Реклама












Дидактична гра «Математичне лото» на уроці математики


Урок математики з використання дидактичної гри

Конспект уроку математики у 5 класі з теми «Дії з десятковими дробами.

Автор: Гималова Вінера Тимиршиновна, вчитель математики і фізики

Муніципальне загальноосвітній бюджетна установа середня загальноосвітня школа села Верхні Почули муніципального району Стерлітамакський район Республіки Башкортостан

Тема. Дії з десятковими дробами.

Цілі уроку:

1) освітня:

- закріплення знань та вмінь з даної теми;

- формування вміння виконувати дії з десятковими дробами;

2) розвиваюча: розвиток логічного мислення, світогляду, пам'яті;

3) виховна: формування інтересу до пізнавальної активності; виховання математичної культури

Обладнання: картки з завданнями, «барила» з відповідями на дошці записані приклади для проведення усної роботи.

Хід уроку

1. Організаційний момент

-Здрастуйте, дорогі хлопці! Чому ми вчилися на минулих уроках?

- Ми вчилися виконувати додавання, віднімання, множення і ділення десяткових дробів.

- Сьогодні закріпимо знання по цим темам.

2. Перевірка домашнього завдання.

1) Показати на дошці розв'язання задачі №839

100г : 0,29г = 344,82759м

Після округлення до десятих отримаємо відповідь 344,8м

2) Перевірити усно рішення завдання №843.

Вирішити рівняння

1) 2,6х =1307,8 3) 512х = 5,12 5) 5,3х = 4,24

х = 1307,8 : 2,6 х= 5,12 : 512 х = 4,24: 5,3

х= 503 х= 0,01 х = 0,8

3. Усна робота.

На дошці записано завдання:

Обчисліть усно:

а) 0,7*5; б)1,5*6; в) 3,8*1000; г)1-0,8; д) 3-0,4;

е) 0,1*3; ж) 0,04*5; з) 0,321*1000; й)0,2+0,5; 0,7*0,2.

4. Проведення гри « Математичне лото»

- Дорогі діти! У нас сьогодні незвичайний урок. Сьогодні ми пограємо в «Математичне лото». Я роздаю вам картки із завданнями. Працюєте в парах. Після обчислення прикладів я дістаю з мішечка «барила» з відповідями і називаю число. Якщо у ваших прикладах вийшов такий відповідь, то піднімаєте руку і отримуєте бочонок. Чия картка заповниться першою, та пара перемагає. Переможці отримують приз - оцінку «5»

Кожна пара учнів отримує картки із завданнями.

Картка 1

8,4:7 63,97+36,03 11,15-10,25 1,1*3

0,5*40 51,6-34,8 0,25+0,15 0,602:2

Картка 2

3,3+1,2 3,6:9 9,7-6,4 15,8*2

38,1*2 100-80,6 2,12+2,37 4:0,8

Картка 3

10:25 20,2+11,4 32,6-13,2 1000*0,1

10,72-6,21 1,6*0,3 6,6:2 0,4+0,5

Картка 4

33+43,2 10,58-1 7,5:1,5 6*0,2

50,6-19 2,3+2,5 2,1*8 16,5:5

Картка 5

1:0,2 9,7*2 0,215+0,086 11,58-2

15,8*2 99,2+0,8 84,4-52,8 2:0,1

Картка 6

2,5-1,3 4,2*4 6,3:7 1,25+3,75

0,48*10 2:5 1,34+3,17 10-0,42

Картка 7

9,62:2 15,21+4,79 37,03-17,63 0,762*100

5,341-5,04 63,2*0,5 26,4:8 33,33+66,67

Картка 8

3,42+6,16 6,8-5,6 8,4*2 18:20

9,6: 2 9,7*2 72,46+27,54 9,563-9,262

Картка 9

13,43+6,57 88,35-12,15 2,5*40 28,74:3

8,169 1,6*3 1,5+3,5 38,37-37,97

Картка 10

0,8:2 20-19,1 10,2+21,4 0,6*8

0,33*10 52,3+23,9 7,63-3,12 2,5:0,5

На «барилах» прикріплені такі відповіді.

1,2; 16,8; 0,9; 5; 4,8; 0,4; 9,58; 4,51; 4,81; 20;

19,4; 76,2; 0,301; 31,6; 3,3; 100

Учитель проводить гру за оголошеними правилами.

5. Фізкультхвилинка

6. Рішення завдань.

№ 858

1.у скільки разів збільшилася площа другого прямокутника?

5,1*2 = 10,2

2. Чому дорівнює площа нового прямокутника?

28,1*10,2 = 286,62 (м2)

Відповідь: 286,62 м2

7. Завдання додому.

Повторити правила виконання арифметичних дій з десятковими дробами, виконати завдання № 859, 861, 854(в)

8. Підведення підсумків уроку.

Література

1. Зубарєва І.І., Мордкович А. Математика. 5 клас. Підручник для учнів загальноосвітніх закладів. - М., Мнемозина, 2010.

2. Кім Е.А. Математика 5 клас. Поурочні плани. - Волгоград, «Учитель» 2008 р