Реклама












Конспект уроку математики 5 клас. Порядок дій в обчисленнях


Автор: Кальянова Марина Тазретовна, вчитель математики МБОУ «ЗОШ №2 ст. Архонская»

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект уроку з математики для загальноосвітніх шкіл для учнів 5 класу.

Даний план уроку закріплює навички порядку виконання арифметичних дій у виразах та вирішення текстових завдань.

Урок математики на тему: Порядок дій в обчисленнях. Рішення завдань

Підручник: Г.В.Дорофеев, І.Ф. Шарыгин «Математика.». 5 клас.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Методи навчання: тестова перевірка рівня знань, самоперевірка, самостійна робота.

Форма організації уроку: індивідуальна, фронтальна.

Цілі: поглибити навички розв'язування текстових задач арифметичним способом, відпрацьовувати навички правильного виконання порядку дій.

Розвивати синтезирующее мислення.

Виховувати розвивати логічне мислення, інтерес до предмета, навички самостійної роботи , пізнавальний інтерес до предмета.

Хід уроку

I Організаційний момент.

II Математичний диктант.

Запишіть числовий вираз і знайдіть його значення (1-3).

1. Різниця сімдесяти та двадцяти дев'яти, збільшена на одинадцять.

2. Приватне шістдесяти і п'яти, збільшене вдвічі.

3. З п'ятдесяти відняти суму двадцяти чотирьох і дев'яти.

4. Яка дія виконується останнім при знаходженні значення виразу 79 - 27 + 13 - 9 + 11?

5. Яка дія виконується першим при знаходженні значення виразу 85 + (42 - 18) · 15?

Чи вірно твердження (6-8)?

6. Якщо вираз містить дужки, то спочатку виконують вираз в дужках.

7. У виразі (78 + 94) - 37 дужки можна не писати, так як при цьому порядок дій не зміниться.

8. У виразі (175 - 100) : 25 дужки можна не писати, так як при цьому порядок дій не зміниться.

III. Формування умінь і навичок.

Плакат. «При вирішенні завдання поганий план часто виявляється корисним, він може вести до кращого плану». Д. Пойа.

У, № 293. Коротка запис ведеться під керівництвом вчителя.

Норма в день, ст.

Кількість днів

Всього верстатів

?

30

2400

На 20 більше

?

2400

2.У, № 295. Коротка запис і план рішення під керівництвом вчителя.

Скласти план рішення, записати розв'язання в зошит самостійно, один учень працює на переносній дошці.

Продуктивність за 1 год

Час, год

Всього сторінок, с.

12

?

12

12

?

264

?

3. У, № 296 (самостійно, взаимопроверка).

4. У, № 285 (а - варіант 1, б - варіант 2).

Фізкультхвилинка

Вправи для очей зі зоровими мітками. У класі заздалегідь в різних місцях мають зорові мітки.

Сюжет: допоможи братові зібрати сумку в школу не більше 2 кг Зорові мітки: підручники «Математика» - 350 р, «Література» - 300 р, «Російська мова» - 370 г, «Англійська мова» - 360 г, 5 зошитів по 50 г, словник - 240 м, пенал - 200 р. Вправа проводиться у робочого місця. По команді вчителя, не повертаючи голови, одним поглядом простежити рух.

IV. Усна робота

5. Старовинна задача-жарт. Йшов мужик в Москву і зустрів 7 богомолок, у кожної з них було по мішку, а в кожному мішку по коту. Скільки істот прямувало до Москви?

6. В одному з обчислень Незнайко допустив помилку. Вкажіть в якому. Виконайте завдання, визначивши, якою цифрою повинен закінчуватися результат.

I - а) 90 + 81 + 9 = 180; 2. а) 20 + 16 + 42 = 77;

б) 141 - 74 = 67; б) 77 · 11 + 401 = 1248;

в) 223 + 3 · 9 = 252; ) 18 · 4 + 28 • 3 = 156;

3. а) 142 + 36 + 66 = 244; в) 18 • 3 + 28 · 5 = 194.

б) 72 · 8 - 5 = 2888;

V. Гра «Дешифровщик». Найкоротша річка планети, як зафіксовано в Книзі рекордів Гіннесса, протікає в американському штаті Монтана. Протяжність цієї річки, назва якої в перекладі на російську мову означає «ікринка», складає всього 80 м. Цікаво, що включення в Книгу рекордів Гіннесса цієї річки домоглися п'ятикласники місцевої школи імені Авраама Лінкольна, надіслали в видавництво необхідні документальні підтвердження її першості. Якщо ви вірно обчисліть значення виразів і замініть результати відповідними літерами, то дізнаєтеся назву цієї річки.

1. 25 + 63 : 3 - 2 М - 94 Р - 44 Н - 32

2. 153 + 7 + 20 : 5 164 - 0 104 - А ТА - 36

3. 75 : 3 + 55 : 5 К - 3 В - 36 Я - 16

Відповідь: Роу.

VI Підсумок уроку. Завдання на кмітливість.

По стежці вздовж кущів йшло одинадцять хвостів. Порахувати я теж зміг, що крокувало тридцять ніг. Це разом йшли кудись півні і поросята. І питання моє до вас такий: скільки було півнів?

VII. Домашнє завдання. У, № 275 (г, д, е), 294, 297.