Реклама












Конспект уроку математики у 6 класі З(К)ОУ VIII виду


Тема уроку: «Множення багатозначних чисел на однозначне число»

Автор: Коваленко Марина Іванівна, вчитель математики МБС(К)ОУ З(ДО)ЗШ № 3 VIII виду, р. Березники, Пермський край

Опис роботи: Даний конспект буде корисний для вчителів математики корекційних шкіл VIII виду. Урок проводиться у 6 класі.

Тип уроку: узагальнюючий урок

Цілі уроку:

Освітня: Закріплення навичок і умінь примножувати багатозначні числа на однозначне число.

Корекційна: Розвиток пам'яті, уваги, мови і елементів логічного мислення.

Виховна: Підтримання інтересу учнів до матеріалу, що вивчається, їх активність впродовж всього уроку з найменшою втомою.

Обладнання:

Дошка, картки з прикладами для усного рахунку і завданнями, жетони, таблички з назвою теми уроку, тест «Перевір себе».

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

- Здрастуйте, хлопці! Сьогодні на уроці вам доведеться добре попрацювати, бути уважними, активними і старанними.

Сьогодні вашу роботу на уроці я буду оцінювати з допомогою жетонів.

В кінці уроку ви отримаєте оцінки за кількістю набраних жетонів:

за 10 і більше - «5»

за 7-9 - «4»

за 4-6 - «3»

2. Усний рахунок.

- Зараз сідає той, хто правильно прочитає число:

1406, 902, 5100, 79036, 30103, 709813, 300000, 42787, 1000000

- Як називаються ці числа? (багатозначні)

- Вставте пропущені числа:

3* ... =15 1*... =8 4*5 = ... ...*5 =40

7*2 = ... ...*6 =0 2*... =16 3*3 =...

3. Визначення теми і цілей уроку.

- Яку дію ви зараз виконували? (множення)

- Які числа ви називали на початку уроку? (багатозначні числа)

- На які числа ви вмієте множити? (однозначні)

- Прочитайте тему уроку: «Множення багатозначних чисел на однозначне число». Запишіть число і тему в зошит.

- Мета нашого уроку: закріпити вміння множити багатозначні числа на однозначне число.

4. Актуалізація знань учнів.

- Перед вами тест «Перевір себе». Ваше завдання поставити в дужках потрібний знак.

Тест «Перевір себе»

Збільшити на (...)

Зменшити на (...)

Знайти суму чисел (...)

Знайти різницю чисел (...)

Знайти твір (...)

Знайти приватне (...)

Збільшити у (...)

Зменшити в (...)

На більше (...)

У кілька разів більше (...)

На менше (...)

У кілька разів менше (...)

(після виконання тесту проводиться взаимопроверка)

5. Физминутка.

6. Застосування знань для розв'язання завдань.

- Відкриваємо підручники с. 147 № 552. Перш ніж вирішувати задачу я пропоную вибрати з запропонованих схем, ту, яка підходить до нашої теми уроку. (з умовою в 3 рази більше). Складіть задачу за цією схемою.

7. Физминутка.

8. Перевірка знань.

- Давайте зіграємо в математичне лото. Ви повинні вирішити приклади і розставити відповіді в порядку зростання. Якщо у вас все вірно, то вийде прислів'я.

Зразок карток:

311 3= 203×2= 1000×4= 2112×4= 3211×0=

за людина справі пізнається усяк

(аналогічно складені картки з наступними прислів'ями:

«Хто роботи не боїться, у того вона і горить»;

«Справі час - потісі годину»;

«Не піч годує, а руки»;

«Робочі руки не знають скуки»)

9. Підсумок уроку. Рефлексія

- А ви помітили, що спільного між цими прислів'ями? (всі вони про працю) Правильно і ми сьогодні з вами добре попрацювали. А ось наскільки добре ви дізнаєтеся, підрахувавши жетони.

- Охарактеризуйте вашу роботу:

- наскільки ви були активні;

- чи було вам все зрозуміло;

- яке у вас було поведінку.