Реклама












Конспект уроку математики у 6 класі З(К)ОУ VIII виду


Тема: «Додавання і віднімання чисел, одержаних при вимірюванні»

Автор: Ігнатьєва Наталія Василівна, вчитель математики МБС(К)ОУ З(ДО)ЗШ № 3 VIII виду, р. Березники, Пермський край

Опис роботи: Даний конспект буде корисний для вчителів математики корекційних шкіл VIII виду. Урок проводиться у 6 класі.

Тип уроку: Урок закріплення ЗУН.

Цілі:

Корекційно-освітня: Закріпити знання про співвідношення мір довжини, маси, вартості, показавши, що від цього залежить правильність вирішення прикладів з числами, отриманими при вимірюванні.

Корекційно-розвиваюча: Розвивати вміння аналізувати завдання по наводящим питань вчителя з метою правильного вирішення завдання.

Корекційно-виховна: Виховувати дружні взаємини через роботу в парах, групах.

Здоровьесберегающая: Профілактика втоми, порушення постави у ході проведення гімнастики.

Обладнання: картки з числами, отриманими при вимірюванні; картки співвідношення заходів; кругові приклади; картки з прикладами (2 варіанти).

Хід уроку:

I. Оргмомент

Діти входять в клас, встають біля парт.

II. Усний рахунок

1. - Зараз за парту сяде той, хто правильно прочитає числа:

35р.69к. 19км 174м 54кг 763г 109р. 85к. 23ц 97кг 23м 7дм

7дм 1см 752кг 90г 93см 4мм 15т 9ц 56м 325мм 3 198р.

2. - Назвіть заходи, які ви прочитали.

(Міри вартості, довжини, маси).

- Згадайте співвідношення цих заходів і заповніть картки:

1см = ... мм 1р. = ... к. 1т = ... кг

1м = ... дм 1ц = ... кг 1кг = р ...

1т = ... ц 1м = ... см 1м = ... мм

(Діти, розділившись на пари, виконують завдання.)

3. Кругові приклади.

I група

II група

12 + 10

24 - 20

22 - 5

4 + 14

17 - 7

18 - 7

10 + 16

11 + 11

26 + 4

22 + 8

30 - 18

30 - 6

(Учні, розділившись на 2 групи, виконують завдання.)

III. Тема уроку.

- Як називаються міри довжини, маси, вартості?

(Числа, отримані при вимірюванні.)

- Які арифметичні дії виконували в кругових прикладах?

(Додавання і віднімання.)

- За цим відповідям визначте тему уроку.

(Діти самостійно виводять тему: «Додавання і віднімання чисел, одержаних при вимірюванні».)

- Відкрийте зошити, запишіть число і тему уроку.

IV. Физминутка

(Вправи для поліпшення мозкового кровообігу.)

V. Повторення пройденого матеріалу (рішення задачі)

- Пригадайте і скажіть, де застосовують числа, отримані при вимірюванні?

- Відкрийте підручник, с. 74, № 293.

1. Читання завдання (учні визначають, які заходи наведені у завданні).

2. Розбір задачі.

3. Запис схеми короткого запису задачі.

4. Визначення кількості дій.

5. Складання питань і рішення задачі по діях.

(Учні самостійно розв'язують задачу.)

VI. Физминутка.

(Вправи загального впливу.)

VII. Повторення вивченого матеріалу (рішення прикладів).

Дітям пропонуються на вибір 2-рівневі картки з прикладами.

В-I

75кг 34г - (27кг 58 г + 6кг 179г)

50км - (12км 243м + 7км 91м)

(27р. 81к. + 67р. 93к.) - 19р.3 2к.

 

B-II

26ц 75кг + 13ц 25кг 12км 462м - 1км 207м

17р. 39к. + 12р. 74к. 7т - 156кг

VIII. Підсумок уроку. Рефлексія.

Література: підручник для 6 класу СКОУ VIII виду під редакцією Г.М. Капустіної, М.Н. Перової (видавництво «Просвіта», 2006 р.)