Реклама












Позакласний захід з математики для 5 класу


Сценарій позакласного заходу з математики «Математичне подорож по океану»

Автор: Бєлова Ольга Михайлівна, вчитель математики МБОУ «Ворошилівська ЗОШ» села Святе Осташковського району Тверської області.

Ігрова форма заняття використовується для розвитку інтересу до досліджуваного предмета. Навчаються, залучаючись в гру, не звертають уваги на те, що їм доводиться вирішувати серйозні завдання. Такі уроки дозволяють дітям виявити свої здібності більше, ніж на звичайному уроці. Дидактичні ігри та ігрові моменти дозволяють зробити процес навчання більш захоплюючим. Ігрові форми занять частіше застосовують під час перевірки результатів навчання, опрацювання навичок, формування вмінь. У процесі гри В учнів виробляється цілеспрямованість, організованість, позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: нестандартний.

Форма уроку: узагальнення знань.

Вид уроку: подорож.

Цілі:

- розвивати обчислювальні навички;

- підвищувати інтелектуальний рівень;

- формувати комунікативність, вміння співпраці.

Завдання:

- узагальнення знань;

- організація самостійної діяльності учнів;

- розвиток інтересу до предмета; логічного мислення;

- виховання вміння керувати своєю поведінкою, підкорятися вимогам колективу.

Обладнання: листочки з висловами про математику, картки з завданнями.

Оформлення дошки: малюнки з назвами островів, малюнок дерева з наклеєними листочками.

Хід заняття:

(читання вірша про математику)

- Чому урочистість навколо?

Чуєте як замовкла мова?

Це про царицю всіх наук

Ми починаємо сьогоднішній урок.

Не випадково їй така шана.

Це їй дано давати відповіді,

Як хороший виконати розрахунок,

Для спорудження будівлі, ракети.

Є чутка про математику,

Що вона в порядок розум приводить.

Тому хороші слова

Часто говорять про неї в народі.

Ти нам, математика, даєш

Для перемоги труднощів загартування,

Вчиться з тобою молодь

Розвивати і волю і кмітливість.

Пісня «Шкільний корабель».

Ведучий: - Сьогодні ми з вами відправимося в подорож по океану. І нам на шляху зустрінуться різні острови. В подорожі будуть брати участь 2 команди. Капітани команд ...

- А перш, ніж відправитися в подорож, зверніть увагу на дерево Мудрості, яке стоїть на березі. А в чому полягає його мудрість, ми зараз дізнаємося. (виходять по дві людини від команд і читають записи на листочках).

1. «Запам'ятай: шлях до скарбниці знань, особливо при вивченні математики, вимагає від тебе послідовності і наполегливості».

2. «Математика розум у порядок приводить».

3. «Знайомі з математикою вбачають у ній засіб до розуміння всього існуючого».

4. «Найважливіше призначення математики: знаходити порядок у хаосі, який її оточує».

Острів теорії.

Розгадування кросворду.

По-горизонталі.

2. Знак математичного дії . (плюс)

4. Запис з однієї або декількох цифр. (число)

5. Частина прямої, що з'єднує дві точки. (відрізок)

7. Багатокутник. (трикутник)

8. Математичне дію. (поділ)

9. старовинна міра довжини. (п'ядь)

По-вертикалі.

1. Частина прямої.(промінь)

2. Геометрична фігура. (площину)

3. Математичне дію. (додавання)

6. Вправи, що виконуються з допомогою міркувань і обчислень. (завдання)

7. Число розрядів в класі. (три)

Острів вікторин.

1) Скільки квадратів на малюнку? (14)

     
     
     

2) Знайдіть зайве математичне поняття:

прямокутник, коло, трикутник, квадрат.

3) Знайдіть закономірність в утворенні чисел і відновити ланцюжок:

(на картках)

123 125

235

124 126

246

125 127

? (257)

? 128 (126)

268

4) Накресліть конверт, не відриваючи олівця від паперу і не прочерчивая лінії вдруге по вже проведеним.

5) У людини на руках 10 пальців. Скільки пальців на 10 руках?

6) Хлопці пиляють колоди на метрові шматки. Відпилювання одного такого шматка займає 1 хвилину. За скільки хвилин вони розпиляють колоду завдовжки 5 м?

7) Йшов Кіндрат в Ленінград, назустріч йому 12 дітей, у кожного з лукошку, в козубі - по кішці, у кішки - по кошеняті, у кошеняти - мишеняті. Задумався старий Кіндрат: «Скільки кошенят і мишенят хлопці несуть в Ленінград?»

(Дурний, дурний Кіндрат! Він один лише і йшов в Ленінград.)

Музичний острів.

Згадаймо пісні, у яких зустрічаються числівники.

Острів живий математики.

1) Знайдіть значення виразу:

36000: (62 + 14 * 2) - 23 * 5

2) Знайдіть площу половини прямокутника зі сторонами 3 см і 4 див.

Реклама.

- Довести, що 2 = 5.

- Таня, ти можеш вирішити цю задачу?

- Олено, а ти можеш вирішити цю задачу?

(Зітхнула.) - І я не змогла.

Острів Чародіїв.

- Що тут станеться? (фокуси)

1) Маша доведе, що 2 = 5.

Маша : -Запишемо рівність: 14+4-18=35+10-45

У кожній частині винесемо спільний множник:

2*(7+2-9)=5*(7+2-9)

Розділимо обидві частини на (7+2-9), отримаємо 2=5.

2) Фокус феї метелики. (проводить старшокласник)

(На звороті малюнка запис.)

Загадати три числа від 1 до 9. (x, y, z)

(((x*2+3)*5)+y)*10+z

Назвати результат.

Острів загадок.

Розгадування ребусів. (Відповіді: коса, тигр, бабка)

Дерево Мудрості.

(Знімають листочки і читають прислів'я та приказки.)

1) Коли двоє сердяться, обидва винні.

2) Хто рано встає, той вдвічі живе.

3) Старий друг краще нових двох.

4) Вдвічі всякий шлях коротший.

5) Де більше двох, там говорять вголос.

6) Відвага - половина перемоги, а з умінням - повна перемога.

Підведення підсумків змагання.