Реклама












Конспект уроку української мови в 5 класі. Синтаксичний розбір простого речення


Урок української мови у 5 класі на тему: Синтаксичний розбір простого речення

Автор: Ребяга Олеся Анатоліївна, вчитель російської мови та літератури, муніципального бюджетного освітньої установи середньої загальноосвітньої школи №4 сел. Нижній Куранах, Алданського району, РС(Я).

Опис. Урок носив наступні цілі: вивчити порядок розбору простого неускладненого речення і сформувати уміння виконувати синтаксичний розбір речення. Використовувалися ігрові та здоровьесберегающие технології. При бажанні можна використати презентацію. Нові форми роботи роблять урок цікавим і продуктивним

Тема: «Синтаксичний розбір простого речення»

Цілі: вивчити порядок розбору простого неускладненого речення

Сформувати вміння виконувати синтаксичний розбір речення.

Обладнання: слайди, пілотка, картина, м'яч.

Хід уроку

1. Орг.момент.

Тема, мета. Перевірка д.з. за ланцюжка (пропозиції з літератури)

2. Повторення. «Гра в м'яч».

- які пропозиції бувають за метою висловлювання?

- які за інтонацією?

- з чого складається граматична основа речення?

- На які питання відповідає підмет, присудок, як графічно зображується?

- Які речення називаються прості? Складні?

- Односкладні? Двоскладні?

- Другорядні?

3. Гра «знайти помилку» ДОШКА

- Сьогодні ми пограємо в розвідників. Якщо не знайдемо помилку , подорвемся на міні. (надіти пілотку)

1. Піднялася над річкою велика темна хмара

2. Піднялася над річкою велика темна хмара.

3. Піднялася над річкою велика темна хмара.

4. Піднялася над річкою велика темна хмара.

- Записати тему і дату в зошит.

4. Синтаксичний розбір простого речення.

Порядок розбору.

1. Вид речення за метою висловлювання. (оповідний, питальне, спонукальне).

2. Вид речення за інтонацією ( вигук, невосклицательное).

3. граматична основа речення (підмет, присудок).

4. просте чи складне

5. односоставное або двусоставное.

6. Вид речення за наявністю другорядних членів.( поширене, непоширене)

7. Другорядні члени речення.

8. Схема. Шифр.

- Прочитати порядок. Що не зрозуміло?

5. Робота по картині.

- Скласти по картині прості речення, записати , зробити синтаксичний розбір.

6. Гра «Розвідник»

Шифр:

1 підмет

2 присудок

додаток 3

4 визначення

5 обставина

- Зашифруйте пропозицію (Надіти пілотку)

Ніч йде. (21)

Порідшав над сопками туман. (251)

Вітер осінній в ліси піднімається. (1452)

Багряне сонце повільно опускалося за край лісу. (415253)

Вдалині за річкою згас вогник. (5521)

7. Вставити пропущені слова, зробити повний синтаксичний розбір речень.

------------кіт учений все ходить по ланцюгу навколо.

Русалка на гілках --------------

Три дівиці -------------------пряли пізно ввечері.

9. Підсумок.

- Що нового дізналися на уроці? Оцінки.

10. Д.З.

Упр. 466.