Реклама












Конспект для дітей з ОВЗ уроку з предмету «Домоведення»


Тема уроку «Приготування салату «Вінегрет»

Автор: Ігнатьєва Світлана Валеріївна, ОГБОУ «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа - інтернат «Віра» р. Рязані», вчитель.

Опис матеріалу: Конспект уроку розроблений в рамках навчального предмета «Домоведення», освітня галузь «Технології» і розрахований на учнів 9 класу (16 - 20 років) з особливими можливостями здоров'я (помірна розумова відсталість). Даний матеріал може бути корисним вчителям технології, батькам дітей, що мають виражені порушення інтелекту.

Тема: «Салат «Вінегрет»»

Мета: формувати уявлення про салатах і формах їх приготування.

Завдання:

освітні:

1. Закріпити знання про перших, других стравах і закуски;

2. Закріпити знання про види салатів;

3. Закріпити знання про правила приготування і зберігання салатів.

4. Закріпити знання про термічній обробці овочів.

5. Закріпити знання складу продуктів салату «Вінегрет»

6. Познайомити з чисткою варених овочів.

корекційні:

1. Коригувати мислення ч/з Д/і «Так/ні», «Продукти для вінегрету»

2. Коригувати мова через оречевление дій, обговорювання повних відповідей на питання;

3. Коригувати дрібну і загальну моторику через фізкультхвилинки, предметно-практичну діяльність.

виховні:

1. Виховувати інтерес до предмету «Домоведення»;

2. Виховувати вольові якості особистості;

2. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного;

Обладнання: відварені овочі, ножі, обробні дошки, тарілки, вологі серветки.

Демонстраційний матеріал: чарівна квітка (на пелюстках написані правила роботи на уроці), сигнальні картки (перше, друге блюдо, закуски), сигнальні картки (так-ні), технологічні карти, варіння овочів, техніка безпечної роботи з ножем.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

- Зараз у вас урок «Домоведення».

- Які правила існують на уроці?

1. Уважно слухати вчителя.

2. Не розмовляти на уроці.

3. При відповіді піднімати руку.

4. Дотримуватися порядок на робочому місці.

5. Використовувати предмети з урахуванням правил безпечної роботи.

6. Гарний настрій.

- Ми склали рецепт вдалого уроку. Виконуючи всі ці правила наш урок пройде дуже добре.

2. Д/і «Перше, друге блюдо і закуска»

Давайте пограємо в гру - я показую картки з символами, а ви називаєте різновиди цих страв, після чого сідайте.

перша страва

друге страву

закуска

3. Перегляд кліпу «Салати»

- Тему сьогоднішнього уроку «Домоведення» ви дізнаєтеся, подивившись кліп.

- Так, сьогодні темою уроку є салати.

4. Д/і «Так і ні»

- Що таке «салат» - холодне блюдо, приготоване з суміші різних продуктів.

- Коли готують салати? (щодня і на свята).

- Чи всі пам'ятають, як правильно приготувати і зберігати салати, зараз я перевірю.

- Якщо ви погоджуєтеся з пропозицією, то аплодуєте, якщо ні, то йдете.

1. При приготуванні салатів використовуються тільки свіжі продукти. (ТАК)

2. Готові салати зберігаються без холодильника. (НЕМАЄ)

3. Салати змішують перед подачею на стіл. (ТАК)

4. Салати подаються в каструлі. (НЕМАЄ)

5. Салати їдять руками. (НЕМАЄ)

6. У салат можна класти та гарячі і холодні страви. (НЕМАЄ)

7. Салату можна з'їсти 2-3 ложки в день. (ТАК)

5. Бесіда про види салатів.

- Які види салатів ви знаєте?

- М'ясні салати (до складу яких входять м'ясні продукти);

- Рибні салати;

- Овочеві салати;

- Фруктові салати.

6. Повідомлення теми уроку.

- Про якому салаті сьогодні будемо говорити, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:

Вітамінів цілий віз

Нам салат з собою привіз,

І моркву і картоплю,

І огірочків трошки.

Буряк, масло і горошок,

Цибулю, звичайно ж, трошки

То-то буде смачно,

Вгадайте - но скоріше, що це за закуска?

- Та сьогодні будемо говорити про салат «Вінегрет».

7. Д/і «Вибери потрібні продукти»

- Чи всі пам'ятають, які продукти входять до складу вінегрету.

- Перед вами листи з продуктами, виберіть лише ті продукти, які входять до складу салату «Вінегрет».

- Давайте згадаємо рецепт салату. Відкрийте свої книги рецептів.

1. Буряк - 2 штуки

2. Картопля - 2 штуки

3. Морква - 2 штуки

4. Цибуля - 1 штука

5. Солоний огірок - 2 штуки

6. Зелений горошок - 1 банку

7. Соняшникова олія - 3 столових ложки.

8. Физминутка загальна.

- Всі ці продукти потрібно відварювати перед використанням для вінегрету. Зараз пограємо в гру - якщо цей продукт потрібно відварювати - ви присідаєте, якщо ні - ви піднімаєте руки вгору, а якщо цього продукту взагалі немає в рецепті вінегрету - ви показуєте знак - ні.

Буряк - ПРИСІСТИ

Цибуля - РУКИ ВГОРУ

Картопля - ПРИСІСТИ

Помідор - НЕМАЄ

Солоний огірок - РУКИ ВГОРУ

Капуста - НЕМАЄ

Зелений горошок - РУКИ ВГОРУ

Морква - ПРИСІСТИ

Часник - НЕМАЄ

9. Встановлення послідовності варіння.

- Чудово, тепер я бачу, що ви запам'ятали не тільки продукти, які входять до складу вінегрету, але ще й продукти, які вимагають варіння.

- Як можна визначити, зварився овоч чи ні (проткнути ножем - якщо ніж тлегко входить в овоч - значить він зварений)

- Чи всі пам'ятають, як потрібно відварювати овочі?

- Перед вами листи, уважно прочитайте і розгляньте картинки. Установіть послідовність варіння овочів.

1. Помити овочі.

2. Залити овочі холодною водою.

3. Варити овочі до готовності.

4. Злити воду.

10. Пояснення нового матеріалу.

- Сьогодні продовжуємо знайомитися з салатом «Вінегрет», я розповім, як чистити варені овочі.

11. Предмети для чистки овочів.

Для роботи вам знадобиться:

ніж - чистимо овочі;

обробна дошка - над нею чистимо овочі;

тарілка - у неї кладемо очищені овочі.

Етапи роботи:

1. Беру овоч.

2. Беру ніж.

3. Ставлю ніж до місця чищення.

4. Веду ножем зверху вниз під шкіркою.

5. Зрізаю тонку смужку шкірки.

- Давайте всі разом назвемо етапи чищення овочів.

12. Техніка безпечної роботи з ножем.

- Перш ніж працювати з ножем - я попрошу назвати правила безпечної роботи з ним.

13. Физминутка для рук.

- Готувати потрібно обов'язково з чистими руками. У цьому нам допоможуть вологі серветки.

14. Практична робота.

- Зараз я вам пропоную стати кухарями. На столах розташовані ваші фотографії.

Я попрошу вас встати біля них. Назвіть овочі, які будете чистити.

достатній рівень:

чистка моркви за допомогою ножа (2 шт.)

середній рівень:

чистка буряків за допомогою ножа (з позначеним місцем чищення) (1 шт).

низький рівень:

чистка картоплі (1 шт.)

15. Підведення підсумків

- Що ви сьогодні робили на уроці?

- Які продукти потрібні для приготування вінегрету?

- Розкажіть послідовність чищення овочів.

- Для чого готуємо цей салат

Самоаналіз уроку

Тема даного уроку «салат «Вінегрет». Урок комбінований. Він пов'язаний з попереднім уроком і спирається на уявлення дітей про продукти харчування, види салатів, На вивчення даного розділу відведено 8 уроків - це 4-й урок. При плануванні мною були враховані реальні можливості даного класу, а саме діагноз навчаються, моторні можливості.

Обрана структура уроку була раціональна для поставлених мною завдань. Раціонально виділено час для вивчення нового матеріалу (ознайомлення з чисткою варених овочів), практичної роботи, закріплення знань про термічній обробці овочів, складу салату «Вінегрет».

Між різними етапами уроку існувала логічний зв'язок. Кожен етап уроку спирався на попередній. Головний акцент робився на ознайомленні з чисткою варених овочів. Для цього був обраний пояснювально-ілюстративний метод.

Контроль за засвоєнням ЗУН здійснювався через питально-відповідну форму, практичну роботу, пооперационные карти. Навчальний кабінет був використаний у повному обсязі. На уроці використовувалося ІКТ.

Протягом всього уроку оптимальна працездатність учнів підтримувалася за рахунок раціонального розподілу часу, физпауз, зміни видів навчальної діяльності і динамічних поз. На уроці намагався підтримувати сприятливу психологічну атмосферу.