Реклама












Конспект заняття для дітей 2-3 років на тему «Мамочко, мила, мамо моя!»


Автор: Точилова Ірина Анатоліївна, педагог-психолог, МБДОУ «Дитячий садок № 147», Архангельськ р.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття для дітей 2-3 років на тему «Мамочко, мила, мама моя!». Конспект призначений для фахівців, які на базі дитячого садка ведуть студії раннього розвитку.

Мета: розвиток пізнавальної, комунікативної, рухової та емоційної сфери.

Завдання:

Освітні:

- закріплення знань про те, що у всіх є мама, навіть у тварин;

- закріплення знань про домашніх тварин (дітей і їх мам);

- закріплення знань про жовтому кольорі.

Розвиваючі:

- розвиток дрібної і великої моторики;

- розвиток пам'яті, довільної уваги, мовлення, мислення, зорового і слухового сприйняття;

- розвиток навичок соціальної взаємодії;

- розвиток творчих здібностей.

Виховні:

- формування доброзичливого ставлення до оточуючих;

- прищеплення інтересу до навколишнього світу.     

Матеріали: іграшки бібабо (курочка і курча); фігурки (або картинки) тварин (корова, теля; кінь, лоша; кішка, кошеня; собака, собака; свиня, порося); картки із зображенням дитинчат тварин і їх мам (на кожного ребена); аркуш паперу формату А4 з зображенням гілочки мімози; фарба жовтого кольору; ватні палички.

Хід заняття

Привітання. Встановлення контакту.

Запрошений гість - курча. Він вітається і знайомиться з кожним малюком і його мамою.

Пальчикова гімнастика «Є у мами...»

Перед початком гри курча говорить малюкам, що втратив свою маму, питає хлопців, чи не бачили вони її, і хто в нього мама. Після чого з'являється курочка і висловлює свою радість про те, що знайшла свого малюка.

Рухлива гра «Вийшла курочка гуляти»

Вийшла курочка гуляти,

 

 

Свіжої травички пощипати.

 

А за нею хлопці -

Жовті курчатка.

«Ко-Ко-ко, ко-ко-ко,

Не ходіть далеко!

Лапками гребіть,

Зернятка шукайте».

 

Знайшли толстого жука,

 

 

Земляного черв'яка.

 

Випили водиці

Ціле коритце.

Дорослий йде вперед, за ним - малюк. Йдуть, високо піднімаючи ноги, руки за спиною.

Сідаємо навпочіпки, пальцями «щиплем травичку».

Біг по колу, махаємо крильцями.

 

Погрожуємо вказівним пальчиком.

 

Сідаємо навпочіпки, імітуємо руками, як ніби «гребемо землю».

 

Складаємо долоні разом і злегка розводимо їх, показуючи «толстого жука».

Розсовуємо долоні в сторони, показуючи «довгого черв'яка».

Губки витягуємо, нахиляємось, відводячи руки назад.

Дидактична гра «Чий малюк»

Мета: познайомити дітей з назвами різних тварин та їх дитинчат, вчити зіставляти тварин з їх дитинчатами, розвивати зорову увагу, мова, мислення дитини та навички самоконтролю.

Хід: діти подивіться, а це чиї дітки гуляють одні? Це хто? (цуценята, котенята, телята та ін) А це мама-корова, як вона кличе своїх діток? (му-у-у). Допоможіть знайти її малюка. (Діти сідають за столи, з'єднують пазли: корова-теля, гуси-гусенята і т.д.).

А це чия мама? (курка). Як мама курка кличе своїх діток? (ко-ко-ко).

А діти-курчатка відповідають мамі? (пі-пі-пі). І так далі, доки всі діти не знайдуть свою маму.

Гра з рухами «Помічники»

Мама втомилася, ми допоможемо мамі:

Підлогу підмести чисто віником зможемо,

На кухні до блиску помиємо посуд

І пил ми потім витремо всюди.

Бабуся наша з ранку поралась

І теж, звичайно, дуже втомилася.

 

Заснула на кріслі, ми граємо тихо

І бабусі нашої зовсім не заважаємо.

А тато з роботи втомлений прийде -

Захоче він супу, котлет і компот.

Ми самі татові на стіл накриваємо

І милого татуся за стіл запрошуємо.

Руками імітуємо, як ми підмітаємо

 

Показуємо, як миємо посуд

Показуємо, як витирає пил

Глибоко зітхає, руки злегка піднімаємо в сторони, видихаємо, опустивши руки вниз.

Притискаємо палець до губ

Негативні рухи головою

 

Загинаємо пальці на руці

Руками «розправляємо» скатерть

Запрошуючий жест двома руками.

Практична робота «Мімоза для мами»

Матеріали: аркуш паперу з контурним зображенням гілочки мімози, ватяні палички, фарба жовтого кольору.

Хід: дітям пропонується за допомогою ватної палички намалювати мімозу.

Висновок. Підведення підсумків. Рефлексія. Прощання.

Курочка і курча дякують малюків за спільні ігри, цікавляться, що їм сподобалося.

Всі учасники беруться за руки і, похитуючи ними вгору-вниз, співають прощальну пісню:

До побачення, до побачення, приходьте до нас знову,

До побачення, до побачення, разом будемо ми грати.

Підсумок: Дане заняття сприяє всебічному розвитку дитини і зміцненню відносин в діаді мати і дитя.