Реклама












Сценарій осіннього розваги в середній групі


Автор: Лазарєва Оксана Юріївна, МАДОУ «Центр розвитку дитини - дитячий садок №33 «Веселка», місто Губкін, Білгородська область, музичний керівник

Сценарій осіннього розваги (освітня область «Музика») для дітей середньої групи

Даний матеріал буде корисним музичним керівникам дошкільних освітніх установ для проведення тематичних заходів присвячених осені. А також вихователям в якості інтегрованої НСД. Захід враховує вікову групу дітей 4-5 років.

Мета: Закріпити знання про пори року - осені.

Завдання:

- Створити святкову атмосферу для дітей, залучаючи їх в активну спільну творчість;

- Формувати екологічну культуру дошкільника;

- Інтегрувати освітні галузі "Пізнання", "Комунікація", "Соціалізація", "Читання художньої літератури", "Художня творчість";

- Розвивати вміння слухати музику, висловлювати свої емоції через спів і танець, гру на музичних інструментах.

Демонстраційний матеріал: мультимедійний екран з анімаційними малюнками тварин і прикметами осені, штучні осіннє листя, музичні інструменти, бутафорські калюжі і гриби.

Методичні прийоми: бесіда-діалог, перегляд слайдів із зображенням картин осені і тварин, пальчикова гімнастика, продуктивна діяльність.

Хід заняття:

Діти заходять в музичний зал під музику.

Ведучий: Здрастуйте дорогі батьки і наші малюки. Сьогодні ми зібралися тут, щоб поговорити про чудовий пори року - осені. Хлопці, як ви думаєте, за якими ознаками ми можемо визначити, що настала осінь (відповіді дітей)? Зараз ми подивимося на екран і визначимо, чи правильно ми думаємо. Переглядають презентацію. А тепер нам пора прочитати вірші (читають вірші про осінь).

Виконують пісню «Осінь» слова И.Плакиды, музика И.Кишко

Ведучий: Хлопці! Я пропоную вам сьогодні відправитися в музичну подорож в осінній ліс. На чому поїдемо?

Діти. На поїзді!

Ведучий: Правильно. Займайте місця у вагончиках! Отже, поїзд відправляється.

Під музику «Паровоз-Комашка» діти рухаються змійкою по залу.

Ведучий: А ось і перша зупинка. Приїхали ми з вами на галявину. (Дітей зустрічає Осінь.)

Осінь: Здравствуйте мої дорогі діти! Давно я вас виглядаю у себе в гостях. Подивіться, як я прикрасила всі дерева різнокольоровими фарбами.

А музика, яка дивовижна музика звучить! Так і хочеться танцювати, закружляти в осінньому вальсі. (Роздаються листочки). Давайте з ними потанцюємо.

Танець осінніх листочків А. Макшанцевої

Сідають на місця.

Осінь: (помічає музичні інструменти під деревом). Ой, хлопці дивіться, хто залишив музичні інструменти під деревом. Давайте на них зіграємо. Але для початку нам необхідно зробити розминку для наших ручок і пальчиків, готові?

Пальчикова гімнастика:

Вітер в лісі літав, - плавні, хвилеподібні рухи долонями.

Вітер листочки вважав: - загинаємо пальчики на руках

Ось дубовий,

Ось кленовий,

Ось горобиновий різьблений,

Ось з берізки - золотий.

Ось останній лист з осинки

Вітер кинув на стежку - укладаємо долоні на коліна.

Інструментальна імпровізація під російську народну мелодію «Світить місяць»

(ложки, трикутники, бубни)

Ведучий: Як здорово у нас вийшло! Давайте трішки відпочинемо, і інструменти приберемо. Сядемо на «пеньочки». (Діти сідають на стільчики). Подивимося, хто там сховався за кущиком? (показує зайчика-іграшку).

Осінь: Зайчик, зайчик, не бійся нас, виходь (прислухається до нього)! Хлопці він каже, що йому дуже сподобалося, як ви грали на музичних інструментах, а не могли б заспівати йому пісеньку?

Виконується пісня за вибором музичного керівника

(звучить сигнал відправлення поїзда)

Ведучий: Хлопці, наш потяг відправляється. Попрощаємося з зайчиком і їдемо далі. (Діти «їдуть паровозиком» по залу.)

Але що відбувається за віконцем? Зупинимо поїзд.

Чується «Шум дощу»

Діти: Це дощик!

Осінь: Хлопці, я пропоную вам подивитися на екран і послухати гарну музику, яка розповідає нам про осінь та її настрої (дивляться презентацію і слухають музику). (Після перегляду проводиться невелика бесіда з запитаннями) «Який настрій викликала у вас музика?», «Які фарби осені ви побачили на малюнках?» та ін

А зараз хлопці давайте виконаємо пісеньку про дощик!

Пісня «Дощик»

(Вихователь розкладає «калюжки» по килиму)

Ведучий: Подивіться, скільки калюж з'явилося після дощу.

Осінь: А хочете пограти?

Діти: Так!!!

Гра «Перепригни калюжу»

Танець під музику «Винувата хмаринка»

Ведучий: Хлопці, вам сподобалося наше осіннє подорож. Так хочеться залишити на пам'ять, що-небудь про нього.

Осінь: Я можу вам допомогти! Зараз ми всі разом зробимо подарунок, який буде радувати вас в групі і нагадувати про чудову осінню подорож! (Діти разом з вихователем роблять спільну саморобку із застосуванням техніки розмазування пластиліну на великому аркуші А4, малюється стовбур дерева з гілками, а хлопці прикріплюють до нього різнокольорові листочки з пластиліну).

Фото на пам'ять з виробом. Осінь роздає частування, прощається і йде.

Ведучий: Ну що ж, пора повертатися в дитячий сад. Поїзд відправляється. Ось і приїхали ми в дитячий сад. До нових зустрічей, друзі! Діти йдуть в групу.