Реклама












Конспект фізкультурного заняття в молодшій групі «Весняні калюжі»


Фізкультурне заняття в молодшій групі ДНЗ

Конспект фізкультурного заняття призначений для вихователів, що працюють в другій молодшій групі. Актуальний він для проведення навесні, тому всі вправи обіграють відбуваються сезонні зміни в природі. Можлива коригування (заміна) ігор та вправ під наявні умови.

Автор: Шахова Ольга В'ячеславівна, вихователь Муніципального Бюджетного Дошкільного Навчального Закладу «Дитячий садок № 79» міста Іваново.

Конспект фізкультурного заняття в молодшій групі «Весняні калюжі»

Мета: виховання у дітей інтересу до занять фізичною культурою.

Завдання:

- Вчити дітей зберігати рівновагу при ходьбі по обмеженій поверхні;

- Сприяти зміцненню зв'язкового - м'язового апарату гомілки і стоп;

- Формувати позитивний настрій на заняття фізичною культурою.

Посібники:

Велика тканина блакитного або синього кольору («калюжа»), «дощечки» з великого будівельника, паперовий «комар» на волосіні, прив'язаний до рейки, маска «Хмаринка».

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, скажіть яка зараз пора року? (Весна). Правильно, весняне сонечко все більше припікає, нас в зал зазиває. Гріє сонечко все навколо і ось вже сніг тане. А що буває, коли тане сніг? Правильно, з'являються маленькі калюжі і великі калюжі. Ой, подивіться, яка велика калюжа розлилася перед нами (в центрі залу «калюжа» - блакитна тканина).

Давайте обережно пройдемо навколо калюжі, не вступаючи в неї (ходьба в колоні по одному по колу). Добре. Зупинилися.

ОРУ:

1. Хлопці, давайте потягнемося все вгору, до сонечка протягнемо долоньки. Попросимо швидше розтопити весь сніг (потягування на шкарпетках, руки вгору). Опустимо ручки, а потім потягнемося ще. (5-6 раз)

2. А зараз, давайте покажемо, яка широка калюжа у нас. Розведемо руки широко-широко. Молодці. Сонечко висушить калюжу і вона стане вузенькою-вузенькою, зведемо долоньки разом. (5-6 раз)

3. Хлопці, спробуємо заглянути в калюжу. Підійдемо до краю, наклонимся, подивимося. Ой, в калюжі сонечко грає, выпрямимся, закриємо очі, нехай відпочинуть від яскравого світла. Ще заглянемо в калюжу (5 разів)

4. А зараз, хлопці, ми пограємо з водичкою. Присіли, опустили в калюжу вказівний пальчик. Ой, холодна вода. Встали, погрели пальчик в долоньці. Ще раз присіли - великий пальчик опустили в калюжу. Встали, погрели пальчик. Знову сіли, самий маленький пальчик - мізинчик опустимо в калюжу. Встанемо і зігріємо його. А тепер потремо долоньки, зігріємо всі пальчики. Не будемо більше опускати ручки в калюжу, вода дуже холодна, можна настудиться.

ОД:

Вихователь:

Хлопці, ми покладемо в калюжу дощечки і спробуємо перейти через неї так, щоб не намочити ніжки (ходьба по обмеженій площі поверхні, потоковим методом). Дуже добре!

Як пригріває сонечко. Давайте з вами перетворимося в сонячні промінчики і спробуємо висушити нашу калюжу своїми теплими долонями (діти разом з вихователем дружно складають або скачують тканина - «калюжу»). Відмінно ми з вами попрацювали, допомогли сонечку, калюжа зникла. На вулиці стало зовсім тепло, і, чуєте писк, найсміливіший комар прилетів до нас. Він хоче з вами пограти. Комар буде літати, а ви його будете ловити (ігрова вправа «Спіймай комара» - стрибки).

Хлопці, зараз ми з вами пограємо. Ви будете сонячними зайчиками, які світилися в калюжі. А я буду великий дощовою хмарою.

Гра «Сонячні зайчики і хмаринка» (стрибки на місці і біг врозтіч).

Добре ми пограли? Вам сподобалося, хлопці? Кому сподобалося, поплескайте в долоні. Ах, як приємно чути ваші оплески. Ви хочете приходити в зал і грати в різні ігри? Добре, ми прийдемо з вами в зал знову. А тепер підемо гуляти, свіжим повітрям дихати, сонечком личка пригрівати (діти під музику проходять по колу і йдуть із залу)