Реклама












Конспект заняття з ОБЖ для дитячого садка по темі: У світі небезпечних предметів


Конспект заняття з ОБЖ у підготовчій групі на тему «У світі небезпечних предметів»

Освітня область «Безпека».

Автор: Асаева Катерина Сергіївна - вихователь підготовчої групи №6 Дитячого саду № 880 р. Москва

Мета: Дати дітям знання про правила користування колючими, ріжучими предметами. Дати знання про предмети, якими категорично забороняється користуватися (сірники, газова плита, пічка, електричні розетки, включені електроприлади); про предмети, які дорослі повинні зберігати в недоступних місцях (побутова хімія, ліки, ріжучо-колючі інструменти). Виховувати у дітей акуратність в роботі з небезпечними предметами (голка, ножиці, ніж).

Обладнання: ілюстративний матеріал по темі «Небезпечні предмети побуту».

Матеріал до заняття:

- картки з точним зображенням предметів;

- небезпечні предмети: інструменти - пилка, сокира, молоток, цвях, ніж, кліщі, сірники;

- швейні приналежності - котушка ниток, голка, ножиці;

- лікарські препарати - таблетки, йод, мікстура, градусник, шприц;

- іграшки - м'яч, кубик, дрібні гумові іграшки, лялька.

Хід заняття

1. Гра «Підбери іграшку Танюшке»

(Діти вибирають з коробки картинки із зображенням предметів: інструменти, іграшки, швейні приналежності і ліки, ті предмети, якими, на їх думку, може грати лялька Таня).

Коли завдання буде виконано, запропонувати дітям обґрунтувати свій вибір.

У ході бесіди зробити висновки: можна/не можна грати небезпечними предметами. Чому? Що може статися? Як вчинити, якщо отримав травму? (Помазати йодом, викликати швидку допомогу - 03). Що потрібно зробити, якщо сталася пожежа? (Зателефонувати за номером 01, назвати ім'я, прізвище, адреса).

2. Робота з ілюстративним матеріалом. Вихователь показує ілюстрації із зображенням небезпечних ситуацій (неправильне користування голками, ножем, розеткою, ліками, молотком, сірниками, газовою плитою, ножицями) і коментує кожну ілюстрацію.

1. Не грайся з сірниками - це небезпечно!

Я коробок сірників знайшов

І висипав його не стіл,

Хотів влаштувати феєрверк -

Все спалахнуло, світло померкло!

Не пам'ятаю більше нічого!

Лише полум'я пече мене...

Я чую крики, шум води...

Як багато від вогню біди!!

Для забави, для гри

Сірників в руки не бери.

Не жартуй, дружок, з вогнем,

Щоб не шкодувати потім.

Сам вогню не розпалюй

І іншим не дозволяй.

Навіть крихта-вогник

Від пожежі недалеко.

Газ на кухні, пилосос,

Телевізор, праска,

Нехай включає тільки дорослий,

Наш надійний старий друг.

2. Не включати газову плиту.

Як мама, я хочу вміти

Всі ручки на плиті вертіти,

І сірники спритно запалювати,

І газ включати і вимикати.

Але мама строго мені сказала:

- До плити щоб руки не пхала!

Небезпечно це, так і знай!

Поки за мною поспостерігай.

І до газу ти не підходь

Спершу трохи підрости!

3. Будь обережним при поводженні з джерелом струму.

Ти, малюк, повинен запам'ятати;

Будь з розеткою обережний!

З нею ніяк не можна грати,

Цвяхи в неї пхати.

Сунешь гвоздик ненароком -

І тебе вдарить струмом,

Так вдарить, що, прости,

Можуть навіть не врятувати!

4. Не розкидай навколо гострі предмети.

Якщо кнопки з коробки

Розлетілися - збери,

Якщо гвози на дорозі

Ти побачив - прибери!

Це гострі предмети

Не кидайте на підлозі.

Сам наступити непомітно -

З раною поведуть до лікаря.

5. Не чіпай незнайомі предмети.

Є в квартирі багато скляночек.

Креми, пасти і таблеточки

В рот тягнути не треба, діточки -

Отравленье забезпечено

І понівечене здоров'я!

6. Не їж незнайомі таблетки.

Всі маленькі дітки

Зобов'язані дізнатися:

Пігулки і таблетки

Потайки не можна ковтати!!

Коли ви захворіли,

Тоді лікаря звати,

І дорослі в ліжечко

Таблетки принесуть!

7. Будь обережний з киплячою водою!

Не тільки вогонь, але і пар обпікає,

Коли з каструлі його випускають.

Так будь обережний з киплячою водою

І правила ці надійно засвой.

3. Тренінг «Розклади предмети по місцях».

Формувати знання про те, що для безпеки всі предмети треба прибирати на свої місця.

Запропонувати дітям розкласти предмети за місцями їх зберігання:

- інструменти - ящик для інструментів;

- лікарські препарати - в аптечку;

- швейні приналежності - в спеціальну коробочку.

Вихователь називає предмет (у вигляді загадки, діти відгадують і кладуть предмет «на місце».

- Маленького зросту я,

Тонка і гостра,

Носом шлях собі шукаю,

За собою голку тягну. (Голка).

 

- Є у мого Антошки

Тільки капелюшок, так залізна ніжка. (Цвях).

 

- Не хочу я мовчати -

Дайте досхочу постукати!

І стукає цілісінький день

Він залізною головою. (Молоток).

 

- Дуже люблять обрізати,

Розрізати і надрізати. (Ножиці).

 

- У дерев'яному будиночку

Проживають гномики.

Вже такі добряки -

Роздають всім вогники. (сірники)

 

- Я пахвою посиджу і що робити вкажу:

Або покладу в ліжко, чи дозволю гуляти. (Градусник)

 

- До далеких селах, містах

Хто йде по проводах?

Світле величність!

Це ... (електрика)

 

- Пройдуся трохи гарячим я,

І гладкою стане простирадло.

Можу виправити недоробки

І навести на брюках стрілки. (Праска).

 

- Почала вона за діло,

Заверещала і заспівала.

Їла, їла

Дуб, дуб,

Поламала

Зуб, зуб. (Пила)

 

- Чудовий друже:

Дерев'яна ручища,

Так залізний обушок,

Так розжарений гребінець.

Він у тесляра в пошані,

Кожен день з ним на роботі. (Сокира)

 

- Де упреться хвостом,

Стане дірка потім. (Шило)

 

- У руках майстрині.

Весь день пірнали в петельки...

І ось він - шарф для Петруся. (Спиці)

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами познайомилися з правилами поводження з небезпечними предметами. Тепер ви будете уважними і акуратними використовуючи їх.