Реклама












Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі дитячого садка


Пізнавальне заняття для дошкільнят з розвитку мовлення

Заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи ДНЗ на тему: «Зимуючі птахи».

Склала: Смирнова Тетяна Петрівна, вихователь 1 кваліфікаційної категорії дитячого садок № 15 р. Красноуфимска, Свердловської області.

Тема заняття: Зимуючі птахи.

Мета заняття: розширення знань дітей про зимуючих птахів нашого краю.

Завдання заняття:

- активізувати в мовленні прикметники;

- навчити дітей відповідати на запитання не короткими фразами, а повним реченням;

- навчити дітей складати описовий розповідь за вопросному планом;

- виховання любові і турботи до птахів.

Обладнання: звукозапис «Пори року»; штучні дерева, тканинні мішечки, ілюстрації птахів, корм; оформлена ширма з зображенням лісу.

Хід заняття:

- Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо на прогулянку в зимовий ліс. (Звучить музика «Голоси птахів). Уважно прислухайтеся до звуків і скажіть, що ви почули в зимовому лісі? (Голоси птахів).

- Хлопці, ви мені назвали багато птахів. Але ви знаєте, що деякі птахи восени відлітають у теплі краї, а інші залишаються зимувати разом з нами.

- Як називаються птахи, які залишаються з нами зимувати?

- Яких ви знаєте зимуючих птахів?

А зараз ми з вами прогуляємося по зимовому лісі і подивимося, хто ж живе в ньому.

- Хлопці, а он на ялинці хтось сидить і дивиться по сторонах.

- Хто це?

-Як називається цей птах?

Давайте, хлопці, послухаємо вірш про горобця.

Горобці - горобчики,

Сіренькі пір'ячко...

Клюйте, клюйте крихти

У мене з долоні!

Ні, з долоньки не клюють

І погладити не дають.

Як би нам порозумітися,

Щоб далися погладити.

- А зараз, уважно подивіться на горобця і скажіть:

*Який він за розміром?

*Якого кольору його пір'ячко?

*Скільки у горобчика лапок?

*Для чого потрібні горобцю лапки?

*Як пересувається горобчик?

*Чим харчуються горобці?

Фізкультхвилинка «Пташки і кіт».

- Хлопці, а тепер послухайте загадку і спробуйте її відгадати.

Непосида, невеличка,

Жовта майже вся пташка,

Любить сало і пшеницю.

Хто пізнав її?

А зараз (Маша Н.) розповість нам вірш про синичке.

Маленька пташка -

Желтогрудая синичка,

По двору блукає,

Крихти збирає.

- А ще чим харчується синичка?

Хлопці. А ви знаєте, що в листопаді деякі люди святкують «синичкин день» - вони зміцнюють на деревах годівнички, розсипають насіння і зернятка, вішають за вікно шматочки солоного сала. В народі кажуть: «Не велика пташка синичка, а й те своє свято знає».

- А зараз, діти, ми з вами пограємо. Гра називається «Хто як кричить?».

(Показую птахів: горобця, синичку. Як кричить горобець? Як подає голос синичка? Спочатку хором, а потім запитати одного).

- А зараз гру ускладнимо. Якщо я картинку піднімаю вгору, то ви говоріть голосно, а сіли вниз, то тихо.

- Хлопці, послухайте ще один вірш, що нам Настя К.

На гілках, прикрашених

Сніговою бахромою,

Яблука рум'яні

Зросли взимку.

Яблука на яблуні

Весело снують,

Гусениць морожених

Яблука клюють.

- Що це, хлопці, за яблука?

- Чому їх назвали яблуками?

Молодці! Добре ви знаєте птахів, які зимують у наших краях. А ви знаєте, що взимку пташки хочуть їсти і не завжди можуть знайти собі корм. Тому вони прилітають ближче до людей. А ми їх будемо підгодовувати.

- А чим же ми будемо годувати птахів, зараз дізнаємося в ході гри.

Гра «Визнач корм на дотик».

(У мене в мішечках насипаний корм. Ваше завдання: помацати руками, визначити і назвати корм).

З настанням холодів зимуючі птахи прилітають до житла людини. Для птахів настав важкий час: вони не завжди можуть знайти корм. Урожай пшениці та жита прибрали з полів, комахи зникли. Поетом птахи прилітають ближче до людей, сподіваючись, що вони їх погодують.

- Хлопці, ми будемо підгодовувати птахів пізньої осені та взимку, щоб вони не загинули від голоду і холоду?

Сьогодні ми з вами підемо на прогулянку, візьмемо з собою годівниці, зробленими своїми руками, розвісимо їх на дерева і поспостерігаємо, як птахи будуть клювати корм.

Далі вихователь з дітьми вирушають з годівницями годувати птахів.