Реклама












Конспект заняття з дітьми старшого дошкільного віку


Заняття зі старшими дошкільниками

Автор: Предыбайлова Людмила Миколаївна, вихователь 1 категорії МБДОУ дитячий сад комбінованого виду №7 «Казка», п. Мостівська, Краснодарський край.

Конспект заняття - подорожі дає можливість використання нетрадиційних форм проведення занять, а це в свою чергу сприяє кращому засвоєнню матеріалу. Тема заняття є актуальною, оскільки сприяє закріпленню і розширенню наявних знань про різноманітність рослинного і тваринного світу лісу. Ці знання необхідні кожній людині, так як сприяють вихованню бережливого ставлення до природи. Заняття розраховане для дітей старшого дошкільного віку.

Конспект заняття для дітей старшого дошкільного віку «Лісове подорож»

Мета: Познайомити з різноманіттям рослинного і тваринного світу лісу, розвинути творче мислення, уяву і комунікабельність, грунтуючись на вільному обміні думками, сформувати вміння і бажання активно берегти і захищати природу лісу.

Матеріал: карта-схема маршруту із завданнями.

Хід заняття

- Хлопці, сьогодні в групі я виявила два листочка різного кольору. Давайте подивимося, що це таке? Тут щось написано. Зараз ми з вами прочитаємо: «Ми, лісові жителі, запрошуємо вас до себе в гості. А щоб ви не заблукали по дорозі до нас, ми надішлемо вам карту». Ну що рухаємося в шлях? Подивимося, куди ж нам треба йти. На карті зображені дерева: листяні і хвойні. (На магнітній дошці розташовані дерева: ялина, береза, дуб, клен, горіх. Дітям пропонується відгадати загадки, співвіднести відгадку з зображенням на дошці, а також вказати це хвойне дерево або листя).

- Що ж це за дівчина

Не швачка, не майстриня.

Нічого сама не шиє,

А в голках круглий рік. (ялинка)

 

- По весні в лісі високому

На узліссях і в глушині

Всіх я своїм солодким соком

Пригощаю від душі. (береза)

 

- Я великий і могутній,

А мої дітки ходять в тюбетейках. (дуб)

 

- А коли настане осінь,

Він красень молодий,

Весь заллється сонцем

І стане підкорювати своєю красою. (клен)

 

- Він зовсім не крихкий,

Сховався в шкаралупі.

Зазирни в серцевину

І побачиш половину.

З плодів він твердіше всіх,

Називається ..... (горіх)

- Ну от, хлопці, з цим завданням ми впоралися. Подивимося на карту, яку перешкоду чекає нас тепер. На карті зображені ноти, наші лісові друзі пропонують нам трохи відпочити.

Раз - піднятися, потягнутися,

Два - зігнутися, розігнутися,

Три - в долоні три бавовни,

Головою три кивки,

На чотири - руки ширше,

П'ять - помахати руками,

Шість - побігаємо трошки,

Сім - присіли на доріжку.

- Ну що, хлопці, відпочили? Далі в путь! На карті намальований мішечок, а в ньому гра «Що для лісу добре?». Нам треба розділитися на дві команди. Одна команда буде називати корисні справи для лісу, а інша - буде обґрунтовувати ці відповіді.

- Ми з вами впоралися і з цим завданням. Що ж нас чекає тепер? На карті намальовані тварини. І мені здається, що вони хворіють. Давайте їх лікувати, але не звичними нам ліками, а лісовими травами. (Діти називають лікарські рослини, за допомогою яких можна вилікувати звірів). Тепер тварини неодмінно поправляться!

- Хлопці, наше лісове подорож закінчилася. Вам сподобалося? Що запам'яталося? (Діти діляться своїми враженнями, обговорюють подорож).