Реклама












Конспект НОД по пізнавально-мовного розвитку у 1-ій молодшій групі


Конспект безпосередньо-освітньої діяльності за пізнавально мовленнєвому розвитку дітей 1 молодшої групи дитячого саду

Автор: Тиша Ганна Юріївна, вихователь Муніципального бюджетного дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини - дитячий садок станиці Сіверської МО Сіверський район Краснодарського краю.

Безпосередньо - освітня діяльність з пізнавально - мовленнєвому розвитку «Котик в гостях у дітей» (1 молодша група 2-3 роки)

Освітні галузі: пізнання, комунікація, художня творчість.

Мета: розвиток пізнавальних здібностей дітей.

Завдання:

Освітні:

Продовжувати ознайомлювати з представниками тваринного світу, з їх дитинчатами. Збагачувати словник іменниками, що позначають частини тіла кошеня (тулуб, вуха, рот, хвостик, лапки), дієсловами, вказують його способи пересування і харчування (бігає, стрибає, ходить, живе вдома), прикметниками, що позначають колір шерсті і характер; вчити говорити виразно, відповідати на запитання вихователя. Формувати інтерес до малювання. Розвивати дрібну моторику рук (залишення слідів пальцями, складеними дрібкою)

Розвиваючі:

розвивати слуховий аналізатор, увагу, пам'ять; розвивати пізнавальні здібності. розвивати емоційну чуйність, доброзичливе ставлення до тваринного світу.

Виховують:

Виховувати любов до тварин.

Попередня робота:

Розглядання ілюстрацій домашніх тварин, читання творів, віршів, потішок, загадок, проведення дидактичних ігор «Де, чий малюк», «Хто де живе», «Хто зайвий», словесна гра «Вгадай по голосу».

Демонстраційний матеріал: презентація "Домашні тварини", іграшка - кошеня, муляжі фруктів, овочів, муляжі сир, курка, сосиськи, ковбаса, і т. д., кошик.

Роздатковий матеріал: папір білого кольору, гуаш синього кольору, вологі серветки, паперові рушники.

Обладнання: використання інтерактивної дошки SMARTBoard, ноутбука, проектора.

Хід безпосередній освітньої діяльності

Організаційний момент.

Вихователь. Хлопці, я сьогодні хочу показати вам цікаву картину, а ви мені допоможіть назвати, хто на ній зображений (презентація «Домашні тварини»)

Діти розглядають слайди, і називаю домашніх тварин та їх дитинчат.

Стук у двері. За дверима стоїть корзинка. Вихователь бере кошик і підходить до дітей.

Вихователь: - Цікаво, що в цьому кошику? (дістаю з кошика кошеня).

- Хто це?

Відповідь дітей (кошеня).

Вихователь: Правильно, кошеня. Кошеня - це якесь тварина? (Діти - домашнє). Ось і у нас в гостях сьогодні кошеня. Давайте з нею познайомимося, пограємо! Подивіться, що є у кошеняти? (Відповіді дітей: вуха, лапки, голова, хвостик, лапки).

Вихователь: - А чим вкрите тіло кошеня? (м'якою, пухнастою шерстю).

Вихователь:- А що є ще у кошеняти? (голова).

Вихователь:- Що ви бачите на голові? (на голові маленькі вушка, маленькі вічка).

Вихователь: - Що є ще у кошеняти? (у нього є лапки).

Вихователь - Які лапки у кошеняти? (маленькі, на лапках є кігтики) Вихователь. Чим любить займатися кошеня? (грати з м'ячиком, бігати)

Вихователь - А що ще у кошеняти? (пухнастий хвостик).

Вихователь - А що любить їсти котик? Чим він живиться? (молоко, сметану, ковбасу, м'ясо, і. т.д.)

Вихователь: - Подивіться, ось у мене кошик з овочами, фруктами та продуктами. Давайте з вами почастуємо кошеня. Я буду підходити до вас з кошиком, а ви виберіть те, що їсть котик.

Д/і «Пригости кошеня»

Діти беруть по одному предмету.

Питання дітям. Чим ти пригостиш кошеня? Молодці, ви всі впоралися із завданням.

Вихователь: - Хлопці, кошеня хоче з вами пограти, а ви хочете?

Фізкульт. хвилинка.

"Цап - драп"

По долоньці по доріжці,

Ходить маленька кішка,

У маленьких лапках

Сховалися царапки.

Якщо раптом захоче

Кігтики поточит.

Цап - драп!

(Діти слухають текст і відповідно з ними виконують рухи)

Вихователь:

Вам сподобалося грати з кошеням.

Намочив наш котик лапки

Він пішов гуляти босоніж.

Не знайшов собі він тапки

І скоріше бігти додому.

Котик тікає і сліди залишає.

Вихователь: - Давайте, діти і ми намалюємо сліди. Складемо пальчики дрібкою. Показую, як треба скласти пальці, допомагаю дітям. Відпускаємо всі пальці в блюдце з фарбою синього кольору і залишимо сліди на аркуші.

Діти самостійно виконують роботу за столами.

Музичний фон.

По закінченню роботи котик «дивиться», які сліди вийшли у хлопців, каже, що всі сліди йому дуже сподобалися. Котик дарує дітям в знак подяки мильні бульбашки і йде.

Список використаної літератури:

1. Програма розвитку та виховання дітей в д/з «Дитинство» автори в. І. Логінова під ред. Т. В. Бабаєвої, З. А. Михайлової,

2. Гербова Ст. Ст. Залучення дітей до художньої літератури. - М.: Мозаїка-Синтез, 2005.