Реклама












Конспект НСД в молодшій групі на тему «Чарівні дерева»


Автор: Петрова Ольга Олексіївна, вихователь ГБДОУ Фрунзенського району №104, р. Санкт-Петербург

Опис: вашій увазі пропонується конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей молодшого віку (3-4 роки), метою якого є розвиток дитячої уяви через творчість. Даний конспект буде корисний вихователям другої молодшої групи. Цей конспект МОД являє собою гру, у якій діти знайомляться з новою цікавою технікою малювання.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності на тему «Чарівні дерева» з дітьми молодшого віку (3-4 роки)

Мета: розвиток дитячої уяви через творчість.

Завдання:

1. Розвивати дитяче мислення та уяву.

2. Навчити новій техніці малювання, за допомогою трубочок і фарби.

3. Розвивати мовне дихання та звуки Р, До, Л.

4. Розвивати рухову активність дитини.

Матеріали: аркуші паперу, великі китиці, чорна і коричнева фарби, трубочки, іграшка Петрушка, паперові голубки, баночки з водою.

Хід заняття:

Дзвенить дзвіночок. В: Дзвоник задзвонив і в гру нас запросив!

Вихователь: Здрастуйте діти! Сьогодні до нас в гості прийде Петрушка. Але щось його все немає і немає. Давайте його покличемо! ( діти кличуть Петрушку) А ось і Петрушка!

Петрушка: Здрастуйте діти! ( діти вітаються з Петрушкою) Я прийшов до вас від моїх подружок - пташок-голубушек! Я їх кликав, кликав до вас в гості, а вони мені кажуть: «Куди нам летіти? Ми ж живемо на деревах, а у них там в садочку і дерев немає. А дорога довга, ми втомимося, захочемо переночувати! А ніде?» Ось так і сказали пташки.

Вихователь: Що ж нам робити, дітки? Дерев у нас і справді тут немає. Пташок ніде буде відпочити. (відповіді дітей)

Петрушка: От якщо б ви могли намалювати дерева...то вони б із задоволенням погодилися і прилетіли до вас у гості.

Вихователь: Петрушка, що ж ти раніше мовчав! Ми ж так гарно малюємо! Ось у мене і листочки є і фарба! Тільки пензликів немає. Що ж будемо робити? О, я придумала! Сьогодні ми будемо малювати по-особливому, по-чарівному. Я роздам кожному листочок і фарби, а ось у мене є ще й трубочки.

Подивіться, як я буду малювати!

Педагог бере велику пензлик і капає на малюнок, а після бере трубочку і дме на краплі, щоб вони розпливалися по малюнку, як гілки дерев.

Далі діти роблять теж саме, педагог допомагає дітям. Наприкінці кожна дитина бере товстий пензлик і домальовує стовбур дерева.

Коли діти закінчують малюнки, педагог кладе їх підсохнути.

Воспитетель: поки сохнуть наші малюнки, давайте пограємо з Петрушкою в одну гру. Гра називається «Що всередині».

Мета: розвиток пам'яті, мислення та уяви дитини.

Хід: Дорослий називає предмет або місце, а дитина каже, що\хто може бути в межах:

- будинок, шафа, холодильник, тумбочка, бульбашка, каструля, дупло, вулик, нора, автобус, корабель, лікарня, магазин і т.д.

Дитина може давати кілька відповідей.

Вихователь: Хороша гра, і ви у мене молодці. Все знаєте і так добре фантазуєте! Але щось пташки-голубоньки наші не летять зовсім. А давайте про них пісеньки заспіваємо, вони почути і прилетять.

Мета: чітко вимовляти звуки К, Р і Л у виділених складах, подражаниям і словах.

Гуля, гуля-голубок,

Гуля мій сизенький,

Сизокрыленький,

Всім миленький.

Люлі, люлі, люлі,

Прилетіли Гулі,

Сіли посиділи,

Зерняток поїли,

Зерняток поїли

І далі полетіли.

Вихователь: А ось і наші прилетіли Гулі. Подивіться які гарні і як їх багато! Давайте посадимо їх на наші дерева! (педагог дістає паперовий голубков)

Педагог разом з дітьми приклеює голубів на намальовані раніше дерева.

Вихователь: А тепер давайте пограємо з нашими пташками в гру «Пташки і гніздечка» (фіз. хвилинка)

П\і «Пташки в гнездышках»

Мета: розвиток уміння швидко бігати, не наштовхуючись один на одного і за сигналом ведучого, бігти на стільчик.

Суть гри: вдень пташки літають, збирають зернятка, а коли настає ніч вилітає шуліка і ловить дітей, пташки повинні сховатися на стільчики. Діти - пташки, педагог - шуліка. Далі коршуном може стань один з дітей.

Вихователь: Які швидкі пташки, ніхто їх не спіймав. Ну що перетворюємося назад в дітей і давайте пробачати з Петрушкою і пташками. Скажемо «До побачення».

Діти прощаються і йдуть.

Використовувана література:

1. Жукова О. С. Вчимося граючи. Для дітей 3-4 років. Серія «Програма розвитку та навчання дошкільника». -М: ЗАТ «ОЛМА Медіа Груп». 2012. - 128 с.

2. Л. Р. Дерягіна. Ігри, чистомовки, пісеньки, потішки. - Спб.: Видавничий дім «Літера». 2011. - 31 С.