Реклама












Конспект НОД у 2-ій молодшій групі на тему: Овочі


Методична розробка конспекту заняття з дітьми другої молодшої групи ДНЗ

Автор: Меркулова Надія Миколаївна, вихователь МДОУ №45 «Горобинка», р. Клин Московської області.

Конспект інтегрованого НОД у другій молодшій групі на тему: «Овочі»

Мета: формувати у дітей інтерес до знань про овочі через інтеграцію освітніх областей: пізнання, художня творчість.

Завдання:

- дати елементарні уявлення про овочі; кольорі овочів;

- закріпити знання про місце виростання;

- розвивати почуття колективізму;

- закріпити уявлення дітей про заготівлю овочів на зиму;

- формувати вміння наклеювати готові форми овочів.

Попередня робота:

- розглядання ілюстрацій овочів;

- читання казки «Пух», віршів про овочах;

- сюжетно - рольова гра «Магазин овочів»

Матеріали: картина з зображенням городу; овочі та фрукти муляжі; наочний посібник «овочі»; заготовки для аплікації (банки, огірки, помідори), клей, серветки.

Хід заняття

Вихователь вносить картину з зображенням городу і пропонує дітям розглянути. Хлопці на картині намальований город. Що росте на городі?

Діти перераховують (помідори, огірки, буряк, редис, морква, капуста, картопля)

Вихователь: правильно, одним словом це овочі. Овочі ростуть на грядках, але щоб вони виросли смачними і свіжими за ними треба доглядати, регулярно поливати і витягувати бур'яни. Давайте познайомимося з овочами? Але перш, ніж ми продовжимо нашу роботу, проведемо невелику физкультминутку. Хлопці, виходьте на середину групи.

Вихователь: Наша фізкультхвилинка називається «Город».

Город у нас в порядку,

Ми навесні скопали грядки (імітація роботи лопатою)

Ми сапали город (нахили, руками дістати до підлоги)

Поливали город (показати, як поливали)

У маленьких лунках не густо

Посадили ми капусту (присісти навпочіпки, обхопити руками коліна)

Літо все вона товстіла,

Розросталася вшир і вгору (повільно піднятися)

А зараз їй тісно бідної

Каже: «Розійдись!» (тупнути ногою в кінці фрази)

А зараз давайте розкладемо картинки з овочами і подивимося, який город у нас вийшов (діти називають овочі на картинках).

Хлопці я пропоную вам відгадати загадки про овочі, ви слухайте уважно і відгадуйте.

Сидить дід, у сто шуб одягнений, хто його роздягає, той сльози проливає.

- Діти (цибуля)

Сидить дівчина в темниці, а коса на вулиці.

- Діти (морква)

Що за скрип? Що за хрускіт?

Це що ще за кущ?

Як же бути без хрусту,

Якщо я ...

- Діти (капуста)

Вихователь: молодці діти, а зараз давайте пограємо?

Гра називається «Збираємо врожай»

На підлозі овочі перемішалися з фруктами, ваше завдання розкласти овочі в одну вазу, а фрукти в іншу. Зробити це треба якомога швидше. (звучить весела мелодія)

Вихователь: молодці хлопці все правильно розклали! А ви хочете, щоб наші овочі збереглися взимку? Для цього треба їх законсервувати в банки. Сідайте швидше за столи і заповнюйте банки овочами. Хлопці, а які овочі ми будемо консервувати?

- Діти (помідори та огірки)

А який помідор? (круглий, соковитий, червоний)

А який огірок? (зелений, довгий, свіжий)

В кінці діти розглядають свої роботи. Хлопці сьогодні ми з вами познайомилися з різними овочами і мені хотілося б прочитати вам вірш:

Щоб здоровим, сильним бути.

Треба овочі любити.

Всі без винятки

У цьому немає сумніву!

У кожному користь є і смак

І вирішити я не беруся:

Хто з них смачніше,

Хто з них важливіший!