Реклама












Конспект НОД у другій молодшій групі на тему аплікація «Сумка доктора Айболита»


Автор: Гусєва Світлана Геннадіївна, вихователь МБДОУ дитячий садок № 2 п. Новозавидовский Тверська область

Опис: пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей другої молодшої групи (3-4 роки) по темі: аплікація «Сумка доктора Айболита». Даний матеріал буде корисним вихователям другої молодшої групи. Це конспект художньої творчості, спрямований на закріплення навичок наклеювання готових деталей і на повторення і закріплення знань необхідних інструментів для лікування хворих.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності дітей у другій молодшій групі на тему: аплікація «Сумка доктора Айболита»

Інтеграція освітніх галузей: «Художня творчість», «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Читання художньої літератури»

Цілі: закріпити навички наклеювання готових деталей

Завдання:

Освітні: зацікавити виготовленням сумки для доктора Айболита; спонукати підбирати і розміщувати необхідні інструменти для лікування хворих (трубка, пляшечки з мікстурою, градусник і т.д.); розвивати творчість, техніку роботи з клеєм, вміння наклеювати готові деталі, фантазію, бажання включитися в гру.

Розвиваючі: розвивати увагу, пам'ять, мислення, спостережливість, моторику.

Виховні: виховувати інтерес до художньої творчості, допитливості.

Демонстраційний матеріал: книга К.И.Чуковского «Доктор Айболить», телеграма, заготівля з ватману у вигляді валізки доктора Айболита.

Персонаж: доктор Айболить

Роздатковий матеріал: заготовки з кольорового паперу - медичні інструменти.

Методичні прийоми: ігрова ситуація, бесіда-діалог, розглядання ілюстрацій та бесіда з ним, продуктивна діяльність дітей, аналіз, підведення підсумків.

Хід заняття:

Діти сидять на стільчиках півколом у ігровій зоні.

Вихователь показує книгу К. І. Чуковського «Лікар Айболить» і питає у дітей, що це за книга.

Діти впізнають її.

Стук у двері.

Входить лікар Айболить і каже: Здрастуйте, хлопці! Ви мене впізнали?

Діти відповідають.

Лікар Айболить: Я прийшов до вас у гості.

Вихователь: Діти, а давайте заспіваємо доктора Айболіта.

Вихователь разом з дітьми співають:

Добрий лікар Айболить,

Він під деревом сидить,

Приходь до нього лікуватися

І корова, і вовчиця,

І жучок, і черв'ячок, і ведмедиця.

Вилікує всіх

Добрий лікар Айболить!

Лікар Айболить: Молодці, діти. Мені дуже сподобалася ваша пісня!

Вихователь читає:

Раптом звідкись шакал

На кобилі прискакав...

Стукіт у двері (голос):

Ось вам телеграма

Від гіпопотама! (вносять телеграму доктора Айболіта)

Доктор Айболить читає:

Приїжджайте, доктор, в Африку скоріше

І врятуйте доктор наших малюків!

Лікар Айболить:

Гаразд, гаразд побіжу, вашим дітям допоможу.

Тільки де ж мій помічник - медичний валізку? Діти, ви його не бачили?

Діти відповідають.

Вихователь: Доктор Айболить, ти до нас без валізки прийшов.

Лікар Айболіт: та Що ж я наробив! Адже я ж його в лікарні забув!

Вихователь: Доктор Айболить, не переживай, ми з ребятками тобі допоможемо, зробимо новий валізку. І покладемо туди все, що потрібно для лікування хворих звірів.

Скажіть хлопці, що потрібно покласти доктора Айболіта в сумку?

Діти називають (градусник, грілка, банки, вата, бинт, шприц, мікстура, трубка, шоколад тощо)

Вихователь роздає паперові заготовки, підходить з дітьми до столів і пропонує на заготівлі валізи з ватману наклеїти їх.

Доктор Айболить полегшено зітхає і дякує дітей:

Всі хлопці - молодці!

Всі хлопці - молодці!

Вихователь: Давайте помахаємо доктора Айболіта на прощання і дружно скажемо «До побачення!»

Доктор Айболить йде.

Вихователь від імені доктора Айболита пригощає дітей вітамінами.