Реклама












Конспект заняття для дітей 2-3 років на тему «Мій улюблений тато!»


Автор: Точилова Ірина Анатоліївна, педагог-психолог, МБДОУ «Дитячий садок № 147», Архангельськ р.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття для дітей 2-3 років на тему «Мій улюблений тато». Конспект призначений для фахівців, які на базі дитячого садка ведуть студії раннього розвитку. Дане заняття проводиться в лютому, напередодні свята «День захисника Вітчизни».

Мета: розвиток пізнавальної, комунікативної, рухової та емоційної сфери.

Завдання:

Освітні:

- закріплення знань про те, що у всіх є тато, навіть у тварин;

- закріплення знань про домашніх тварин (малюками та їх тат);

- закріплення знань про основних кольорах (червоний, жовтий, зелений, синій).

Розвиваючі:

- розвиток дрібної і великої моторики;

- розвиток пам'яті, довільної уваги, мовлення, мислення, зорового і слухового сприйняття;

- розвиток навичок соціальної взаємодії;

- розвиток творчих здібностей.

Виховні:

- формування доброзичливого ставлення до оточуючих;

- прищеплення інтересу до навколишнього світу;

- формування позитивного емоційного ставлення до папи, як до головного члена сім'ї.

Матеріали: іграшки бібабо (півник і курча); фігурки (або картинки) тварин (бик, теля; кінь, лоша; гусак, гусеня; пес, собака, кіт, кошеня); аркуш паперу формату А4 з зображенням півня; пластилін 4-х основних кольорів (червоний, жовтий, зелений, синій); ватяні палички; фарба жовтого кольору.

Хід заняття

Привітання. Встановлення контакту.

У залі з'являється курча (лялька бібабо). Він вітається з кожним малюком і засмученим голосом запитує у хлопців, чи не бачили вони його тата.

Психолог: А хто твій тато?

Курча: Я не пам'ятаю, як його звуть.

Курча починає тихенько плакати.

Психолог: Не засмучуйся, курча, ми з ребятками допоможемо тобі знайти твого тата.

Дидактична гра «Чий тато?»

Психолог повідомляє дітям про те, що у всіх є тато і у тварин теж, і пропонує знайти кожному дитинчаті (теляті, лоша, гусенку, цуцику, кошеняті і курчати) папу серед фігурок (або картинок) різних тварин, виставлених на столику: бик, кінь, гусак, пес, кіт і півень.

Психолог показує фігурку (картинку), наприклад, бика і запитує: хто це? (Відповіді дітей). Потім психолог запитує, чи бик бути татом курчати, і хто тоді малюк у бика? І так з кожною фігуркою, поки всі діти не знайдуть своїх тат (останньої малюкам пред'являється фігурка півня).

Після того, як малюки знайшли тата курчати (вибрали серед представлених фігурок тварин півня), півник вітається з усіма, виявляє радість зустрічі з синочком-курчам і пропонує пограти.

Пальчикова гімнастика

Цей пальчик великий -

Це дорогий тато,

Самий головний, самий розумний,

Тату, таточку рідний.

Поруч з татом - наша мама.

Поруч з мамою - старший брат

Слідом за ним сестричка -

Мила дівчина.

І найменший здоровань -

Це славний наш малюк.

Рухлива гра «Ах, красень півник!»

Ах, красень півник!

На маківці - гребінець,

А під дзьобом-борідка.

Дуже горда хода:

Лапи догори піднімає,

Важливо головою киває.

Раніше всіх півень встає,

Голосно пісеньку співає:

«Ку-ка-ре-ку!» Годі спати!

Всім давно пора вставати!»

Ходьба на носках,

Руки - вгору над головою, долоні притиснуті,

Ходьба з високим підніманням колін, руки за спину.

 

Помахи руками,

Вимовляють «Ку-ка-ре-ку!» голосно і протяжно, проспівуючи голосні.

Рухлива гра «Пісенька про тата» (М.О. Гительсон, П.Р. Гительсон)

Мій улюблений тато!

 

Він великий і головний

Для мене і мами,

Так, так, так!

Мій улюблений тато!

Він зі мною грає,

Допомагає мамі

 

Так, так, так!

Мій улюблений тато!

Він мене навчить

Будувати і дружити.

 

Так, так, так!

Розводимо руки в сторони, а потім притискуємо схрещені долоні на грудях.

Руки піднімаємо вгору.

Руки знову на грудях.

Ляскаємо в долоні.

Розводимо руки в сторони, а потім притискуємо схрещені долоні на грудях. Обертаємо кистями рук в різні сторони (рух «ліхтарик»).

Ляскаємо в долоні.

Розводимо руки в сторони, а потім притискуємо схрещені долоні на грудях. Кисті рук стиснуті в кулак, ритмічно постукуємо кулачком по кулачку, міняючи їх місцями (вгору-вниз).

Ляскаємо в долоні.

Практична частина «Півник»

Матеріали: аркуш паперу формату А4 з зображенням півня; пластилін 4-х основних кольорів (синій, червоний, жовтий, зелений); ватяні палички; фарба жовтого кольору.

Хід: Малюкам пропонується розфарбувати пластиліном хвіст півня (шляхом розмазування): спочатку червоним кольором, потім жовтим, синім і зеленим. Наприкінці пропонується за допомогою жовтої фарби і ватної палички нагодувати півня зернятками.

Висновок. Підведення підсумків. Рефлексія. Прощання.

Півник і курча дякують малюків за спільні ігри, цікавляться, що їм сподобалося.

Всі учасники беруться за руки і, похитуючи ними вгору-вниз, співають прощальну пісню:

До побачення, до побачення, приходьте до нас знову,

До побачення, до побачення, разом будемо ми грати.

Підсумок: Дане заняття сприяє всебічному розвитку дитини і зміцненню відносин в діаді мати і дитя.