Реклама












Конспект заняття з пізнавального розвитку в молодшій групі


Заняття з пізнавального розвитку з дітьми молодшої групи «страва з фруктів для Карлсона»

Автор: Стрельникова Юлія Борисівна, вихователь першої кваліфікаційної категорії МБОУ «ЗОШ №2» ДО д/с « Теремок»

Заняття з пізнавального розвитку з дітьми молодшої групи «страва з фруктів для Карлсона»

Мета:

- Розширювати знання дітей про фруктах, про способи їх приготування.

- Виділяти характерні ознаки фруктів, обстежити за допомогою зорово-осязательно-рухових дій.

- Познайомити з продуктом харчування - цукор.

- Розвивати розумові процеси, мова, увага, пам'ять.

- Продовжувати вчити дітей виявляти гостинність.

- Виховувати акуратність, доброзичливе ставлення, відповідальність за доручену справу. Викликати у дітей бажання допомагати дорослим.

Попередня робота:

Знайомство дітей з плодами фруктових дерев, з продуктами харчування приготованих з фруктів, розглядання ілюстрації із зображенням фруктів, читання віршів про фруктах, дидактичні ігри закріплення матеріалу, екскурсія в магазин овочів і фруктів, отворі мультфільму «Малюк і Карлсон», читання літератури і розглядання ілюстрацій про гостинність.

Матеріал: Фрукти, картки із зображенням продуктів, схеми приготування салату, музичний супровід для фізхвилинки.

Хід заняття:

Лунає телефонний дзвінок. Вихователь імітує розмову з Карлсоном. (Здрастуй Карлсон, не засмучуйся, заходь до нас в гості і ми вам обов'язково допоможемо.)

Вихователь: Хлопці зараз нам зателефонував Карлсон, він був дуже засмучений. Карлсон дуже любить солодкі страви, але не вміє їх готувати просить нас навчити його. Я запросила Карлсона в гості і пообіцяла, що йому допоможемо. Ви згодні?

Вихователь: Діти, а ви любите, коли приходять гості?

(Відповіді дітей). Чому?

А що ми робимо, коли до нас приходять гості (Відповіді дітей:

Так, для зустрічі нам треба приготувати частування.

Подивіться, що лежить на столі. (Відповіді дітей).

А які ви знаєте фрукти, давайте назвемо їх.

- Що це? (Яблуко).

- Яке воно? (Кругле, велике, червоне). (Вихователь кладе на стіл яблуко).

- Що це? (Банан).

- Який він? (Довгий, великий, жовтий).

- Що це? (Апельсин).

- Який він? (Круглий, великий, оранжевий).

- А яке частування можна приготувати з фруктів? (Вихователь показує картки із зображенням різних страв діти вибирають потрібні: компот, варення, мармелад, сушені фрукти і салат).

- Хлопці, ми зможемо зварити компот, варення, мармелад? (Відповіді дітей) Чому?

(у нас немає плити, і дуже довго готувати).

- А насушити фрукти встигнемо? Відповіді дітей) Чому? (не встигнемо).

- Що ж нам придумати ще? (Відповіді дітей).

(Діти розглядають картки і знаходять салат з фруктів. Вихователь підводить до того, що можна зробити салат.)

Вихователь: А салат ми встигнемо зробити? (Відповіді дітей). (Стук у двері заходить Карлсон)

Карлсон: Здрастуйте, хлопці ви сьогодні запросили мене в гості і обіцяли допомогти.

(Вихователь пропонує дітям допомогти, бо роботи дуже багато Вихователь дає дітям схеми і пропонує допомогти викласти по черзі Дитина, який викладає схему разом з вихователем проговоривает дії).

помити-» почистити->нарізати-> скласти в тарілку-» посипати цукром-» перемішати. (Порівнюємо правильність викладених схем, промовляючи последовательнось дії, що за чим).

Фізкультхвилинка.

Фрукти

Будемо ми варити компот. Марширувати на місці.

Фруктів потрібно багато. Ось. Показати руками - "багато".

Будемо яблука кришити,

Грушу ми будемо рубати,

Отожмем лимонний сік,

Злив покладемо і пісок. Імітувати, як кришать, рубають, віджимають, кладуть, насипають пісок.

Варимо, ми варимо компот, Повернутися навколо себе.

Пригостимо чесної народ. Плескати в долоні.

Хлопці, як ви думаєте, що потрібно покласти в салат, що б він був смачний і солодкий. (Відповіді дітей)

(Підвести дітей до розуміння того, що потрібно покласти цукор. Вихователь пропонує дітям розглянути і спробувати цукор.

На що схожий цукор (сніг, сніжинки, пісочок) правильно його, тому називають цукровим піском. Спробуйте його на смак, який він.

Вихователь: Молодці хлопці, і тепер ми швидко разом зробимо салат для нашого гостя.

(Діти спостерігають за послідовністю, виконання салату з фруктів. По ходу роботи вихователь застерігає дітей, що користуватися. ножем можуть тільки дорослі. Коли діти підростуть, то вони самі навчаться різати ножем, а зараз це зробить вихователь. Карлсон у нас дорослий і знає як користуватися ножем. Карлсон і вихователь миють руки.

Під час різання салату вихователь пояснює свої дії).

Вихователь: І покладемо що? (Цукор) Наш салат має настоятися. Фрукти просочаться цукром і дадуть сік і він буде ще смачніше

А ми, поки з вами пограємо.

Дидактична гра « Відгадай за смаком».

Діти накривають на стіл і запрошують Карлсон за стіл. Карлсон пробує салат, хвалить дітей і вихователя. Пропонує дітям теж спробувати, тому що одному є зовсім не смачно, а в дружній компанії і їжа смачніша. Діти пробують салат.

Карлсон обіцяє розповісти своїм друзям, які тут працьовиті і привітні діти. Дякує дітям за те, що навчили його готувати солодкий фруктовий салат, познайомили з продуктом харчування - цукор. Прощається з усіма хлопцями, йде, обіцяє ще зайти.

Вихователь: Хлопці, сьогодні всі ви дуже добре попрацювали (хвалить кожної дитини за що-небудь) Мені сподобалось як ви відповідали на занятті. А що нового ви дізналися? ( Повторити поняття « цукор» та його властивості) сподобалося і запам'яталося вам? А зараз на пам'ять про нашому занятті я подарую вам медальйони - фрукти.