Реклама












Конспект заняття з здоровьесбережению для другої молодшої групи


Заняття призначене для вихователів дитячого садка, другої молодшої групи, пізнавальне заняття по здоровьесбережению

Автор: Позднышева Алла Анатоліївна, вчитель-логопед МБДОУ № 7 "Струмочок" р. Кемерово

Тема: Це я - дівчинка, це я хлопчик

(Заняття з здоровьесбережению для другої молодшої групи)

Мета:

формування уявлень дітей про зовнішні особливості будови людини.

Завдання:

- формування уявлень про зовнішні особливості будови тіла дівчинки та хлопчика;

- розвиток здатності розглядати себе, один одного; уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;

- виховання прояви інтересу до інших дітей, доброзичливого ставлення до одноліткам.

Обладнання:

- великий аркуш ватману,

- фломастери,

- фартух,

- косинка,

- бантик,

- трафарети.

Хід заняття.

1. Організаційний момент

Збирайтеся, дітвора,

Вирушати в дорогу пора.

Чекає нас далека дорога,

Цікаві справи.

2. Повідомлення теми і цілей

Хлопці сьогодні ми поговоримо про будову тіла дівчаток і хлопчиків, чим вони схожі і чим відрізняються.

Ти повинен знати своє тіло,

Знати і любити.

Найперше діло-

У світі з ним жити.

Зроби його сильним,

Зроби його швидким.

Зроби його, зроби його чистим.

 

Кожну клітинку тіла

Потрібно зрозуміти.

Користуватися вміло

І охороняти.

3. Изучиние нового матеріалу.

Педагог звертає увагу дітей на великий аркуш паперу на стіні і пропонує намалювати на ньому Дашу. (Змалювали голову, тулуб, руки, ноги Даші.)

- Подивіться, яка вийшла Даша на аркуші ватману.

Звертається до хлопців з питанням: «Що у Даші на голові?» (Діти малюють на аркуші ватману волосся; можна використовувати трафарет.) Просить дітей показати, де у Даші очі.

- Подивіться один одному в очі. У Даші блакитні очі, у Андрія - карі, у Максима - сірі. Намалюємо очі на малюнку (можна використовувати трафарет).

Пропонує дітям поторкати пальчиком свої носики і один у одного, намалювати ніс на початому малюнку.

- Покажіть всі свої ротики, як вони вміють сміятися, говорити слово «мама».

Потім малює рот (трафарет).

- Яке гарне плаття у Даші - червоне, з ягідками. Таке ж гарне плаття намалюємо ми.

Далі педагог звертає увагу дітей на їх руки і руки намальовані у Даші. У неї, як і у хлопців, - дві руки.

- Подивіться на свої руки. У руки є долонька, а на ній п'ять пальчиків. (Малює руки.)

Раз-два-три-чотири-п'ять! На іншій руці знову:

Будемо пальчики вважати - Раз-два-три-чотири-п'ять!

Міцні, дружні, Пальчики швидкі,

Всі такі потрібні. Красиві і чисті.

- Ще у Даші є дві ноги. Подивіться на свої ноги. Які красиві туфлі у вас на ногах, шкарпетки різного кольору, красиві.

Покажіть, які у вас веселі ручки, як вони, ляскають, а ніжки вміють весело топати. Ось яку гарну Дашу ми намалювали.

У Даші гарне плаття, червоний бантик на голові. Одягнемо Даші красиву косиночку.

Хто Даша? Дівчинка. У неї плаття лук, косички, косиночка на голові. Одягнемо Даші красиву косиночку.

Физминутка:

А зараз все по порядку

Станьмо дружно на зарядку. (Встають, руки на поясі.)

Руки в сторони зігнули,

Вгору підняли і махнули. (Махають руками )

Сховали за спину,

Озирнулися: (Ховають руки за спину і оглядаються поперемінно.)

Через праве плече,

Через ліве ще.

Дружно сіли п'яточки зачепили.(Присідають і обхоплюють п'яти руками.)

На носочки піднялись,

Опустили руки вниз.

Дивіться, у нас і Діма нарисован.А Діма хто? Хлопчик. На ньому - короткі штанці, сорочка. У Діми волосся коротке. Косиночку Діма не носить.

4. Закріплення вивченого матеріалу.

Бесіда.

- Хлопці, покажіть хлопчика.

- Покажіть дівчинку .

- Хто носить бантик?

- У кого гарне плаття?

- У кого короткі штанці? Короткі волосся?

- Правильно, молодці, дівчатка носять сукні та бантики, а хлопчики короткі волосся і штанці.

5. Підсумок.

Людина буває різний: середній, маленький, великий,

І не так - то просто відразу розібратися, хто - будь,

Є й брови, є і вуха, є і рот, і дві руки...

Дуже важливо, що з зовні, але важливіше, що всередині.

Так що справа не в образі, суть зовсім не так проста.

Наші головні отличья: серце, розум, доброта.

Гострий погляд для серця потрібен, уважніше дивись ,

Дуже важливо, що з зовні, але важливіше - що всередині!