Реклама












Сценарій відкритого заняття для дітей 2-3 років на тему «У зимовому лісі»


Автор: Точилова Ірина Анатоліївна, педагог-психолог, МБДОУ «Дитячий садок №147», Архангельськ р.

Опис матеріалу: Пропоную вам сценарій відкритого заняття з дітьми 2-3 років спільно з мамами на тему «У зимовому лісі». Даний сценарій буде корисний фахівцям, які на базі дитячого садка ведуть студії раннього розвитку.

Мета - розвиток пізнавальної, комунікативної, емоційної та рухової сфери.

Завдання:

Освітні:

- Закріплення знань дітей про зиму;

- Формування знань про диких тварин, їх відмітних ознаках.

Розвиваючі:

- Розвиток дрібної і великої моторики;

- Розвиток довільної уваги, мислення, пам'яті, мовлення, зорового і слухового сприйняття;

- Розвиток навичок соціальної взаємодії;

- Розвиток творчих здібностей.

Виховні:

- Формування доброзичливого ставлення до оточуючих;

- Прищеплення інтересу до навколишнього світу.

Матеріали та обладнання: комп'ютер, мультимедійна система, іграшка зайчик білий, «чарівний мішечок», фігурки диких тварин (заєць, ведмідь, вовк, лисиця, лось, білка), роздатковий матеріал (аркуш паперу формату А 4, на якому зображені вище перераховані тварини), сніжки у відрі, аркуш формату А 5 синього кольору, заготовки з паперу мордочки і вушок зайчика, клей-олівець, манна крупа, паперові серветки.

Хід заняття

Вступ. Привітання. Встановлення контакту.

На екрані - зображення зимового лісу (ранок). Психолог запрошує малюків і їх мам встати в коло.

Психолог:

Випав білий сніжок,

Збираємося в гурток.

Ми потопаем, ми потопаем!

Будемо весело танцювати,

Будемо ручки зігрівати.

Ми похлопаем, ми похлопаем!

І поздороваемся один з одним.

Психолог пропонує зайняти свої місця.

Основна частина.

Психолог: Хлопці, подивіться, де ми з вами опинилися? (відповіді дітей) Правильно, в лісі. Зараз ранок, світло. Взимку в лісі дуже красиво. Дерева і земля вкриті пухнастим білим, сніговою ковдрою. Під снігом їм так тепло і добре. Подивіться які кучугури намело (психолог показує штучні замети, розташовані перед екраном). А хто це ховається за заметом? Та це ж зайчик. Він спеціально прискакав, щоб познайомитися і подружитися з нами.

Психолог бере зайчика на руки.

Психолог: Ось він який наш зайчик: маленький, пухнастий, білий, як сніг. Будемо знайомитися з зайчиком? (відповіді дітей) Давайте.

Зайчик вітається і знайомиться з кожним малюком і його мамою (стрибає на долоньки до ребяткам і просить, щоб його погладили).

Пальчикова гімнастика «Зайченята»

За снежочку білому стрибали зайчатки

І з лисичкою руденької вони грали в хованки.

Я лисичка руда відшукаю зайчат -

Із заметів білих хвостики стирчать.

Всі пальчики як зайчики «стрибають» на колінах

Закриваємо і відкриваємо очі долонями

Руками(по черзі) показуємо, як м'яко, витончено ходить лисичка

Показуємо свій хвостик (кулачок).

Гра «Чарівний мішечок»

Психолог: Хлопці, у лісі крім зайчика живуть інші звірі. Вони теж прийшли з вами познайомитися і пограти. Вони всі сховалися в цьому чарівному мішечку. Давайте подивимося, хто ж ще живе у лісі?

Діти по черзі підходять до психолога, опускають руку в мішечок і дістають одного звірка (лисицю, зайця, ведмедя, вовка, білку або лося). Показують іншим, а психолог описує особливості кожного звіра. Потім ставлять фігурку тварини на стіл, на якому розташовані декорації лісу.

Дидактична гра «Лісові жителі»

Психолог пропонує дітям сісти за столики і каже, що зайчик пропонує їм пограти.

Хід гри: кожній дитині видається аркуш паперу формату А 4, на якому зображені дикі тварини (вовк, заєць, лисиця, білка, ведмідь, лось) і набір з 6 карток. На екрані з'являються по черзі тварини. Малюки повинні, побачивши на екрані певного звіра, знайти його у себе на аркуші і заховати його (закрити карткою).

Психолог: Хлопці, зайчик запрошує нас прогулятися по лісі. (Під спокійну музику, не поспішаючи, діти з мамами і з психологом підходять до замету, розташованому перед екраном; під білим полотном сидить герой - сніговик). Подивіться, як багато снігу в лісі. А давайте зліпимо сніговика? (відповіді дітей). Давайте спочатку набросаєм побільше снігу (руками імітуємо, як сгребаем сніг в купу). Кого на кого, кого ким - стане ком сніговик (і психолог знімає біле полотно).

Сніговик повільно встає, а очі закриті.

Психолог: Хлопці, подивіться, будь красивого сніговика ми з вами зліпили! Але чому ж сніговик спить і не прокидається? Давайте його розбудимо. Треба, напевно, в долоні поплескати (ляскаємо в долоні). Не прокидається наш сніговик. Тоді потопаем (топаємо). Міцно спить наш сніговик. А давайте дути на нього (дуємо).

Сніговик тихенько відкриває очі.

Сніговик: Ой, а хто тут?

Психолог: Це хлопці з мамами по лісі гуляють і тебе, сніговик, вони зліпили.

Сніговик: Ой, які хороші хлопці, а мами які чудові з ними.

Психолог: А давай, сніговик, пограємо?

Сніговик: так, Так, звичайно, із задоволенням.

Сніговик намагається підняти ногу, але у нього нічого не виходить.

Сніговик: Ви мене зліпити - зліпили, а ходити не навчили.

Психолог: Не засмучуйся, сніговик, ми з хлопцями тебе навчимо ходити. Це просто, щоб ніжками крокувати, треба ніжки піднімати.

(Хлопці крокують, вчать сніговика ходити)

Сніговик: Спасибі, хлопці, тепер мені не доведеться стояти на одному місці, я вмію ходити і хочу пограти з вами. Давайте встанемо всі разом в коло і зробимо зарядку.

Рухлива гра «Зимова зарядка»

Руки до ніжок і вухам,

На коліна і до плечей,

У сторони, на пояс, вгору,

А потім веселий сміх:

Ха-ха-ха, хі-хі-хі,

До чого ж ми гарні!

Раз - в долоні грюкнули,

Два - тупнули ногою,

Три, чотири - підтягнулися,

Дружно за руки взялися.

Сніговик: Як добре ми з вами розім'ялися, а тепер давайте в сніжки погратися.

Рухлива гра «Сніжки»

Хід гри: сніговик дістає з відерця сніжки і кидає їх у малюків і мам. Далі усі кидають сніжки один в одного. Гра проходить під веселу дитячу пісню (на розсуд психолога).

Сніговик: Ой-Ой-ой, ай-ай-ай!

Психолог: Що з тобою сталося, сніговик?

Сніговик: Я так награвся, що спітнів і таю, таю, таю...

Психолог: Хлопці, треба виручати Сніговика. Давайте відпустимо його в ліс. До побачення, Сніговик. (всі прощаються зі Сніговиком).

Практичне завдання «Зайкін портрет»

Психолог: Хлопці, нашому зайчику теж пора йти. Його чекають мама і тато. На прощання давайте зробимо портрет нашого зайчика.

Матеріали: половинка аркуша формату А 4 синього кольору, заготівля з паперу мордочки зайчика та його вушка, клей-олівець, манна крупа, паперова серветка.

Хід гри: Дітям пропонується наклеїти мордочку і вушка зайчика на папір. Потім простір навколо голови помазати клеєм, посипати манною крупою (імітація снігу), покласти зверху паперову серветку і злегка притиснути долонею. Після чого серветку необхідно прибрати. Портрет зайчика готовий!

Висновок. Підведення підсумків. Рефлексія. Прощання.

Психолог: Хлопці, ми з вами так добре пограли, що не помітили, як в нашому лісі наступив вечір. (На екрані - зображення вечірнього зимового лісу). Вам сподобалася наша прогулянка по лісі? (відповіді дітей) Ми з вами так добре погуляли, пограли; з лісовими мешканцями (лисицею, зайчиком, ведмедем, лосем, білкою, вовком) познайомилися; сніговика зліпили, з ним пограли; портрет зайчика собі на згадку зробили. Ах, які ми молодці! А тепер нам пора прощатися і повертатися додому.

Психолог запрошує всіх встати в коло.

Рухлива гра «Мороз»

Вечір наближається,

Завірюха починається.

 

Дужчає мороз -

Щипає щоки, щипає носа.

Руки стали замерзати,-

Треба з відігрівати.

Вечір наближається,

Темрява згущається.

Нам давно пора додому:

- До побачення!

- До ранку!

Розводимо руки в сторони

Похитуємо над головою руками з боку в сторони

З зусиллям стискаємо кулаки

Пальцями злегка щипаємо щоки і ніс

Трьом долоні

Дихаємо на долоні

Розводимо руки в сторони

Долонями закриваємо очі

Махаємо рукою «До побачення».

Підсумок: Дане заняття сприяє всебічному розвитку дитини і зміцненню відносин в діаді мати і дитя.