Реклама












Конспект інтегрованого НСД в підготовчій групі дітей компенсуючої спрямованості «В гостях у Зими»


Автор: Сотникова Валентина Миколаївна - вчитель-логопед муніципального автономного дошкільного навчального закладу «Центр розвитку дитини - дитячий садок №33 «Веселка».

Хочу представити до уваги вчителів-логопедів, вихователів спеціалізованих груп, вихователів масових груп дошкільних освітніх установ конспект заняття з використанням творчих завдань на заняття по формуванню словникового запасу та граматичного ладу мови в підготовчій групі.

Конспект інтегрованого безпосередньо освітньої діяльності в підготовчій групі дітей компенсуючої спрямованості «В гостях у Зими»

Мета:

1. Закріпити знання дітей про природні зміни взимку.

Вчити складати творчий розповідь від імені снігурів по картині «Зима. Природа», використовуючи різні види речень.

2. Активізувати в мові дієслівний словник і словник ознак по темі. Закріпити назви зимових місяців.

3. Виховувати творчу ініціативу, естетичний смак.

Обладнання: наочно-дидактичний посібник «Розповіді по картинках» - «Зима». Картинки з зображенням диких тварин; пензлики, фарби, форми білих сніжинок.

Хід заняття:

Логопед. Діти, сьогодні я знайшла на вулиці сніжинку, на якій написано запрошення: «Чекаю вас в своєму зимовому, казковому лісі. Зима». Відправимося в гості до зими!

Діти. Так.

Логопед. Але спочатку давайте пригадаємо з вами назви зимових місяців.

- Як називається перший зимовий місяць?

Діти. Грудень.

Логопед. Який місяць настає після грудня?

Діти. Після грудня настає січень.

Логопед. Назвіть третій зимовий місяць.

Діти. Третій зимовий місяць лютий.

Логопед. Перерахуйте всі зимові місяці по порядку.

Діти. Грудень, січень, лютий.

Логопед. Скажіть, яка зима?

Діти. Зима сніжна, вьюжная, холодна, довга, біла, морозна, сувора.

Логопед. Правильно! Ви сказали, що зима сніжна. В лісі лежать глибокі замети. На чому ж нам відправитися в ліс? ( Логопед дістає картинки із зображенням ковзанів, лиж, санок). Дайте відповідь на запитання повним реченням.

Діти. Ми вирушимо до лісу на лижах!

Логопед. Чому?

Діти. Тому що на лижах зручно ходити по снігу.

- Тому що лижі не провалюються в сніг.

Логопед. Чому лижі не провалюються в сніг?

Діти. Тому що лижі дерев'яні, легкі, довгі.

Логопед. Надягайте лижі. Поїхали! ( Діти імітують рухи ходьби на лижах).

Ми одягли лижі, встали на лижню.

Не наздогнати нас навіть швидкому коню!

Нам не страшний холод, і не бути біді.

Ми домчимся швидко до Зимушке-зими!

Логопед. Ось ми і приїхали з вами в ліс! (Логопед накидає на плечі білу хустку).

Зима. Здрастуйте, хлопці! Я давно на вас чекаю. Вам сподобався мій зимовий ліс? А яких диких тварин ви бачили по дорозі?

Діти. Ми бачили руду лисицю (логопед виставляє на дошці малюнок із зображенням лисиці)

- Ми зустріли білого зайця (виставляється зображення)

Зима. Чому заєць змінив свою шубу?

Діти. Тому що в білій шубі його не видно на снігу. Тому що в білій шубі йому легше ховатися від ворогів: лисиці, вовка, мисливців.

Зима. Ви знаєте, як приготувалася до зими білка?

Діти. Вона зробила запаси горіхів, шишок, грибів.

- Білка змінила руду шубу на більш теплу сіру.

Логопед. Підійдіть до столів і складіть картинку дикої тварини з частин (Проводиться гра «Виклади картинку»).

- Ваня, яка тварина склав ти?

Ваня. Я склав лисицю.

Логопед. Віка, назви тварина, яке зображено на твоїй картинці?

Віка. На моїй картинці зображений заєць.

Зима. Яких диких тварин ви не побачили в лісі?

Діти. Ведмедя, їжачка.

Зима. Чому їх не видно?

Діти. Ведмідь і їжачок впали в сплячку.

Зима. Чому вони сплять взимку?

Діти. Тому що взимку їм нічого їсти.

- Ведмедю і коню легше перебути зиму, коли вони сплять.

Зима. Підійдіть до дошки. Я хочу показати вам картину.

- Яку пору року зображено на картині?

Діти. На картині зображена зима.

Зима. Яких тварин ви бачите на картині?

Діти. Лисицю, ведмедицю і ведмедика.

Зима. Що робить лисиця?

Діти. Вона біжить.

- Вона полює.

- Лисиця гуляє по лісі.

Зима. Хто спить у барлозі?

Діти. В барлозі спить ведмедиця з ведмежам.

Зима. У своїй чарівній книзі я записую цікаві казки та оповідання.

- Складіть розповідь за картиною. Щоб він вийшов повним, спочатку потрібно розповісти, який час року настало, які зміни відбулися в природі. Потім розкажіть, яких тварин ви бачите на картині, чим вони займаються.

Діти. Настала зима. Випав білий пухнастий сніг. Стало холодно. Ведмідь спить у своєму барлозі. А руда лисиця бігає по лісі і шукає здобич. На гілці сидять красногрудые снігурі.

- Настала зима. Земля вкрилася білим ковдрою. Важко тваринам в холодному лісі. Лисиця бігає по лісі і шукає зайцев. Два снігура сидять на гілці дерева.

Зима. Молодці! Ви склали дуже цікаві розповіді. Зараз ми спробуємо зробити ваші розповіді чарівними.

- Ці снігурі мені добре знайомі. Вони люблять сидіти на гілці і розмовляти один з одним.

- Як ви думаєте, про що вони розмовляють? Іди, Серьожа, ти будеш снегирем, який сидить на гілці зліва, а ти - Віка, який сидить праворуч. - Подумайте і розкажіть, про що розмовляють снігурі?

Сергійко. Подивися, лисиця побігла на охоту.

Віка. Так, вона хитра, спритна. Точно зловить зайчика.

Сергійко. Я думаю, вона його не спіймає. У неї лапи замерзли.

Віка. Вона за кущем з вовком зустрінеться і буде з ним розмовляти.

Зима. Хто ще хоче пофантазувати?

Сашко. Ти чому сьогодні ласував в лісі?

Ваня. Я клював соковиту горобину. А що ти їв?

Сашко. А я літав у місто і клював смачні зерна на годівниці в дитячому садку «Веселка».

Зима. Спасибі за цікаві розповіді. Ви справжні фантазери. Я записала ваші розповіді, і буду розповідати їх своїм гостям.

- Хочете дізнатися, що сталося з лисицею з картини.

Діти. Так.

Зима. Вона зустріла зайців і стала грати з ним в квача-догонялки. Хочете пограти з ними.

Фізкультхвилинка «Лисиця і зайці».

По лісовій галявині розбіглися зайчика - діти бігають по групі врозсип

Зайці стрибають, грають, нічого не помічають - стрибають на місці, присідають

Раптом лисиця прибігла, білих зайців побачила - дитина бігає навколо сидять дітей

Зайці вушка нагострили і лисичку обхитрували - діти встають і тікають. Лисиця намагається їх наздогнати

Зима. Молодці! Всі зайці втекли від лисиці.

- Я запрошую вас на лісову майстерню. Все в моїй майстерні біле, нудне. Я хочу, щоб сьогодні ви перетворили білі сніжинки в яскраві вогники. Розфарбуйте їх різнокольоровими фарбами. (Діти малюють сніжинки).

Зима. Яка у тебе сніжинка, Лена?

Лена. Моя сніжинка легка, різнобарвна.

Зима. Якого кольору в тебе сніжинка, Діма?

Діма. Моя сніжинка синього кольору.

Зима. Яким кольором ти розфарбував сніжинку, Міша?

Міша. Я розфарбував сніжинку червоним кольором.

Зима. Спасибі, діти. Ваші сніжинки будуть яскраво світитися, як вогники і радувати мене.

- Вам сподобалося у мене в гостях?

Діти. Так.

Зима. Я рада, що ви багато знаєте про моє пори року, а ще ви вмієте фантазувати.

- Сідайте в мої чарівні сани. Вони швидко домчать вас до дитячого садка. До побачення!

Підсумок заняття:

Логопед. Вам сподобалося в гостях у зими?

Діти. Так. Нам сподобалося складати розповіді по картинках.

- Мені сподобалося малювати сніжинки.

- Я запам'ятав цікаву гру лисиці з зайцями.

Логопед. Зима рада, що ви знаєте назви зимових місяців, розповіли їй, як дикі тварини підготувалися до зими і ще були справжніми фантазерами. Вдома обов'язково розкажіть про нашу подорож своїм батькам.

Використовуване посібник:

Наочно - дидактичний посібник «Розповіді по картинках. Зима».

М., Видавництво Мозаїка - Синтез, 2004.