Реклама












Конспект підсумкового заняття - вікторини в підготовчій групі «Пригоди Незнайка по дорозі в 1 клас»


Підсумкове заняття в підготовчій групі дитячого садка

Автор: Дякова Олена Михайлівна, вихователь МКДОУ дитячий садок №3 «Івушка» П'ятигорськ р.

Опис матеріалу: пропоную вам конспект навчального заняття для дітей підготовчої до школи групи (6-7 років). Даний матеріал буде корисним вихователям підготовчої групи. Ігрове заняття. Має розвиваючий і повчальний характер, спрямоване на формування різних психічних процесів (увага, мислення, мова), сприяє розвитку пізнавальних інтересів та інтелектуальних здібностей.

Мета: узагальнити і систематизувати отримані знання;

Розвивати пізнавальні процеси дітей, творчі та інтелектуальні здібності.

Виховувати повагу один до одного, інтерес до навчання, прищеплювати почуття товариства.

Устаткування: магнітні букви на друкованій основі, картки з пропущеними літерами, картинки тварин і комах, вагончики з прикладами, Незнайко.

Хід заняття:

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми проведемо з вами останнє заняття. Протягом року ми вивчали літери, вчилися читати, познайомилися з геометричними фігурами, навчилися порівнювати і вирішувати приклади.

До нас на заняття прийшли батьки, вихователі. Але самий головний гість - це казковий персонаж.

(вихователь показує зображення Незнайка). Незнайко теж хоче разом з вами 1 вересня піти в Перший Клас.

- Діти, як ви думаєте, Незнайка візьмуть до школи? Ми повинні з вами допомогти йому осилити дорогу в школу. З Незнайкой часто трапляються цікаві пригоди, він може розгубитися і забути все, чому його вчили в підготовчій групі. Сподіваюся, ми його виручимо, будемо разом з ним читати, друкувати, рахувати, думати. Отже, Незнайко відправляється в шлях!

1 завдання. «Діда Буквоїда»

- Відгадайте, хто з казкових героїв працьовитий, хто завжди працює засукавши рукави?

Ось шість загадок. У кожної відгадки візьміть першу букву і надрукуйте її. Має вийти слово - теж казковий герой.

1. Довга шия, червоні лапки,

Щипає за п'яти - біжи без оглядки! (гуска)

 

2. Хоч і люблять усі його - він не знає нічого!

Став складати вірші він - нічого не можна зрозуміти!

Як звуть його? Дізнайся-ка!

Ну, звичайно, він.... (Незнайко)

 

3. Сірий, та не вовк; длинноух, та не заєць,

З копитами, та не кінь.(віслюк)

 

4. Поруч різні подружки,

Але схожі один на одного.

Всі вони сидять один в одного,

А всього одна іграшка. (матрьошки)

 

5. У старих казках він герой.

Він гожу, молодий.

Але часто буває так,

Що звуть його...дурень. (Іван)

 

6. Товстун живе на даху,

Літає він усіх вище. (Карлсон).

- Яке слово вийшло? (Гномик).

2 завдання. «Геометричні фігури»

- Допоможіть Незнайку на картинці знайти відомі геометричні фігури.

( На картинці заховані: квадрат, коло, овал, прямокутник, багатокутник, відрізок, трикутник, ламана).

3 завдання. «Загублені літери»

- Треба допомогти Незнайку вставити пропущені голосні букви в словах.

П Т...ЧК...

Л...Ш...Д Ь

ДО...Ш К А

М...Ш К А

...Т О Ч К А

...Ж І ДО

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА:

На болоті дві подружки,

Дві зелені жаби

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтирали,

Ніжками тупцяли,

Ручками плескали,

Вправо, вліво нахилялися

І поверталися назад.

Ось здоров'я в чому секрет,

Фізкультпривіт усім друзям.

4 завдання. «Перетворення слів»

- Незнайко переплутав назви казок. Допоможемо йому виправити помилки, поки казки на нас не образилися.

«Федорина море» (К. Чуковський).

«Кріт у чоботях» (Ш. Перро).

«Гладкий каченя» (Г.Х. Андерсон).

«Кусалочка» (Г.Х. Андерсон).

«Ніжна королева» (Г.Х. Андерсон).

«Маленький Мак» (Ст. Гауф).

«Сіра Вода» (Д.Н. Мамин - Сибіряк).

«Маленька квіточка» (С.Т. Аксаков).

«Срібне коритце» (П. Бажов).

«Господиня модного гори» (П. Бажов).

«Сівка - Мурка» (Ушинський К.Д.).

5 завдання. «Математичний рахунок»

Незнайко повинен порахувати дітей у вагончиках поїзда, який везе їх до школи. Для цього йому необхідно вирішити математичні приклади, доведеться складати і віднімати. Допоможемо Незнайку!

3+1 2+2 3-1

5+1+1 4-1-15-1

1+2 1+1+1

6 завдання. «Звукове будову слів» (Зоопарк)

На дошці картинки з тваринами. Допоможіть Незнайку відгадати загадки про тварин і скласти відгадки з складів: ЗЕБ ОКАЛИКЛИАЛАСЬРАВЕЧОСПЕКАНКУРЫ

КЕНГУРУ

1. Є і грива і копита,

Є розкішний довгий хвіст.

Це кінь. Тільки диво:

Хто ж смужки їй завдав? (Зебра)

 

2. Неспішно крокує з річки,

У шубі їй тепло, як у грубці,

Підійде до хати і кличе мене:

- Бе - Бе! (Овечка)

 

3. По горах в рідний кишлак

Йшов з поклажею віслюк.

Й-а-а - якою окатий!

Й-а-а - якою вухатий! (Віслюк)

 

4. Варто птах-рибалка. В дзьобі - весь його улов.

Дзьоб відвислий, як кишеню.

Це птах -...(Пелікан)

 

5. В море синє і пірнула на дно лягла... (Акула)

 

6. Якщо є у кисочки на вухах дві пензлики,

Цю кицьку стережись, бо це -..... (Рись)

 

7. Мама з сумкою скік та скік,

У сумці маленький синок.

Ось так дивна родина

З сумкою стрибає....свиня? ( Кенгуру)

7 завдання. «Порівняння чисел»

До нас на заняття прийшли комахи. Незнайку необхідно їх порахувати і порівняти їх. Ми допоможемо Незнайку і розставимо математичні знаки « більше», «менше» або « дорівнює».

4 > 3 2= 2 5 = 5

5> 2 3 < 4 6 < 8

8 завдання. «Розвиток мовлення»

- Допоможемо Незнайку відгадати слова за ознаками:

1. В'язані, шкіряні, робочі, теплі. (Рукавиці)

2. Білий, чорний, свіжий, черствий, житній, пшеничний. (Хліб)

3. Зелене, червоне, кисле, солодке. Наливне. (Яблуко)

4. Шкільний, телефонний, дверний, електричний. (Дзвінок)

5. Грибний, проливний, дрібний, сліпий. (Дощ)

6. Колючий, гарна, запашна, червона, біла. (Троянда)

7. Указательная, залізнична, сервіс. (Стрілка)

8. Слизьке, запашне, дитяче, банний. (Мило)

9. Глибока, мілка, фарфоровий, літаюча. (Тарілка)

10. Апельсинова, підпалена, кавунова, хрустка. (Кірка)

- Хлопці, спасибі Вам за допомогу! Незнайко завдяки Вам дістався до школи і тепер разом з Вами відправиться Першого Вересня у перший клас. Я вітаю всіх хлопців з закінченням нашої довгої, але цікавої роботи. До побачення!