Реклама












Конспект комплексного відкритого заняття в підготовчій групі за методикою ТРВЗ


Автор: Сучкова С.М., вихователь МКДОУ д/с №40 «Калинка» р. Лесосибирска

Тема заняття: Подорож у ліс

Мета: Розвиток зв'язного мовлення дошкільнят, розвиток логічного мислення. Закріплення знань дітьми геометричних фігур, деяких знань про природу. Продовжувати вчити працювати в компаніях.

Обладнання: Іграшка - бабка; два комплекти геометричних фігур; магнітна дошка, фломастер, предметні картинки для тризовской гри «Рюкзак мандрівника», «Зелена поляна»; картки «Вгадай, чий слід», альбомні листи з плямами Роршеха (2 аркуша), крейда; коло Ейлера «Мешканці Землі».

Хід заняття

Розминка: Діти заходять в групу, вітають гостей, і встають у коло, взявшись за руки.

Вихователь: Хлопці давайте згадаємо нашу розминку «Діти в садку»

Вийшли діти в сад гуляти, Де курка кудкудакає,

І вирішили спостерігати За курчат хвилюється.

Де гуляє наш кошеня, Як цвітуть у саду квіти

Де гуляє порося Айстри, чорнобривці, кущі

Пахучих троянд, ціла клумба

І півоній біла грядка.

Наші діти погуляли

Багато нового дізналися

Вихователь: Хлопці, а ви хочете відправитися в подорож по лісі? У лісі немає доріг, не ходить транспорт, а в інших місцях навіть пройти неможливо. На чому ми зможемо вирушити у подорож?

Вихователь: Я вам підкажу. Наш засіб пересування по лісі зашифроване в цьому комаху. (Показую дітям бабку - іграшку )

Вихователь: Як ви гадаєте, на чому ми відправимося в подорож? Доведіть, що це комаха схоже на вертоліт! Молодці! Ми вирушимо в дорогу на маленькому вертольоті, він буде приземлятися на невеликих галявинах, на берегах річок чи озер.

Вихователь: Для початку нам потрібно побудувати вертоліт. Як ви думаєте, з чого ми можемо її побудувати? Я принесла з собою матеріал для виготовлення вертольотів. Кожен з вас підійде і візьме по дві деталі одного кольору (20 деталей - 10 - одного кольору, 10 - іншого кольору). Діти беруть схему вертольота і вибудовують його (Вертольоти будують за схемою, діти працюють за столиками) Вийшло два вертольоти, двох кольорів. Ось ми і розбилися на дві команди.

Вихователь: Хлопці, що нам знадобиться у подорожі? (відповіді дітей.)

Вихователь: У подорожі нам знадобляться деякі предмети. Відгадайте їх. Доведіть, чому ви так думаєте (можна поставити картинки).

Схожий на трикутну призму

Колір може бути зелений, коричневий, синій, а може бути будь-якою.

В ній можна жити в похідних умовах.

Схожий на половину кулі. Є ручка, за яку можна тримати цю половину кулі.

Зазвичай він металевий.

В ньому можна готувати їжу.

Мішок з лямками.

Може бути будь-якого кольору. Його носять за плечима.

В нього можна класти від продуктів до інструментів

Вихователь: Ось і зібралися, тоді в шлях. Встаємо навколо своїх вертольотів, беремося за руки і говоримо слова:

У подорож ми летимо Ми по лісі погуляємо

Вертольотом - бабкою дізнаємося Багато нового

Над луками, над полями, А потім наш вертоліт

Над високими лісами. Всіх нас в садок привезе.

Вихователь: А ось перша наша зупинка, вона називається «Зелена поляна». Як ви думаєте, чому ця галявина так називається? (Бо на цій галявині безліч різних рослин, квітів і трав)

- Які квіти ви бачите на галявині?

- Давайте розглянемо життя одного з рослин в минулому, сьогоденні і майбутньому часі. А яке це буде рослина, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:

Раніше я був жовтим кольором,

А потім пухнастим «дідом»

Вітер дмухнув, пух злетів

Став я без квітки зовсім. (кульбаба)

У минулому

У цьому

В майбутньому

Де можна зустріти.

У лісі, біля доріг, у парку та ін.

 

Те ж саме.

 

Те ж саме.

Листя світло-зелені, маленькі, тоненькі корінці.

Цвіте жовтим кольором, корінці міцні, листя зелені.

Дає насіння, листя темно-зелені.

Вихователь: Вам сподобалося на цій галявині? Що нового для себе ви дізналися?

- Молодці! Вирушаємо далі. Діти встають близько вертольотів, взявшись за руки і говорять слова.

Вихователь: А ось і друга зупинка нашого вертольота на галявині звірів. Подивіться яка краса навколо, синє небо, зелена трава, запашні квіти, а оточують галявинку високі дерева і гіллясті чагарники.

- Хлопці, а яких тварин, птахів чи комах можна побачити на цій галявині?

- А чому ми нікого не бачимо? Правильно, всі звірі поховалися від шуму вертольота, але залишили свої сліди. Показую дітям картки. Якщо ми з вами отгадаем, де чий слід, то дізнаємося які тварини, птахи, комахи живуть тут.

Кожна команда підійде до свого столика. Вихователь роздає картки із зображенням схожим на сліди мешканців лісу і картинки із зображенням комах, птахів, тварин і т. д. Діти повинні розкласти картинки мешканців по «слідах» на картках.

- Хто залишив такий слід? Діти працюють в компаніях. Деяких можна запитати: Доведи, що це слід зайця, чи слід комахи. Можна повести з дітьми взаимопроверку.

Вихователь: Молодці! Вирушаємо далі. Діти встають навколо вертольотів і говорять слова.

- Наша подорож продовжилась на березі озера. Прислухаймось, які звуки ви чуєте?

- Ой, хлопці подивіться, ось і плакат висить. Що тут написано? (Попросити дітей прочитати) «Охороняйте мешканців водоймища»

Вихователь: Тут на плакаті були намальовані мешканці водойми, але малюнок розмило дощем. Як нам дізнатися, які мешканці були намальовані? Правильно, треба відновити малюнок. (Плями Роршеха). Вихователь дає дітям плакат, і діти малюють мешканців озера.

Вихователь: Давайте разом розглянемо і дізнаємося, які мешканці живуть у водоймі. (Вішаємо плакат на місце і розглядаємо).

- Як будемо охороняти цих мешканців?

Вихователь: Ой, хлопці, у нас в дитячому саду скоро обід, нам пора повертатися. «Сідайте» в свої вертольоти. Діти встають навколо вертольотів, кажуть слова.

Вихователь: Ось ми і вдома. Сьогодні ми здійснили велику подорож, багато побачили і дізналися. Давайте відпочинемо, присядемо на доріжку і трошки поміркуємо. (Показую коло Ейлера «Мешканці Землі»)

- Як ви думаєте, що це? Це мешканці нашої планети Земля.

- Уявіть собі, що може трапитися, якщо одна ланка випадає з цього кола? (Закриваю темною смужкою будь-ланка кола) Висловлювання дітей (Можна закрити по черзі кілька ланок орієнтуючись по часу).

Вихователь: Молодці! Ви сьогодні багато дізналися. Я думаю і з природою ви будите спілкуватися дбайливо.