Реклама












Конспект корекційно-розвивального заняття в підготовчій до школи групі


Конспект корекційно-розвивального заняття для дітей старшого дошкільного віку

Автор: Астрелина Ірина Миколаївна, педагог-психолог, ГБОУ ЗОШ №1 «ОЦ» с. Кинель-Черкаси структурний підрозділ дитячий садок «Волошка» муніципального району Кинель-Черкаського Самарської області

Опис роботи: пропоную вам конспект корекційно-розвивального заняття з дітьми старшого дошкільного віку. Заняття допомагає розвивати передумови навчальної діяльності, комунікативні та поведінкові навички, пізнавальні процеси, загальну і дрібну моторику дітей. Даний матеріал буде корисний педагогам-психологам, вихователям підготовчих груп.

Конспект корекційно-розвивального заняття з дітьми старшого дошкільного віку на тему «Готуємося до школи».

Мета: психологічна готовність дітей до шкільного навчання.

Завдання: оцінити і розвивати передумови навчальної діяльності (виконавчі здібності, вольові якості, мотивацію) дитини; розвивати пізнавальні процеси; допомогти дитині прийняти роль учня, формувати емоційно-позитивне ставлення до школи.

Хід заняття

Привітання. Гра «Дзеркало».

Психолог вітає дітей і пропонує пограти у гру. Діти розбиваються на пари і стають один проти одного. Одна дитина показує рухи - піднімає, опускає руки, ляскає в долоні і т. д. Інший дитина, виконуючи роль дзеркала, в точності повторює всі рухи. Якщо «дзеркало» зробить неправильний рух, то діти в парі міняються ролями.

Вправа «Пари слів».

Психолог: «Зараз я назву вам пари слів. Уважно послухайте і постарайтеся запам'ятати. Шум - вода, міст - річка, весна - потічок, стіл - обід, рубль - копійка, ліс - ведмідь, день - вечір, школа - радість, зима - сніг, літо - бадмінтон, вітамін - здоров'я».

Потім психолог називає перше слово з пари, а діти називають друге.

Вправа «Що спочатку, що потім?»

Психолог показує дітям ряд карток, на яких зображені: у першому ряду - пшеничне поле, хліб, борошно, зерно; у другому - клубок ниток, стрижена вівця, вовняний светр, нестриженная овечка; в третьому - червоний помідор, насіння, паросток із зав'яззю, зелені помідори.

Психолог: «Розгляньте картинки. Розставте картинки в правильному порядку. Отже, що було спочатку в першому ряді?»

Діти: «Зерно посадили в землю, зросла пшеничне поле, потім приготували борошно, спекли хліб».

Психолог: «Молодці хлопці. А як розставити картинки у другому ряді?».

Діти: «Нестриженная овечка, стрижена вівця, клубок ниток, вовняний светр».

Психолог: «Правильно. Яка послідовність в третьому рядку?».

Діти: «Насіннячко посадили в землю, з'явився паросток із зав'яззю, зелений помідор, червоний помідор».

Психолог: «Молодці! Впоралися із завданням».

Гра «Чого не вистачає».

Психолог: «На першій картинці зображено: яйце, курча. Чого не вистачає?».

Діти: «Курки».

Психолог: «Правильно. На другій картинці намальовані: хлопчик, хтось пропущено, і намальований дідусь. Кого не вистачає?».

Діти: «Чоловіки».

Психолог: «Правильно. На третій картинці намальовано: гусениця, лялечка. Чого не вистачає?».

Діти: «Метелики».

Вправа «Розфарбуй правильно».

На столі кожної дитини - картка, на якій зображений ряд куль і ряд кубиків, і набір кольорових олівців.

Психолог: «Розфарбуйте маленькі кульки так, щоб великий був між синім та жовтим, а жовтий - поруч з червоним. Розфарбуйте великі кубики так, щоб маленький був між червоним і синім, а зелений був поруч з червоним».

Діти самостійно виконують завдання, а потім проводиться перевірочна робота.

Гра «Бджоли».

Психолог: «Ви - бджоли. Я бджолиний вартовий. Якщо я три рази подзвоню в дзвіночок, значить з'явився трутень і його треба прогнати - швидко-швидко літати і махати крильцями. Два дзвінка попереджають про небезпеку - треба сховатися, присісти. Один дзвінок - небезпека минула, бджоли спокійно літають».

Гра «Ах, який я молодець!».

Діти рухаються по колу підскоками.

Психолог: «Я буду називати будь-які числа. Коли прозвучить число «сім», зупиняєтеся, ляскаєте в ладоши і вимовляєте: «Ах, який я молодець!». Потім гра поновлюється».

Підсумок заняття.

Психолог: «Наше заняття закінчується. Що сьогодні на занятті було цікавим? Легким? А що здалося важким для вас?».

Діти висловлюють свою думку.

Використовувана література:

1. Куражева Н.Ю. Вараева Н.В. Психологічні заняття з дошкільниками «Цветик-семицветик». - СПб.: 2004.

2. Шарохіна В.Л. Корекційно-розвиваючі заняття в підготовчій групі. - М.: 2005.

3. Шарохіна В.Л. Психологічна підготовка дітей до школі: Конспекти занять. - М.: 2009.