Реклама












Конспект НСД в підготовчій групі за темою «Кіт у чоботях»


Автор: Кисельова Олена Миколаївна, вихователь МДОУ «Центр розвитку дитини - Дитячий садок № 4», Іванівська обл., р. Шуя

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей логопедичної підготовчої групи (6-7 років) за темою «Кіт у чоботях». Даний матеріал буде корисним для вихователів і логопедів логопедичної підготовчої групи. Це конспект індивідуального логопедичного мовленнєвого заняття, спрямованого на відпрацювання правильної вимови звуку [р] у мовленні дітей.

Конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей підготовчої логопедичної групи на тему: «Кіт у чоботях»

Інтеграція освітніх галузей: «Читання художньої літератури», «Комунікація», «Пізнання», «Фізична культура», «Соціалізація».

Мета: автоматизація звуку [р]

Завдання

Освітні завдання:

- уточнення артикуляції;

- закріплення правильного вимови звуку [р] ізольовано, в складах, словах, реченнях.

Розвиваючі завдання:

- розвиток моторики артикуляційного апарату;

- розвиток дрібної моторики;

- розвиток фонематичного слуху, закріплення вміння визначати місце заданого звука у слові;

- розвиток уяви, мислення, просторової орієнтації.

Виховні завдання:

- виховувати у дітей бажання правильно і красиво говорити, стежити за своєю мовою.

Лексичний матеріал:

Склади: ра - ро - ру - ри - ар - ур - ор.

Чистомовки: ра - ра-ра - на дворі спека;

Ру - ру-ру - кріт заліт в нору.

Слова: кролик, хитрість, сорочка, шорти, куртка, светр, Маркіз Карабас.

Пропозиція: В акваріумі у Харитона чотири раку і три тритона.

Загадки: Крила є, та не літає, ніг немає, та не наздоженеш. (Риба)

Роздатковий матеріал: сюжетні картинки, лабіринти, предметні картинки.

Хід НСД

1. Організаційний момент.

2. Введення в тему.

- Сьогодні ми з тобою потрапимо в казку, в якій будемо не просто гостями, а її учасниками. Казка називається «Кіт у чоботях».

матеріали до заняття

3. Повідомлення теми.

Ми з тобою будемо продовжувати вчиться правильно вимовляти звук [р].

4. Автоматизація звуку [р] в складах.

Вихователь (логопед) розповідає: Було у батька три сини. Старшому заповів він млин. Середнього осла. А молодшому він заповідав...

матеріали до заняття

Якщо ти хочеш дізнатися, що дісталося молодшому синові, прочитай і закресли склади, які зустрічаються тут 2 рази, і прочитай слово.

 

Склади: ра - ро - ру - ру - ко - ро - ру - ри - та - ри.

матеріали до заняття

Дитина: - кота.

Вихователь: - Кіт? Що я буду з ним робити? (подумав Ваня).

Кіт: «Невже я гірший напівзруйнованої млини і ледачого осла?» Якщо хочеш дізнатися, на що я здатний дай мені чоботи.

5. Автоматизація звуку [р] у чистоговорках.

Пішов кіт на полювання. Щоб кіт зміг зловити здобич, йому потрібно допомогти і сказати заповітні слова. Повторюй за мною:

Ра - ра-ра - на дворі спека;

Ру - ру - ру - кріт заліз у нору;

Ро - Ро - ро - нове перо;

Ри - ри - ри - червоні кулі.

Ура! Кіт зрадів, що йому вдалося зловити здобич.

матеріали до заняття

6. Автоматизація звуку [р] у словах.

А) завдання на розвиток уваги.

- Прийшовши до палацу кіт, сказав королю, що маркіз передає йому ось цей подарунок.

Якщо ти правильно соединишь літери, то зможеш прочитати слово і дізнатися, кого зловив кіт, і що подарував королю.

Дитина: - кролика.

матеріали до заняття

Б) завдання на розвиток мислення.

- Король подякував і запитав: А як же звуть маркіза?

Давай допоможемо королю розв'язати цей приклад, і тоді ми дізнаємося, як звуть маркіза.

Дитина: - Карабас.

матеріали до заняття

В) завдання на розвиток пам'яті.

- Королю і принцесі дуже сподобався цей подарунок, і вони сказали, що приїдуть в гості до маркіза.

- Як ти думаєш, в якому з цих будівель повинен був жити маркіз?

Дитина: - У палаці.

матеріали до заняття

Запам'ятай розташування будівель, картинки перемішуються, постав у тій же послідовності, що було раніше.

- Кіт повідомив Івана, що до нас їде король із принцесою. Що ж робити? Як вони побачать мене, то відразу ж зрозуміють, що я бідний - сказав Іван. Кіт змусив стрибнути свого господаря в річку. Повз проїжджала карета, король помітив, що хтось тоне, і наказав допомогти.

матеріали до заняття

Кіт сказав, що це його господар, на нього напали розбійники і все забрали: одяг, карети, коней.

 

7. Розвиток фонематичного сприйняття.

- Король наказав, щоб маркіза витягли з води і дали одяг. Допоможіть підібрати одяг маркізу, розклади одяг у 2 скрині: перший скриня слова в яких зустрічається звук [р] на початку, 2 скриня - звук [р] у середині слова.

Слова: сорочка, шорти, ремінь, капелюх з пір'ям, куртка, светр, штани, рукавиці

матеріали до заняття

матеріали до заняття

- Король запропонував їхати маркізу в їх кареті. Кіт побіг вперед, щоб приготуватися до приїзду.

8. Автоматизація звуку [р] в пропозиціях.

- Кіт прибіг до палацу, але ворота були замкнені.

матеріали до заняття

Допоможи коту відгадати загадки, і тоді ворота відкриються.

 

Загадки:

Маленький, гарненький крізь землю пройшов, червону шапочку знайшов (гриб).

Крила є, та не літає, ніг немає, та не наздоженеш. (Риба)

- У палаці страшний людожер, щоб його перемогти, повтори за мною цю пропозицію, підрахуй, скільки разів у ньому зустрічається звук [р].

Пропозиція: В акваріумі у Харитона чотири раку і три тритона. (6)

- Молодець! Ти допоміг котові, і він переміг людожера. Він все підготував до приїзду короля, принцеси і маркіза. Все закінчилося весіллям!

матеріали до заняття

9. Підсумок.

Який звук ми з тобою вчилися правильно вимовляти? ([р])

Як звали Маркіза?

Правильно розстав букви, і ти дізнаєшся, яка якість допомогло коту перемогти людожера.

матеріали до заняття