Реклама












Конспект НОД у підготовчої до школи групи за темою «В гостях Кулька»


Автор: Пустовалова Ольга Іванівна, вихователь МБДОУ «Дитячий сад компенсуючого виду №105», р. Череповець, Вологодська області.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей з ТНР 6-7 років групи компенсуючої спрямованості по темі «В гостях Кулька». Даний матеріал буде корисним для вихователів дитячих садків компенсуючого виду з мовними відхиленнями дітей 6-7 років. Це конспект комплексного навчання дітей грамоті і розвитку елементарних математичних уявлень.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності на тему «В гостях Кулька»

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання», «Комунікація», «Читання художньої літератури», «Здоров'я», «Музика».

Мета: Продовжувати формувати у дітей елементарні математичні знання і знання з навчання грамоті.

Завдання:

Освітні: Удосконалювати вміння рахувати в прямому і зворотному порядку у межах 10. Закріпити вміння розуміти відношення між числами натурального ряду, збільшувати і зменшувати кожне число на 1.

Вправляти в умінні орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку і в просторі, використовуючи план групи. Продовжувати відрізняти завдання від розповіді і придумувати своє завдання. Закріплювати навички складання схеми слова.

Розвиваючі: Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення.

Мовленнєві: Вчити стежити за своєю мовою, правильно і красиво вимовляти всі звуки. Послідовно розповідати про виконання завдань, погоджуючи числівник з іменником.

Виховні: Виховувати вміння вислуховувати завдання і бажання їх виконувати.

Демонстраційний матеріал: малюнок плану групи, іграшка песик, картка із записаним розповіддю і завданням, площинний і справжній портфелі, набір літер.

Роздатковий матеріал: зошити, олівці, набірне полотно з грамоти.

Хід НСД.

Організаційний момент:

Діти стоять на килимі. Проводиться гра на увагу «Послухай і повтори».

Діти слухають і повторюють ритмічний малюнок ударами.

Основна частина:

Діти помічають на підлозі стрілку і знаходять картку.

Вихователь: «Здрастуйте діти. Я приготував для вас завдання. Якщо хочете знати хто я - виконайте їх».

Задание1:

Назвати число, яке більше 7 на 1.

Назвати число, яке менше 10 на 1.

Яке число, якщо 7 зменшити на 1.

Яке число, якщо 6 збільшити на 1.

9 та 1 буде...

Я загадав число, попереднє цього числа 3, а последующее5. Яке число я загадав?

Я загадав число. Воно завжди стоїть за числом 7. Це...

Задание2:

«Я перебуваю в групі. На плані я там, де стоїть червоний трикутник.

Знайдіть мене». (Колективне обговорення, діти знаходять собачку Кульки.

Один з дітей розповідає, де ж був Кулька: «Кулька сховався між шафою і столом, він сидів на підлозі».

Вихователь: « Кульку, діти тебе швидко знайшли, тому що вони добре знають розташування речей у групі, вміють домовлятися, а головне - їм допомогла дружба.

Зібралися всі діти в коло,

Я твій друг і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося,

І посміхнемося один одному!».

Вихователь пропонує дітям сісти за столи.

Кулька розповідає всім, що у нього є ще завдання в портфелі.

Вихователь: «Що-то ми їх не бачимо...»

Вихователь проводить з дітьми здоров'я-сберегаюшее вправа для очей «Придивилися-здивувалися» (2-3 рази).

Кулька пропонує закрити очі і порахувати від 1 до 10.(портфель перетворюється в справжній). Вихователь дістає завдання з портфеля.

Задание3.

Гра «Що я придумав?» (на першій картці - розповідь, на другій - завдання). Діти пояснюють, чим відрізняється оповідання від завдання і придумують свої завдання: по картинці, за заданими числами, по запропонованій темі.

Фізкультхвилинка: «Разом весело шагат» ( музика В.Я. Шаїнського).

Вихователь дістає нове завдання з портфеля.

Задание4.

Кулька пропонує дітям познайомитися зі своїм другом. (Проводиться диктант з орієнтування на аркуші паперу в клітинку).

У дітей виходить півень, якого Кулька називає Петриком.

Вихователь: « Кульку, тобі напевно хочеться дізнатися, чи зможуть діти скласти схему слова Петя?» (робота дітей з набірним полотном).

Вихователь: «Скільки у тебе квадратів? Чому? Чому ти поклав першим зелений квадрат? Підніміть руку у кого другий квадрат червоний? Чому? Чому ти третій квадрат поклав зелений? Якого кольору четвертий квадрат? Чому? Підніміть руку у кого так само. Хто хоче дати характеристику звуку ПЬ?».

Кулька хвалить дітей і збирається йти. Він просить дітей прочитати слово, щоб всі дізналися, якими вони сьогодні були.

На дошці відкриваються букви з цифрами. Діти складають слово:

5 1 2 6 3 4

ц у м и н і (розумниці).

Заключна частина:

Діти рахують від 10 до 1, портфель перетворюється в маленький, Кулька питає дозволу прийти до дітей ще раз.

Вихователь: « Діти, які завдання принести Кульці в наступний раз важкі або легкі? Чому?». Діти прощаються з Кулькою і він іде.

Підсумок:

«Діти, вам сподобалося грати з Кулькою? У нього були математичні завдання, а ще він дізнався?» (як робимо схему слова півень.)

Вихователь хвалить дітей кожного за свій успіх (Саша сьогодні без помилок зробив схему слова півень, Катя - придумала цікаву завдання тощо).

Висновок:

Таку діяльність з дітьми краще проводити для того, щоб з'ясувати, як діти засвоїли дані їм знання або показати батькам, які знання у дітей з розвитку елементарних математичних уявлень і навчанню грамоті.