Реклама












Конспект відкритого логоритмического заняття в підготовчій групі на тему «В гостях у матінки природи»


Автор: Ляпустина Ольга Сергіївна, вчитель-логопед МБДОУ «Дитячий сад комбінованого виду з групами для дітей з порушеннями мовлення № 68», РТ р. Нижньокамськ

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект заняття з логоритміки у підготовчій до школи групі за темою «В гостях у матінки природи». Даний матеріал буде корисним як вихователям, логопедам, так і музичним працівникам. Це заняття спрямоване на розвиток темпу і ритму мовленнєвого дихання, артикуляційної моторики, зміцненню мімічної мускулатури, формуванню фонематичної системи, розвитку темпо-ритмічних і мелодико-інтонаційних характеристик мовлення, розвитку вміння поєднувати рухи і мову, координувати їх, підпорядковувати єдиному ритму, чинить сприятливий вплив на формування просторових уявлень.

Проводиться заняття в музичному залі.

Конспект відкритого заняття з логоритміки в підготовчій групі на тему «В гостях у матінки природи»

Мета: подолання мовного порушення шляхом розвитку і корекції рухової сфери.

Завдання:

Корекційні: розвиток мовного дихання, сили голосу, артикуляції, фонематичного сприйняття, слухової уваги, а також розвиток і вдосконалення основних психомоторних якостей (статичної і динамічної координації, переключення рухів, м'язового тонусу, рухової пам'яті та довільної уваги) у всіх видах моторної сфери (загальної, дрібної, мімічної й артикуляційної).

Освітні: формування рухових навичок і умінь, розвиток уміння виконувати елементи танцю, ознайомлення з різноманітністю рухів, з просторовою організацією тіла.

Виховні: розвиток сили, швидкості, точності і координації рухів, виховання статики рухів, виконання вправ без показу, з опорою на власні кинестетические відчуття, з опорою на словесну інструкцію, виховання здатності ритмічно рухатися під музику і критично відноситься до своїх рухів і мови.

Демонстраційний матеріал:

Три дерева з нерозпустилися листям, один великий різнобарвний листок, листя: осиковий, кленовий, ясеневий, вербовий, березовий, дубовий, дві розрізні картинки: сороки, піктограми, повітряні кулі, маркери.

Методичні прийоми: ігрові прийоми, біологічно активний масаж, музичний супровід, сюрпризный момент.

Попередня робота: заучування вірша про весну, гра «Струмочок», музично-ритмічні вправи «Різнобарвна гра», вправи з квітами, масаж пальців «Граки», пісня «Мамине свято», оркестр, пісня «Колискова ведмедиці», заучування скоромовки «Сорока».

Хід заняття: