Реклама












Конспект заняття для дітей підготовчої до школи групі з пізнавального розвитку


Конспект заняття в підготовчій групі за темою «В країні чарів»

Пропоную вашій увазі конспект заняття для дітей підготовчої до школи групі з пізнавального розвитку. Заняття будується на основі бесіди і експериментів, діти на заняття закріпили знання про властивості металу і магніту. Заняття призначене для вихователів дошкільних установ.

Автор: Хайруліна Илюзя Вакильевна, вихователь МКДОУ № 40 р. Лесосибирск

Тема: «В країні чарів»

Мета: Розвиток у дітей розумових операцій: вміння висувати гіпотези, робити висновки, обирати спосіб дії.

Завдання:

- стимулювати самостійне формулювання висновків дітьми;

- розширювати уявлення дітей про властивості льоду(тане в теплі)

- допомагати накопичення у дітей конкретних уявлень про магніті і його властивості притягувати металеві предмети;

- виховувати доброзичливі стосунки,

- обогощать і розширювати словник дітей.

Хід заняття

- Хлопці, я по дорозі в дитячий сад зустріла нашого друга з чарівної країни казок , це Фиксик, якого звуть Нулик, але він так до нас поспішав, що у нього зламалася машина. Він їхав на великій швидкості і проїжджаючи через міст з коліс викрутилися всі болтики і впали у воду, а злий чарівник заморозив їх, і потрапили болтики в полон. Як же йому тепер бути? Як же йому повернутися назад? Що робити?

Діти: Потрібно звільнити болтики.

Вихователь: А як можна звільнити болтики з полону?

(Діти висловлюють свої гіпотези)

· Можна погріти в кулачку.

· Можна покласти на батарею.

· Можна покласти в теплу воду.

Вихователь: Хлопці, ви висунули багато цікавих припущень. Давайте перевіримо їх і дізнаємося, який із запропонованих способів найшвидший.

(Діти проводять досліди з таненням льоду і роблять висновок).

За ваше добре діло, Нулик вам дарує чарівні рукавиці. Цікаво, а в чому ж полягає їх чари, що я не знаю!

- А як же нам переконатися в тому, що рукавиці чарівні? (вислухати припущення дітей) (Вихователь проводить рукавичкою над столом на якому розкладені залізні предмети

- Що відбувається з рукавицями? Предмети прилипли, допоможіть їх відліпити.

- Хлопці, чому ж вони липнуть один до одного?

- (в рукавиці є щось.)

Запропонувати дітям розглянути.

ВИСНОВОК: В рукавиці Магніт і він притягує залізні предмети. Це відбувається тому, що магніт - це шматки сталі або заліза, що мають здатність притягувати предмети з заліза.

- Ой, хлопці Нулик ж привіз нам листа, а я зовсім забула його передати.

Це лист від Иванушки:

«Мою наречену Василину викрав і тримає у в'язниці Кощій Безсмертний. Я хочу її визволити, але для цього потрібен меч - кладинец, який зберігається на дні глибокого колодязя. Я не знаю, як дістати зброю. Дайте мені пораду».

- Хлопці, як допомогти Іванушке?

(Діти висувають можливі гіпотези).

А давай ті з вами проведемо експеримент!

- Хлопці, а з якого матеріалу меч? Який він? (залізний, мідний, золотий, срібний, алюмінієвий).

- Якими способами можна дістати меч - кладинец з колодязя ?

(Діти приходять до думки, що дістати меч можна за допомогою магніту).

- Як з допомогою невеликого магніту дістати до дна глибокого колодязя?

(Прив'язати мотузку до магніту і обережно опустити в колодязь).

- Який магніт використовувати найкраще? (обговорюється розмір)

Експеримент: дістати з допомогою магніту металевий предмет.

- Хлопці, а як же ми передамо наші поради Іванушке? (вислухати гіпотези дітей)

· Зателефонувати по телефону

· Передати через інтернет

- Але у нас зараз немає ні комп'ютера, ні інтернету, ні телефону, а давайте ми йому наші поради намалюємо. (самостійна діяльність дітей).

Вихователь дякує дітям за допомогу і запечатує малюнки дітей в конверт.