Реклама












Конспект заняття з розвитку мовлення у групі короткотривалого перебування дітей 6-7 років


Автор: Чанчикова Тетяна Миколаївна, вихователь ДКП МБОУ «Большеербинская ЗОШ» Республіка Хакасія, село Велика Ерба

За програмою «Спадкоємність» Н. А. Федосової

Опис матеріалу: пропоную вам конспект заняття у групі короткотривалого перебування для дітей (6-7 років) за темою «Сімейний вихідний». Даний матеріал буде корисним вихователям, що працюють в підготовчій групі. Цей конспект розвиваючого заняття, спрямованого на розвиток навичок спілкування, мовлення, уяви та мислення, а так само на вдосконалення навичок нетрадиційного зображення предмета (долонею, пальцем).

Конспект заняття «Сімейний вихідний»

Мета: навчання дітей послідовним описами по малюнку.

Завдання:

- розвивати навички спілкування, мову, уяву і мислення;

- розширювати кругозір дітей, стимулювати пізнавальний інтерес.

- викликати у дітей позитивні емоції, використовуючи художнє слово, музику, фольклор;

- удосконалювати навички нетрадиційного зображення предмета (долонею, пальцем).

- виховувати шанобливе ставлення один до одного, до старшого.

Наочний матеріал: посилка, мішечки - 3 шт., іграшка «Тигреня», лист

Словник: совок.

Хід заняття:

Вихователь:

1. Вітання "Добридень" (встановлення емоційного контакту).

Під тиху музику діти заходять в клас. Вихователь читає вірш:

Здрастуй, сонце золоте!

Здрастуй, небо блакитне,

Здрастуй, вільний вітерець,

Здрастуй, білесенький сніжок!

Здрастуйте, діти: дівчата і хлопці,

Здравствуйте, я вам скажу, я всіх вас вітаю!

2. Сюрпризный момент.

Вихователь:

- До нас в гості прийшов тигреня. Сьогодні у нього вихідний день. Він дуже любить відпочивати. Але, подивіться, він прийшов до нас не з порожніми лапами. Подивіться, у нього посилка!

Вихователь (відкриваючи посилку):

- Якийсь загадковий лист і мішечки лежать тут! А ось для того, щоб дізнатися, що це за лист, нам треба пройти випробування ... і вгадати, що там, лежить в мішечках.

Вихователь:

· Перше випробування.

У мене в руках перший чарівний мішечок. Ви будете опускати в нього руки, обмацувати те, що там лежить, і намагатися відгадати, що це. Підглядати не можна. Обмацуйте ретельно, не поспішайте з відповіддю, а якщо здогадалися, то зберігайте свій секрет, поки я вас не запитаю. Наташа перша починає обстеження...І чарівний мішечок я кладу в середину кола. Що вдалося вам у ньому знайти?

Відповіді дітей.

Вихователь:

- Молодці! Звичайно ж, це іграшки.

· Друге випробування і другий мішечок.

Дії вихователя і дітей повторюються.

Вихователь. Чарівний мішечок я кладу в середину кола. Що вдалося вам у ньому знайти?

Відповіді дітей.

Вихователь:

- Молодці! Звичайно ж, це книга.

· Третє випробування.

Дії вихователя і дітей повторюються.

Вихователь:

Чарівний мішечок я кладу в середину кола. Що вдалося вам у ньому знайти?

Відповіді дітей.

Вихователь:

- Молодці! Звичайно ж, це окуляри. Але кому вони належать? Про це ми дізнаємося після відпочинку.

Динамічна пауза

· «Як живеш»?

Вихователь: Як живеш?

Діти: Ось так! - показують кулаки з піднятими великими пальцями.

Вихователь: Як ідеш?

Діти: Ось так! - показують

Вихователь: Як біжиш?

Діти: Ось так! - показують

Вихователь: Як пливеш?

Діти: Ось так! - показують

Вихователь: Дивишся в далечінь?

Діти: Ось так! - показують

Вихователь: Махаєш у слід?

Діти: Ось так! - показують

Вихователь: Кашу чекаєш?

Діти: Ось так! - показують - зігнуту в лікті руку, стиснуту в кулак підставляють до щоки, нахиляючи голову.

Вихователь: Вранці спиш?

Діти: Ось так! - показують - надувають щоки і лопають їх кулаками..

· Раз піднятися, потягнутися.

Два - нагнутися, розігнутися.

Три - в долоні три бавовни.

Головою три кивки.

На чотири - руки ширше,

А на шість - тихенько сісти!

Сім, вісім - лінь відкинемо!

- Ви чудово впоралися із завданням. Тигреня задоволений. А тепер подивимося на лист все разом. (Вихователь розгортає листа, а там малюнок).

Вихователь:

Подивіться уважно, і дайте відповідь на питання:

- А де ми вже бачили книги? Іграшки? Окуляри?

- Кому вони належать?

- А тепер дайте відповідь на запитання проста:

- Хто чим зайнятий у вихідний?

Відповіді дітей.

3. Основна частина: робота з зошитом.

Відкрийте підручник на стор 7 і 0 зліва внизу. Підніміть ліву руку, опустіть на ліву сторінку, погладимо її долонею, тут ми будемо зараз працювати. Подивимося на ліву сторінку. Вона вам знайома?

Відповіді дітей: Ми її вже бачили в нашому листі!

Вихователь: а для чого нам вона потрібна?

Відповіді дітей: складемо розповідь за малюнком.

(складання розповіді з опорою на малюнок).

· Фраза-зв'язка, нацеливающая дітей на розглядання наступного фрагмента і об'єднує перший розповідь з подальшим

Вихователь:

- Настав вихідний. Бабуся з онучатами відпочивали в кімнаті.

Ви згодні зі мною? Бачите кімнату? Опишіть її.

· Фраза-зв'язка. Бабуся нікому не заважає. Вона зайнята своєю справою.

Діти. Продовжують розповідь про бабусю.

· Фраза-зв'язка. І хлопці зайняті дуже цікавою справою.

Діти. Продовжують розповідь про хлопців.

· Фраза-зв'язка. Добре вдома у вихідний! Дуже добре!

Вихователь: Молодці! Ви впоралися з цим завданням.

Вихователь:

Сіли прямо.

Ноги разом.

Під нахил візьмемо зошит.

Ліва рука на місці, права рука на місці,

Можна починати писати.

Завдання: обвести по контуру тигреня і заштрихувати прямими лініями зліва направо.

Динамічна пауза для пальчиків. «Мама, мама»

Мама, мама. - Руки в замок, по черзі піднімаючи пальці.

Що, що, що?

Гості їдуть.

Ну і що?

Привіт, привіт. - змінюючи пальці в замку

Чмок, чмок, чмок. - подушечки пальців рук торкаються один одного.

Проходьте, проходьте. - Змінюючи пальці в замку

Тільки ноги витріть. - Змінюючи пальці в замку

Підніміть праву руку. Опустіть на праву сторінку. Це сторінка 7 та 1 справа внизу. Знайдіть перший зверху квіточку.

Вихователь:

- відгадайте загадку (фольклор)

Ми - вправні хлопці,

Нічого, що незграбні, але з нас, повірте діти,

Можна зробити все на світі,

Будиночок, башточку, палац.

Ти дізнався нас? Молодець!

Завдання: знайти відгадку на сторінці, і обвести по контуру (кубики).

Знайдіть зверху другий квіточку. Підкажіть мені слівце.

- мною ти береш пісок.

Як звуть мене...(совок)?

Знайдіть зверху третій квіточку. Яку ми бачимо з вами геометричну фігуру?

Відповіді дітей: прямокутник.

Вихователь: Правильно! Молодці! У цьому прямокутнику ми зараз намалюємо совок для піску.

Діти малюють совок.

Резерв. Малювання:

куль - хлопчики і м'ячів - дівчинки.

Вихователь:

Сіли прямо.

Ноги разом.

Під нахил візьмемо зошит.

Ліва рука на місці, права рука на місці,

Можна починати писати.

4. Рефлексія групової діяльності

Ви попрацювали дуже добре! Молодці!

- Во! (показати великий пальчик)

Давайте подаруємо наше гарний настрій іншим. (Діти здувають настрій з долоньки).