Реклама












Конспект заняття в підготовчій групі по байці І. А. Крилова «Ворона і лисиця»


Автор: Щукіна Наталія Юріївна, вихователь ясла/садок №22 санаторного типу для тубінфікованих дітей, Павлодар р.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект з художньої літератури в підготовчій групі по байці Чехова «Ворона і лисиця». Даний матеріал буде корисним вихователям предшкольных груп і вчителям перших класів. Цей конспект заняття спрямований на виховання інтересу до образного слова, розвиток комунікативної діяльності дітей.

Конспект заняття в підготовчій групі по байці І. А. Крилова «Ворона і лисиця»

Мета: Навчити самостійно висловлюватися на основі сформованих лексичних, граматичних і синтаксичних навичок.

Завдання: Вчити дітей ставити запитання по байці; вміти передавати твердження, міркування. Закріплювати вміння добирати потрібні слова (підбір прикметників та іменників). Розвивати емоційно-виразну мову (використовувати логічний наголос, паузи), використовуючи театральні методи виразності (жестикуляцію, міміку). Створювати умови для формулювання питань, побудови самостійних висловлювань і міркувань. Розвивати комунікацію і особистісне взаємодія дітей один з одним. Виховувати інтерес до образного слова.

Попередня робота: Знайомство з творчістю Чехова, розглядання ілюстрацій до його творів. Бесіди по байкам, драматизації уривків з байок. Дидактична гра «Пояснювання.

Матеріал до заняття: портрети О.С. Пушкіна та І.А. Крилова; схеми героїв байки, картки-фішки (розрізні картинки); грамзапис байки «Ворона і лисиця»; театр на фланелеграфе по байці, фланелеграф; мікрофони, козирки (до гри «Журналісти); ігрові словники по байкам Чехова.

Хід заняття:

I частина: “Вхід в тему». Вихователь виставляє два портрети: портрет О.с.пушкіна і портрет Чехова. «Дізнайтеся, про кого я зараз розповім і покажіть цей портрет. Це поет, байкар... (И.А.Крылов)

II частина: Вихователь показує схему з зображенням лисиці і ворони і загадує про них загадки: «Це - тварина з пухнастим хвостом, гострим носиком» (лисиця). «Це - птах чорна, зимующая, в казках зустрічається розумною, довго живе» (ворона).

Педагог проводить гру «Назви слово». Діти діляться на дві групи, по черзі називають слова. За правильну відповідь вихователь дає картку-фішку (розрізні картинки). В кінці гри діти збирають картинку.

Вихователь активізує словник дітей: пропонує підібрати іменники та прикметники до слів «лисиця та ворона».

Вихователь: «Як по-іншому називають лисицю?» (лисиця, лисонька, лисичка, Патрикеевна, кума, Лисавета).

«Лисиця яка?» (хитра, руда, пухнаста, велика)

«Якщо вона виступає в цирку?» (циркова)

«Ворона яка?» (розумна, глупа, чорна, велика, стара, важлива)

«Якщо вона живе вдома, то яка вона?» (домашня)

«Якщо її зустріли в лісі? (лісова)

«Ворона в казці «Снігова королева», яка?» (королевська, розумна, придворна)

(Діти збирають розрізні картинки, у них вийшли лисиця і ворона).

Робота по байці

Вихователь: «Сьогодні ми з вами будемо працювати по байці Чехова «Ворона і лисиця». Прослухайте запис байки на магнітофоні». (Діти слухають запис). Проводить физминутку «Ворона і лисиця» (уривок з байки).

Вихователь: «А тепер пропоную вам попрацювати журналістами. Сьогодні журналістами будуть Аліна, Алішер, Микита і Каміла» (Діти одягають козирки і беруть в руки мікрофони. Потім вони по черзі підходять до дітей і задають їм питання по байці. Дошкільнята відповідають, як вони розуміють ті чи інші вирази з байки). Далі діти працюють самостійно. При необхідності вихователь надає індивідуальну допомогу.

Вихователь: «Зараз я покажу вам театр картинок і розповім правильне значення виразів з байки, які ви намагалися пояснити нашим журналістам»

III частина: Театр пантомимики.

Вихователь: «Кожен з вас по-своєму пояснював, як ви розумієте те чи інше вираження. Твір теж можна по-різному подати: прочитати, станцювати, показати. Я вам пропоную подивитися театр пантомимики. Зараз діти покажуть вам уривок з байки «Ворона і лисиця» (заздалегідь підготовлені 2 дитини показують театр пантомимики).

Презентація словників по байкам Чехова.

Вихователь: «Хлопці, подивіться, які я оформила для вас словники. Як ви думаєте, для чого такі словники необхідні?» (Щоб ми зрозуміли значення слів, які раніше не знали; використовували різні слова в нашій мові; щоб наша мова була красивої; щоб ми могли пояснити значення незрозумілих виразів).