Реклама












Конспект заняття в підготовчій групі по темі: Птахи


Автор: Пантелєєва Христина Борисівна, студентка 4 курсу Московського Міського Педагогічного Університету, місто Москва.

Конспект призначений для підготовчої групи дитячого саду, але його також можна використовувати для перших класів.

Конспект заняття на тему: «Анімалістичний жанр. Птиці»

1. Вид навчального заняття: практичне заняття.

2. Тема: Анімалістичний жанр. Малювання птахів.

3. Мета: Учити передавати в малюнку образ птаха.

4. Завдання:

- освітні: закріплювати знання про малюванні штрихом.

- виховні: виховання самостійності, впевненості і бажання займатися образотворчою діяльністю. Виховання позитивного ставлення до результату своєї творчості.

- розвиваючі: розвивати навички передавати зображення тіла птахів (пози, розташування крил) штрихами, використовувати в малюнку легкі, допоміжні лінії для передачі будови птиці.

5. Міжпредметні зв'язки: Креслення

6. Обладнання: малюнки птахів

7. Попередня робота: пошук літератури і картинок для заняття.

8. План заняття:

1. Бесіда про птахів

2. Малювання птахів

9. Хід заняття: 

Структура

заняття

(етапи),

регламент

Хід заняття

Діяльність викладача і студентів

Методи і засоби навчання

Вступна частина

Привіт хлопці у нас сьогодні з вами буде дуже цікаве заняття.

 

Основна частина

Питання до аудиторії.

 

Бесіда про птахів

(... хв)

 

 

 

Малювання птахів (.. хвилин)

 

Сьогодні ми з вами поговоримо про птахів, і ви будете малювати їх.

Скажіть мені, будь ласка, як називається жанр в образотворчому мистецтві, в якому основним об'єктом є тварини, птахи?

Анімалістичний.

Для того щоб вас вийшло малювати птахів ви повинні розрізняти їх за зовнішнім виглядом, знати звички, місця проживання, місця гніздування, багато віршів, загадок, прислів'їв, приказок про птахів і так далі.

Яких ви птахів знаєте? Де вони мешкають?

Як ви думаєте, що найперше, що потрібно намалювати в птиці?

Птицю треба починати малювати з тулуба, потім голову і хвостик.

А ви знаєте, як правильно зафарбовувати пташку? - не можна, щоб штрихи, або фарба виходили за контур зображення, інакше малюнок буде не акуратним.

(Якщо дітям не вдається відразу намалювати пташку, не намагайтеся їх примушувати, а запропонуйте інший спосіб. За допомогою кальки можна обвести готовий роздрукований або намальований Вами малюнок пташки, а потім її прикрасити. Закінчуйте заняття в той момент, як дитина втратила інтерес. Щоб ні намалював дитина, обов'язково похваліть і повісті малюнок в групі дитячого саду.)

Так тепер ми плавно переходимо до малювання.

Ми з вами будемо малювати птахів штрихами, олівцем.

І так, перед вами плакат з птахами (горобець, голуб, снігур, ворона, дятел).

Подивіться, як розташований дятел, він сидить на гілці здається ніби боком. Намалюйте малюнок олівцем на аркуші. Вихователь допомагає дітям малювати.

 

 

 

 

Бесіда

 

Засоби: демонстра-

таційні,

друковані

Методи:

Наочні

Словесні

 

Заключна частина

(2 хвилини)

Спасибі за увагу наше заняття пройшло швидко сподіваюся, вам сподобалося. Продовження цієї теми буде на наступному занятті.

 

Література:

1. Карлів Г.М. Назва: Малювання тварин і птахів.

2. Сакулина Н. П. і Комарова Т. З. «Образотворча діяльність в д/з.» (Посібник для вихователів). М., «Просвіта», 1973 р.