Реклама












Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення з навколишнім, образотворчої діяльності та математики в середній групі


Дошкільникам про професії

Автор: Заббарова Ляйсан Ильгизовна, вихователь Муніципального автономного дошкільного закладу «Дитячий садок № 234 комбінованого виду», Казань р.

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей середньої групи (4-5 років) за темою « Подорож в країну професій» Даний матеріал буде корисним для вихователів дошкільних установ. Адже це конспект інтегрованого заняття спрямована на виховання поваги до праці людей і посидючості, допитливості у дітей середнього віку.

Конспект безпосередній освітньої діяльності дітей середньої групи на тему: «Подорож в країну професій»

Інтеграція освітніх галузей « Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Праця», «Безпека», «Здоров'я», «Художня творчість».

Цілі:

Навчальні

Розширювати уявлення дітей про працю людей різних професій.

Вчити дітей відраховувати задану кількість предметів і порівнювати сукупності цих предметів.

Закріпити знання про геометричні фігури, овочах і фруктах.

Вправляти дітей в умінні визначати назву професії за назвами дій.

Вправляти дітей в умінні закінчувати речення, використовуючи слова і словосполучення, що співвідносяться з певною професією людини.

Використовувати активний словник: перукар, будівельник, водій, продавець, маляр, кухар, лікар.

Пасивний словник: паловник, кельма, рулетка, викрутка

Закріпити вміння малювати і зафарбовувати кольоровими олівцями.

Розвиваючі

Розвивати уміння вважати і відповідати на запитання вихователя.

Виховні

Виховувати посидючість, вміння працювати в колективі. Виховувати повагу до праці людей, їх діяльності і її результатів.

Обладнання: На кожну професію особлива картина; також на кожну професію одяг; кубики, шпаклівка, кельма, викрутка, рулетка, пензлики малярські, каса, фрукти і овочі, ополоник, каструля.

Роздатковий матеріал: огірки, вирізані з кольорового картону

Попередня робота:

1. Бесіда: « Які бувають професії» розглядання ілюстрацій з теми «Продавець» «Будівельник», «Кухар»

2. Бесіда про працю дорослих.

3 Екскурсія медичний кабінет;

4. Розглядання ілюстрацій про працю дорослих.

5.Наблюдение за працею водія, кухаря, продавця.

6. Розучування віршів про професії людей.

7. Відгадування загадок про овочі та фрукти.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, вранці батьки привели вас в дитячий сад, а самі вирушили куди ? (На роботу) У кожного з них своя професія! Я працюю в дитячому садку, а моя професія - вихователь.

А давайте згадаємо ті професії, які ми вже знаємо! ( діти з задоволенням відповідають давайте )

Шофер

Хлопці вгадайте загадку?

 

Всі дороги мені знайомі,

Я в кабіні наче вдома.

Мені мигає світлофор,

Знає він, що я - (Шофер)

Вихователь одягає на голів у ШАПКУ шофера!

Що робить шофер? Що потрібно йому для роботи? Що повинен знати водій?

Діти: Шофер водить машину. Він знає різні види машин - автомобіль, трамвай, тролейбус, автобус, таксі, метро. Він повинен вміти лагодити машину.

Він знає всі дороги, всі знаки і звичайно всі правила дорожнього руху.

Педагогічна гра «Наш шофер»

Вибрати одну дитину на роль шофера. На підготовленій дорозі він повинен показати , що знає всі правила дорожнього руху. На місце машини можна використовувати дитячий велосипед! ( Він повинен пропустити бабусю (дитина) , яка переходить по зебрі, також зупинитися на червоний колір світлофора

(діти тримають в руках три кольори) і назад повернутися на місце).

Вихователь: Молодці хлопці, ви дійсно знаєте все про шофера. А чи знаєте ви про........

Перукар

У цій чарівниці,

Цієї художниці,

Не пензлі і фарби,

А гребінець і ножиці.

Вона володіє

Таємничою силою:

До кого доторкнеться,

Той стане красивий.

(Перукар.)

Що робить перукар? Якими інструментами користується для роботи?

Діти: Перукар робить різні зачіски людям. Він використовує різні інструменти, одні з головних інструментів є гребінець, ножиці, фен, шампунь і т.д.

Дидактична гра «Четвертий зайвий!»

На стіл викладені інструменти який використовує перукар при роботі. Але деякі предмети будуть зайвими. Діти повинні знайти зайвий предмет!

Вихователь: Діти молодці, ви швидко знайшли ложки. Вони дійсно не потрібні перукаря. Відгадайте таку загадку?

Будівельники

Осінь, літо, зима,

Спека іль сніг іде -

Може зводити будинки

Тільки наш ...........(Будівельник)

Вихователь одягає на голову КАСКУ!

Що роблять будівельники? Що будівельникам потрібно для роботи? Які машини допомагають їм?

Діти: Будівельник будують будинки дітям і дорослим! будівельники вміють будувати різні будинки: будинок з одного поверху - одноповерховий будинок з двох поверхів - двоповерховий, різної величини і форми . Раніше будинки будували тільки з дерев, а тепер використовують і цегла. Він буває червоного та білого кольору. Будівельник використовує різні інструменти - шпаклівка, кельма, викрутка, рулетка.

Конструювання «Дитячий садок»

Дітям даються дерев'яні кубики. Вони повинні побудувати колективно дитячий сад!

Динамічна пауза:

Сидить зайчик сіренький

І вухами ворушить

Зайчику холодно сидіти

Треба лапочки зігріти

Зайчику холодно стояти

Треба зайчика поскакати

Хтось зайчика злякав

Зайчик-плиг! І втік.

Вихователь: Молодці А що ж це за професія ?

Кухар

Завжди приємно людям є, коли смачна їжа.

А у хороших кухарів їжа смачна завжди.

Спекотне, риба, вінегрет, окрошка і борщі,

Салат, котлети і омлет, і булочки, і щі.

Завжди все свіже у них, ну як має бути,

Їжа не може підгоріти і не повинна охолонути.

Вихователь одягає ФАРТУХ

Педагогічна гра «Суп»

Дітям пропонується встати і взяти собі один з муляжів овочів і фруктів. А потім покласти його в каструлю (суп) При цьому необхідно спонукати дітей пояснювати свій вибір словами: «Яблуко - це фрукт, тому з нього можна зварити суп» або «Лук додають в суп».

Вихователь: А це хто?

Продавець

Продавець - молодець!

Він продає товари

Молоко, сметану, мед

А інший - морква, томати

Вибір у нього багатий

Третій продає чобітки

Туфельки і босоніжки

А четвертий стілець і шафа

Стільці, вішалки для капелюхів.

Дидактичний вправа «Розклади огірки на полиці»

Привезли в магазин свіжі огірки, потрібно розкласти їх по полицях. Скільки полиць на вітрині? Дві. Можна сказати, що полиці однакові? Немає. Чому? Верхня полиця коротка, а нижня довга.

Викладіть огірки на верхню полицю. Порахуйте, скільки огірків помістилося на верхній полиці? Чотири огірка.

Викладіть огірки на нижню полицю. Порахуйте, скільки огірків помістилося на нижній полиці? П'ять огірків.

На якій полиці більше огірків , на верхній, або на нижній? На нижній полиці більше.

А як зробити, щоб на верхній і на нижній полиці стало огірків порівну?

Доповісти ще один огірочок на верхню полицю ми не зможемо - там немає місця.

А от прибрати один огірочок з нижньої полиці можна. Ось тепер на нижній і верхній полиці однакову кількість огірків.

Знайомство з новою професією маляра.

Маляр

Я маляр, крокую до вас

З пензлем і відром.

Свіжою фарбою буду сам

Фарбувати новий будинок.

Фарбую стіни, фарбую двері,

Танцює кисть моя...

В мене і ніс тепер

Білим став, друзі.

Людина яка прикрашає стіни, клеїть шпалери і білить стеля, а також величезний помічник будівельника-маляр. Напевно, більшість з батьків хоч раз щось фарбували будинок, або паркан, або ж двері в квартирі. Той, хто займається цим майже кожен день і заробляє цим на життя, називається маляр. Така людина теж художник, тільки у нього замість полотна служать будівлі, машини та інші об'єкти. Не кожний, хто взяв в руки пензлик і банку фарби, зуміє перефарбувати поверхню як справжній професіонал. Цьому ремеслу також треба вчитися. Маляр повинен бути акуратним і, бажано, не боятися висоти, адже стіни багатоповерхових будівель теж треба фарбувати. Він зазвичай використовує малярську кисть. Теж популярний, у своїх колах, інструмент.

Малювання «Фарбуємо дому»

Діти кольоровими олівцями змальовують будинок.

Дидактична гра «Підкажи слівце»

Професій всіх не злічити!

А які ви можете назвати?

Будує будівлі (будівельник)

Стіни пофарбував (маляр)

Від хвороб лікує (лікар)

У машині вантаж везе (шофер)

Усі, хто знає молодець.