Реклама












Конспект НОД за ДЕНЬ в середній групі на тему: «Кораблик»


Автор: Котляр Світлана В'ячеславівна, вихователь МБДОУ «Березовський дитячий садок №33» Арзамаського району.

Даний матеріал буде корисним для вихователів дитячих садків та батьків. Матеріал призначений для дітей середньої групи. Діти знайомляться з нетрадиційною технікою малювання «Відбиток». В ході НОД у дітей формуються і розвиваються художньо-творчі здібності.

Конспект НОД за ДЕНЬ в середній групі на тему: «Кораблик»

Інтеграція освітніх галузей: «Художня творчість», «Соціалізація», «Комунікація».

Види дитячої діяльності: комунікативна, художня, читання художньої літератури, продуктивна.

Мета: Ознайомити дітей з новою технікою малювання - «Відбиток», формувати і розвивати художньо-творчі здібності.

Завдання:

- показати дітям можливість отримання зображення за допомогою відбитка;

- розвивати творче мислення, уяву і сприйняття;

- викликати емоційний відгук на новий спосіб малювання;

- розвивати естетичне сприйняття;

- закріплювати вміння наносити гуаш за допомогою поролону;

- виховувати акуратність, самостійність;

- удосконалювати вміння оцінювати готові малюнки.

Матеріал: печатки для малювання, гуаш, клей ПВА, палітра, альбомний аркуш, поролон, склянка-непроливайка.

Як виготовити печатки дивіться Майстер - клас «Рибка в акваріумі»

Хід безпосередній освітньої діяльності

1. Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, до нас на заняття прийшов . приніс вам дарунок, давайте подивимося, що ж це за подарунок? (Показує дітям друку для малювання).

Вихователь: Діти, а ви знаєте що це?

Діти: Немає.

Вихователь: Хлопці, подивіться уважніше на подарунки і розкажіть, що ви помітили.

Діти: На них є малюнок, на малюнку зображений кораблик.

Вихователь: Молодці, хлопці. Це друку, з їх допомогою ми й будемо малювати.

2. Знайомство з технікою малювання - «Відбиток».

Вихователь: Діти, зараз я вам покажу як користуватися печатками, а ви уважно дивіться. Спочатку необхідно вибрати колір вашого малюнка, я виберу синій. Змішуємо гуаш з клеєм, акуратно, за допомогою шматочка поролону наносимо фарбу на друк. А тепер друкуємо. (вихователь прикладає печатку до альбомному аркуші і прибирає).

Вихователь: Подивіться, діти, що у мене вийшло.

Діти радіють, розглядають малюнок.

Кораблик

3. Читання вірша «Кораблик».

Вихователь: А тепер послухайте вірш С. Я. Маршака «Кораблик».

(Вихователь показує дітям малюнок і читає вірш).

Пливе, пливе кораблик,

Золотий Кораблик,

Везе, везе подарунки,

Подарунки нам з тобою.

На палубі матроси

Свистять, снують, поспішають.

На палубі матроси -

Чотирнадцять мишенят.

Пливе, пливе кораблик

На захід, на схід.

Канати - павутинки,

А вітрило - пелюстка.

Веде кораблик качка,

Випробуваний моряк.

- Земля! - сказала качка. -

Причаливайте! Кряк!

4. Виконання завдання дітьми.

Етапи виконання:

Діти обирають, яким кольором гуаші будуть малювати.

Вихователь нагадує правила прийому малювання за допомогою «Відбитка».

Вихователь допомагає дітям друкувати правильно, так, щоб верхня частина кораблика опинилася нагорі, а хвилі внизу малюнка.

В процесі роботи проводиться фізкультхвилинка.

5. Фізкультхвилинка.

До річки швидкої ми спустилися, (Крокуємо на місці.)

Нахилилися і вмилися. (Нахили вперед, руки на поясі.)

Раз, два, три, чотири, (Ляскаємо в долоні.)

Ось як славно освіжилися. (Струшуємо руками.)

Робити так руками потрібно:

Разом - раз, це брас. (Круги двома руками вперед.)

Одного, іншого - це кроль. (Кола руками вперед по черзі.)

Всі, як один, пливемо як дельфін. (Стрибки на місці.)

Вийшли на берег крутий (Крокуємо на місці.)

Але не вирушимо додому.

В кінці заняття вихователь пропонує дітям зробити виставку з красивих малюнків, подивитися роботи, відзначити кращі.