Реклама












Конспект НОД з освітньої галузі пізнання (математичний розвиток) в середній групі


Конспект НОД з освітньої галузі пізнання (математичний розвиток у середній групі) «Подорож у казку»

Автор: Савельєва Ірина Павлівна, вихователь МАДОУ д/с №7 «Ромашка», м.комсомольська

Даний конспект може бути використаний, як відкрите заняття для батьків, для атестації педагога і т.п. Заняття є інтегрованим.

Цілі заняття:

1. Завдання на розвиток пізнавальних здібностей:

· Закріпити знання дітей про числа та цифри від 1 до 7;

· Закріпити прямий і зворотний рахунок;

· Закріпити знання дітей про час доби;

· Закріпити знання днів тижня, орієнтуючи поняттями: вчора, сьогодні, завтра;

· Розвивати розумові операції, уміння аналізувати (д/г «Хто заховався», «Плутанина»).

2. Завдання на розвиток зв'язного мовлення:

· Вчити дітей робити найпростіші висновки, логічні висновки, доводити свою думку;

· Розвивати фразову мову при відповідях на питання.

3. Виховні завдання:

· Викликати в дітей радість від спілкування з казкою;

· Розвивати вміння слухати і чути питання.

Матеріали до заняття:

1. Силуети 7 козенят;

2. Маска кози;

3. Магнітна дошка;

4. Фломастери;

5. Листи з контурами м'ячів, квітів, розділені на сегменти.

Хід заняття:

У групі стільці стоять півколом, перед стільцями магнітна дошка з силуетами 7 козенят, маска Кози. (Дошка закрита).

Діти входять в групу, вітаються з гостями, сідають.

Вихователь: Діти, сьогодні у нас багато гостей. Вони прийшли, щоб подивитися, що ви знаєте, вмієте, як себе ведете. Сядьте зручно, все увагу на мене.

Я хочу загадати вам загадку:

Справ у мене чимало:

Я білою ковдрою

Всю землю укриваю,

Білю поля, будинку,

Звати мене . . . (зима).

Діти: Зима.

Вихователь: Діти, а яка зараз пора року?

Діти: Відповіді.

Вихователь: А як, за якими ознаками ви дізналися, що зараз пора року - зима?

Діти: Відповіді.

Вихователь: А хто з вас знає, який зараз місяць?

Діти: Січень.

Вихователь: Молодці! А січень - це якийсь місяць зими?

Діти: Середина (другий).

Вихователь: Всі ви знаєте, на всі питання мої відповіли. А давайте перевіримо, чи вміють наші гості загадки відгадувати. Загадайте гостям загадку про 7 братцах.

Діти:

Цих братиків рівно 7,

Вам вони відомі всім:

Цілий тиждень колом

Ходять тут один за одним.

Попрощається останній,

Повертається передній.

Вихователь: Що це за люди?

Гості: Відповідь.

Вихователь: Молодці гості, відгадали нашу загадку. Діти, а який сьогодні день тижня?

Діти: Відповіді.

Вихователь: А який буде завтра?

Діти: Відповіді.

Вихователь: Діти, подумайте, може хто-небудь назвати сусідів четверга?

Діти: Відповіді.

Вихователь: Молодці! Добре займаєтеся, намагаєтеся! Пора нам і відпочити.

Фізкультхвилинка:

Діти, будуйте по - порядку на веселу зарядку!

(ходьба на місці)

Ліва! Права! Бігаючи! Плаваючи!

(біг на місці, стиль «брас»)

Ми ростемо сміливими, на сонці засмаглими!

(руки за голову, потягнутися, гладити живіт)

Піднімайтеся На носки, руки до сонця, посміхайтеся!

(стати на носки, руки до сонця, посміхатися)

Потяглися, нахилилися і назад повернулися!

(потягнутися, нахилитися, випрямитися)

Повернулись вправо дружно, вліво теж робити треба!

(поворот вправо, вліво)

Роби раз, роби два, не кружись ти, голова!

(вправо - вліво, руками за голову)

Повороти продовжуй і долоньки розкривай!

(повороти в сторони, руки в сторони)

А тепер нахил вперед виконує весь народ!

(нахили вперед, випрямитися)

Піднімай вище коліна - на прогулянку чапля вийшла!

(піднімання зігнутих ніг)

А тепер ще заданье - починаємо приседанья:

Сядемо - встанемо, сядемо - встанемо - присідати ми не втомимося.

(присідання)

Проведемо гру: всі сядемо, скажімо, «У»,

(«У» з присіданням)

Швидко встанемо, скажімо «А», ось і скінчилася гра!

(«А» зі вставанням).

Вихователь: Відпочили? А зараз я хочу запросити всіх вас у гості до казки. Хочете?

Діти: Так!

Вихователь: (надягає маску Кози, відкриває дошку з силуетами козенят). На лісовій галявині в маленькій хатинці жили - були Коза з козенятами. Козенята всі були веселі, жваві, веселі. От прокинулись козенята, потягнулися, одяглися, умилися... А коли ви прокидаєтеся?

Діти: Вранці.

Вихователь: Молодці! Захотіли козенята є. А вранці ми сідаємо за стіл і що робимо?

Діти: Снідаємо.

Вихователь: Поснідали козенята і захотіли погуляти. А я дуже боюся за них. Крилечко у нас висока, сходи круті, їх рівно 7. А козенята мої квапливі і зовсім не вміють рахувати сходинки, часто падають, ушибаются і плачуть. Я бачу, хлопці, що ви багато знаєте, вмієте. Навчіть, будь ласка і моїх козляток акуратно ходити по сходах.

Діти: Вважають від 1 до 7 від 7 до 1 (хором і індивідуально).

Вихователь: Спасибі, діти, тепер я не боюся за своїх козенят, вони теж навчилися рахувати.

Побігли козенята гуляти на зелений лужок, там вони стрибали, перекидалися, бігали. Нагулялися козенята, прийшли додому. Настав який час доби?

Діти: День.

Вихователь: Правильно, день і захотілося козляткам є. А коли ми їмо днем, як це називають?

Діти: Обід.

Вихователь: Молодці! Пообідали козенята і лягли спати. Настав...

Діти: Тиха година.

Вихователь: Поспали козенята, відпочили, а за вікном вже...Який час доби?

Діти: Вечір.

Вихователь: А що ми робимо після тихої години?

Діти: Полуднуемо.

Вихователь: Розумники! Мої козенята дуже люблять грати. Але вони такі веселі, шустрі, що я завжди боюся їх втратити.

Подивіться - но, хлоп'ята,

Ось вони, мої козлятки!

Щоб їх не втратити,

Номери їм треба дати!

Один козеня - найсміливіший,

Два козеня - самий білий,

Три козеня - самий розумний,

А чотири - найгаласливіший

Номер п'ять - трудитися любить,

Номер шість - усіх вранці будить,

Номер сім - все хоче знати -

Любить читати книжки він.

Дуже спритні козлятки,

Ми вчора грали в хованки

І тепер я хочу знати,

Усіх вдалося знайти?

Не пропали козлятки?

Ви допоможете, хлопці?

Д/г «Хто сховався?» (діти спочатку рахують, а потім відгадують, який козеня сховався).

Вихователь: Молодці, діти. Швидко ж ви всіх козенят знайшли. А може бути ви навчите моїх козенят грати в якусь гру?

Діти: Так!

Вихователь: Діти, навчіть козенят робити зарядку, яку дуже люблять зайчики.

Фізкультхвилинка:

Скачуть, скачуть по лісочку зайчика - білі грудочки.

Стриб - скок! Стриб - скок! Встав зайченя на пеньок,

Всіх побудував по - порядку став показувати зарядку...

Раз - всі крокують на місці,

Два - махають руками разом,

Три - присіли, дружно встали,

Всі почухали за вушком.

На 4 - потягнулися,

5 - зігнулися, разогнулись,

6 - всі знову встали в ряд,

7 - рушили, як загін.

Вихователь: Чудова зарядка. Дуже сподобалася вона козенятами. І вони пропонують вам ще пограти.

Д/і «Плутанина» (силуети козенят ставляться довільно, діти повинні побудувати числовий ряд).

Вихователь: Розумники! Всю плутанину розплутали! Дивіться, а козенята спати хочуть. Давайте попрощаємося з ними і повернемося в групу.

Діти прощаються з козенятами (зняти маску Кози).

Вихователь: Діти, вам сподобалося в гостях?

Діти: Відповіді.

Вихователь: А ви не хочете зробити для Кози і козенят сюрпризи.

Діти: Хочемо!

Вихователь: Я знаю, що Коза дуже любить квіти, а козенята обожнюють грати в м'ячик. Давайте порадуємо їх.

Діти: Давайте.

Вихователь: Потихеньку сідайте на свої місця. Зверніть увагу - у вас на столах листочки, а на них квіти, м'ячики. Але наші подарунки ще не розфарбовані. А так хочеться, щоб подарунки були красивими, яскравими. У цьому вам допоможуть олівці. Квіти, м'ячі не прості - з секретом. Подивіться на свої листочки і скажіть, ви знаєте, як треба розфарбовувати?

Діти Відповідають.

Вихователь: Діти, а щоб ваші пальчики були спритними, моторними, щоб ваші сюрпризи сподобалися героям казки, що з ними зробити?

Діти: Щоб пальчики розім'яти, потрібно з ними пограти!

Вихователь: Вибирайте будь-яку пальчикову гру і пограємо! (грають).

Вихователь: А тепер приступаємо до роботи.

Діти розфарбовують у відповідності з цифрами і квітами.

Вихователь: Які ви всі молодці! Як гарно все зробили. Ваші подарунки обов'язково сподобаються героям казки!