Реклама












Конспект НСД в рамках освітньої галузі «Здоров'я» для середньої групи


Автор: Лапшина Олена Миколаївна, МАДОУ д/з №166 р. Тюмень, вихователь старшої групи «Ведмежа»

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в рамках освітньої галузі «Здоров'я».

Заняття для середньої групи, призначене для вихователів у дитячих садках.

Тема: Наші помічники.

Цілі:

1. Формування уявлень про значення частин тіла і органів чуття для життя і здоров'я людини, показати важливість виконуваної кожним відділом роботи організму.

2. Викликати у дітей бажання берегти свій організм, скласти звід правил, яких мають дотримуватися діти.

3. Формування особистого ставлення до дотримання моральних норм: виховання доброго, дбайливого ставлення до інвалідів, вміння виявляти співчуття.

4. Ввести елементи психогимнастики-медитації, для розвитку уваги, для усунення замкнутості, зняття втоми.

Хід заняття:

Діти заходять в зал, вихователь пропонує їм підійти до дзеркала.

- Хлопці, кого ви бачите в дзеркалі?

- Що є у людини?

- Що є у людини всередині? (органи).

- Які органи ви знаєте?

- А ви хочете намалювати себе?

Діти підходять до мольбертам і під спокійну музику малюють людину, вихователь може прочитати вірш.

«Точка, точка, кома,

Вийшла пика смішна.

Ручки, ніжки, огуречик,

З'явився чоловічок».

- Діти, кого ви намалювали?

- Подивіться уважно, чи всі ви намалювали?

- Які помічники є у людини?

- Чому ми їх називаємо помічниками?

(Відповіді дітей про ролі очей, вух, ніг, рук, шкіри і т.д.)

- Діти, ви назвали багато помічників і їх роль для людини. А давайте проведемо з вами кілька експериментів.

1. Дитині зав'язують очі шарфом.

- Що ти бачиш?

- Що ти можеш робити?

- (Ім'я дитини), йди до мене?

- Як ми можемо допомогти (ім'я дитини)? Інший дитина допомагає підійти.

- Як називають такої людини?

2. Дитині зав'язують руки за спиною. Перед ним на столі тарілка каші.

- Як їсти кашу без рук?

- Чи зручно це?

- Як помити обличчя?

- Як допомогти дитині?

3. Дитині ваткою затикають вуха.

- Що ти чуєш?

- Діти, покличте (ім'я дитини)?

- Це добре чи погано, якщо людина не чує?

- Як можна назвати таку людину? (глухих або слабочуючих).

Діти роблять висновок за результатами проведених експериментів.

- Діти, а як можна одним словом назвати сліпих, глухих, тих, хто не має рук або ніг?

- Як ми повинні ставитися до інвалідів?

- Яку допомогу можна надати їм на вулиці?

Психогімнастика (проводиться під музику).

Запропонувати дітям знайти своє серце, притиснувши обидві руки до грудей, і прислухатися, як воно стукає: тук, тук, тук.

«Яке у нас сердечко? Добре! Теплий, ласкавий світ його розливається по тілу, руках, ногах. Його стільки, що він вже не вміщається в нас. Давайте частинку свого тепла, доброти, співчуття подаруємо інвалідам. Цю частинку тепла ми подаруємо всім глухим людям, цю - всім сліпим, а цю - всім, хто її потребує».

- Діти, а чи потрібно берегти наших помічників?

- Які вороги є у нашого організму? (Відповіді дітей)

- Зараз я за допомогою чарівної палички, перетворю вас в слідопитів і ми вирушимо в подорож, відкривати таємницю, що ж загрожує нашому організму і які у нього вороги.

(Звучить музика, вихователь говорить чарівні слова).

Д/і «Вороги мого організму».

Діти виконують завдання гри, відбираючи картки із зображенням предметів, які є ворогами для людини.

ТРИЗ «Добре - погано».

- Коли ці предмети для нас вороги?

- Коли друзі?

- Чому кажуть: кожному предмету своє місце?

Звучить музика. Діти, закривши очі, говорять чарівні слова.

- Ми з вами потрапили, хлопці, в казкову країну, до лікаря Айболіта (Роль доктора виконує дорослий чоловік, а персонажів - діти). Давайте подивимося, кого він лікує?

(Входить Бармалей).

Б. - Доктор, доктор, допоможи мені! Нічого не бачу я!

Д.А. - Що сталося Бармалей?

Б. - Ось очей червоний і болить дуже.

Д.А. - Давай подивимося, нічого в оці немає, а він червоний. А як ти читаєш, дивишся телевізор?

Б. - Добре доктор, читаю лежачи, а в телевізор, я аж уткнувся носом, щоб все було видно.

Д.А. - Давай запитаємо у дітей, можна так читати, телевізор дивитися? Відповіді дітей.

Д.А. - Чуєш, що діти тобі кажуть, а ще я тобі пропишу гімнастику для очей.

Б. - Що це таке? Я не вмію!

Д.А. - Діти, а ви вмієте робити гімнастику для очей. Покажіть Бармалею.

Бармалей йде, дякує дітей і Д.А.

Стук у двері, входить Незнайко з олівцем у вусі.

Н. - Доктор, допоможіть?

Д.А. - Що сталося Незнайко?

Н. - Я хотів почистити вухо, а Гвинтик мене штовхнув і олівець потрапив мені у вухо, дуже болить.

Д.А. - Давай я подивлюся і вийму олівець.

- Давай запитаємо у дітей, можна олівцем вухо чистити?

- А чим можна? Відповіді дітей.

Н. - Спасибі, доктор, тепер я буду знати, що гострі предмети у вухо штовхати не можна. До побачення.

Стук у двері, входить Буратіно, брудний з раною на руці.

Б. - Доктор, допоможіть, я порізав руку.

Д.А. - Давай подивимося твою руку. А чому у тебе такі брудні руки?

Б. - Не знаю, я руки мив.

Д.А. - А чим ти миєш руки?

Б. - Водою мою, а це я зі склом грав і порізав руку.

Д.А. - Давай у хлопців запитаємо, як треба руки мити і чи можна грати зі склом? Відповіді дітей.

Дитина:

Буратіно, я про тебе вірш знаю.

«Замазура рук не мив, місяць в баню не ходив.

Стільки бруду, стільки саден!

Ми на шиї цибулю посадимо, ріпу - на долонях,

На щоках - картоплю, на носі морква зійде,

Буде цілий город».

Д.А. - Чуєш, Буратіно, треба добре мити руки і доглядати за своєю шкірою.

Б. - Спасибі, хлопці і доктор, піду я в баню митися. До побачення.

Вихователь: - А що ми повинні робити, щоб наші помічники були завжди здоровими і могли нам допомагати?

Д.А. - Для цього існують правила. Ви хочете дізнатися їх? Давайте разом з вами їх складемо.

Для очей - робити кожен день гімнастику, правильно читати, писати і малювати, дивитися телевізор, є вітаміни - овочі і фрукти.

Для вух - не можна штовхати в вуха гострі предмети, чистити вуха дітям повинні дорослі, щоранку мити вуха.

Для шкіри - мити руки, обличчя з милом щодня, ходити в лазню, змащувати руки, обличчя кремом.

Якщо ви будете виконувати ці правила, то ваші помічники завжди будуть здоровими і не хворіти.

Діти прощаються з Д.А.

Вихователь: - Діти, наша подорож добігла кінця і нам пора повертатися. Вам сподобалася подорож?

Діти разом з вихователем вимовляють чарівні слова.

Д/і «Світлофор»

- У цій грі ми закріпимо знання, отримані на занятті. Розкладіть картки на вогники світлофора.

Підведення підсумків гри і заняття.