Реклама












Конспект НСД в середній групі з освітньої галузі - художня творчість (малювання з елементами аплікації)


Автор: Карпенко Надія Олександрівна, вихователь МАДОУ д/с №7 "Ромашка" р. Комсомольська, Іванівської обл.

Даний матеріал призначений для дітей середньої групи. Конспект НОД з художньої творчості (малювання + аплікація) із застосуванням нетрадиційних технік малювання - малювання крупами. Заняття можна проводити як з дітьми вже знайомими з нетрадиційними техніками, так і з новачками в цьому питанні.

Конспект НОД з освітньої галузі - художня творчість (малювання з елементами аплікації) «Їжачок - ні голови, ні ніжок»

Мета: ознайомити дітей з технікою малювання крупами.

Завдання:

1. Освітні: знайомити дітей з технікою зображення малюнка з допомогою клею і різноманітних круп.

2. Корекційно-розвиваючі: розвивати уяву, увагу, мислення, дрібну і загальну моторику; розвивати творчу ініціативу та уяву, використовуючи у своїй роботі різноманітні художні матеріали; формувати вміння розташовувати зображувані предмети на аркуші.

3. Виховні: розвивати спостережливість; виховувати естетичні і моральні почуття, бажання співчувати, співпереживати і допомагати, дбайливе ставлення до навколишньої природи.

Методичні прийоми:

- Розглянути з дітьми ілюстрації із зображенням їжачка в природі;

- Розглядання готової роботи;

- Показ прийомів роботи педагогом.

Дидактичне забезпечення:

1. Для педагога: ілюстрації із зображенням їжачка; готова робота; клей, пензлик для клею, білий картон, серветки, трафарет.

2. Для дітей: аркуші білого картону, пензлики для клею на кожну дитину, клей ПАР; простий олівець, трафарет на кожну дитину, вологі серветки.

Попередня робота:

1. Перегляд презентації про життя їжаків «Колючі друзі»;

2. Розучування пісні «Бідний Їжачок»;

3. Ліплення «Їжачок, Їжачок - ні голови, ні ніжок;

4. Аплікація з природного матеріалу та скульптури з гіпсу «Їжачка в листі кленової, ви зможете дізнатися тут?»;

5. Математичне розвиток «Лісова школа»;

6. Комунікативна діяльність «Літери «Е» і «Е».

Хід заняття

Хлопці, у нас сьогодні в гостях маленький лісовий звірок.

Шубка - голки,

Згорнеться він - гострі,

Рукою не візьмеш.

Хто це? (Їжак)

Їжачок хоче, щоб я прочитала вам казку, яку він приніс. Хочете послухати? (Показ іграшки «Їжачок»).

Лісовий колючий колобок-пліч.

Жили-були старий зі старою - ті самі, від яких Колобок покотився. Пішли вони в ліс. Старий і каже бабі:

- Глянь-но, стара, ніяк під кущиком-то наш Колобок лежить?

Старий погано бачив, та й у старої очі сльозилися. Вона нахилилася підняти Колобок, і наткнулася на щось колюче. Стара: "Ой!" -А Колобок скочив на коротенькі ніжки й покотив по доріжці.

Котиться Колобок по доріжці,- назустріч йому Вовк.

- Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

- Не їж мене, Сірий Вовк, я тобі пісеньку заспіваю:

Я лісової Колобок - Колючий Пліч!

Я по коробу не скребен,

За сусеку неметений,

На сметані не мешен.

Я під кущиком ріс,

Весь колючками обріс,

Я на дотик поганий,

Мене голими руками не візьмеш!

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Від тебе, Вовк, поготів піду!

Вовк розсердився,- хвать його лапою. Колючки в лапу вп'ялися Вовкові,- ой, боляче! А Колобок підскочив і покотився по доріжці, тільки його Вовк і бачив!

Котиться Колобок, а назустріч йому Ведмідь.

- Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

- Де тобі, клишоногого, з'їсти мене!

Я лісової Колобок - Колючий Пліч!

Я по коробу не скребен,

За сусеку неметений,

На сметані не мешен.

Я під кущиком ріс,

Весь колючками обріс,

Я на смак поганий,

Мене в рот не візьмеш!

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Я від Вовка втік,

Від тебе, Ведмідь, поготів піду!

Ведмідь розсердився, хотів його в пащу схопити, губи наколов,- ой, боляче! А Колобок знову покотився, - тільки Ведмідь його і бачив!

Котиться Колобок,- назустріч йому Лисиця.

- Колобок, Колобок, куди котишся?

- Качусь по доріжці.

Колобок, Колобок, заспівай мені пісеньку!

Колобок і заспівав:

Я лісової Колобок - Колючий Пліч!

Я по коробу не скребен,

За сусеку неметений,

На сметані не мешен.

Я під кущиком ріс,

Весь колючками обріс,

Я кругом поганий,

Як мене ти візьмеш?

Я від дідуся пішов,

Я від бабусі пішов,

Я від Вовка втік,

Я від Ведмедя втік,

Від тебе, Лисиця, не хитро піти!

І тільки було покотився по доріжці,- Лисиця його тихенько, одними кігтиками толк в канаву! Колобок - плюх!- у воду. Миттю розвернувся, заробив лапками,- поплив. Тут все і побачили, що це зовсім не Колобок, а справжній лісовий їжак. (Ст. Біанкі).

Педагог: Хлопці, сподобалася вам казка Їжачка? Ой, почекайте, Їжачок щось хоче сказати...(притуляє вухо до іграшці «Їжачка»). Діти, Їжачок зараз попросив, щоб я вам сказала, що він дуже хоче щоб ви намалювали йому друзів...Таких же гарних і милих Їжачків як і він сам. Виконаємо з вами прохання Їжачка?

Педагог: Хлопці, сьогодні ми будемо малювати не простого Їжачка. Для початку подивіться на дошку, і ви побачите, які різні бувають Їжачки (перегляд ілюстрацій із зображенням їжаків). А тепер подивіться сюди і скажіть, чи подобається вам такий їжачок? Тоді давайте з вами разом спробуємо намалювати таких Їжачків.

Педагог: Для початку я пропоную вам розім'яти наші пальчики.

Пальчикова гімнастика:

Їжачок маленький замерз (долоні з'єднані, пальці підняті

                                                              вгору і переплетені між собою)

І згорнувся в клубок (пальці переплетені і зігнуті)

Сонце Їжачка зігріло (пальці повільно розгинаються)

Їжачок розвернувся (пальці переплетені і підняті вгору)

Педагог: Молодці хлопці! тепер ми можемо приступати до виконання прохання Їжачка. Візьміть в руки олівці і трафарети їжачків. Розташуйте трафарет в центрі аркуша і починайте акуратно обводити. Намагайтеся, щоб трафарет був на одному місці. Молодці хлопці. А тепер давайте з вами відпочинемо. Пропоную вам пограти.

Фізкультхвилинка «Їжачок»:

Їжачок тупотів по стежці

І грибочок ніс на спинці.

Їжачок топал не поспішаючи,

Тихо шарудячи листям. (Ходьба на місці.)

А назустріч скаче зайчик,

Довговухий попрыгайка.

В городі чиємусь спритно,

Роздобув косою морквину. (Стрибки на місці.)

Ось ми з вами відпочили і тепер продовжимо малювати. Отже, почнемо з голови Їжачка. Візьміть пензлик, опустіть їх в клей і залийте ним голову. Після цього, акуратно посипайте клей манною крупою. Тепер залийте клеєм його шубку з голочок і посипайте їх гречаною крупою. Подивіться, які гарні їжачки у нас вийшли! Після того як клей висохне зайва крупа осиплеться і ви зможете помістити свої картини в рамках.

Педагог: Хлопці, Їжачок каже, що всі ви дуже старанні та уважні. Йому дуже сподобалися всі ваші роботи. І він просить у вас дозволу, для того щоб приходити іноді до нас в гості на заняття. Ви згодні? Дуже добре. Дякуємо за вашу уважність та старанність.