Реклама












Конспект НСД в середній групі за темою «Продуктова битва»


Автор: Моргач Олена Валеріївна, соціальний педагог ОГБУСО «Реабілітаційний центр для дітей і підлітків з обмеженими можливостями» р. Іркутськ.

Опис матеріалу: Пропоную конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей в середній групі за темою «Продуктова битва». Даний матеріал буде корисним для вихователів середньої групи. Це заняття пізнавального характеру, спрямований на розширення знань про овочах і фруктах.

Конспект безпосередній освітньої діяльності в середній групі за темою «Продуктова битва»

Цілі:

Освітні: Розширення знань про продукти харчування, формування узагальнюючих понять «Овочі», «Фрукти»

Розвиваючі: Розвивати зорове сприйняття, довільну увагу, логічне мислення.

Виховні: Розвивати вміння працювати в команді

Обладнання: картки з картинками овочів і фруктів (по 6 шт.)), картки «Знайди помилку», мішок з продуктами, макети продуктів, 2 каструлі.

Хід заняття

Поділ учнів на команди

Хлопцям пропонується вибрати картки з картинками овочів і фруктів. Діти діляться на 2 команди: «Овочі», «Фрукти», в залежності, що зображено на картинці.

Представлення журі

Конкурси

«Дізнайся продукт».

1) Цей овоч - генерал,

Овочам усім командир.

Якщо ви його зварили,

Не забудьте зняти мундир! (Картопля)

2) Як на грядці під листок

Закотився чурбачок -

Зеленець гарненький,

Смачний овоч маленький. (Огірок)

3) Хоч чорнила він не бачив,

Фіолетовим раптом став,

І лисніє від похвал

Дуже важливий... (Баклажан)

4) Зелена товстуха

Одягла купу спідниць,

Стоїть тепер на грядці

Як балерина в пачці. (Капуста)

5) Її тягнуть баба з онукою,

Кішка, дід і мишка з Жучкою. (Ріпка)

6) Скинули з Егорушки

Золоті пір'ячко,

Змусив Егорушка

Плакати і без горюшка. (Цибуля)

7) Намисто висять червоні

З кущів на нас дивляться,

Дуже люблять ці буси

Діти, птахи і ведмеді. (Малина)

8) Він буває, діти, різний -

Жовтий, трав'яний і червоний.

То він гострий, то він солодкий,

Треба знати його звички.

А на кухні - голова спецій!

Вгадали? Це... (Перець)

9) Жупан на мені зелений,

А серце, як кумач.

На смак, як цукор солодкий,

На вигляд схожий на м'яч. (Кавун)

10) Кругла зазвичай, і красна, як зорька

В борщі, у салаті...Це... (Буряк)

За кожну отгаданную загадку -1 бал.

«Знайди помилку».

Педагог по черзі кожній команді пропонує виправити помилку. При цьому навмисно допускаються помилки у вигляді перепутанного назви продуктів (наприклад, картка з зображенням огірка називається морквою, ківі - лимон тощо). Діти повинні знайти помилки і виправити їх.

За кожне правильне виправлення - 1 бал.

«Чарівний мішечок»:

Діти розглядають і називають продукти, які лежать на столі (овочі, фрукти, хлібобулочні вироби, цукерки та ін). Потім ці продукти поміщають у мішечок. Діти по черзі відгадують по одному продукту з «чарівного мішечка», визначаючи його на дотик.

За кожен відгаданий продукт - 1 бал.

«Ми готуємо»:

Кожній команді дається завдання: відібрати («купити») в «магазині» макети продуктів, необхідних для приготування будь-якого страви (Борщ і компот). Кожен член команди повинен по черзі підбігти до столу, вибрати необхідний продукт і покласти його в каструлю. За кожен правильний продукт по балу за кожен правильний продукт - мінус один бал.

«Подивися і запам'ятай рецепт»

Педагог пропонує дітям подивитися на стіл і запам'ятати послідовність розкладених продукти. Потім продукти перемішуються в кошику. Завдання: підбігти до кошику, взяти по послідовності свій продукт і викласти на тацю.

За кожен правильно викладений продукт по балу за кожен правильний продукт - мінус один бал.

Використана література

1. Бєляков Е. А. 365 розвиваючих ігор. - М.: Рольф, Астрис-прес, 1999.- 304с., з мал.

2. Максаков А.І., Тумакова Г.А. 'Навчайте граючись' - Москва: Просвітництво, 1983 - с.144

3. Стаття Лебедєвої Оксани Юріївни, вчитель СБО, «Використання ігрових методів і прийомів на уроках СБО».