Реклама












Конспект НСД в середній групі за темою «Подорож в осінній ліс»


Автор: Пермінова Анастасія Володимирівна, вихователь: МАДОУ № 96 «Розумниця», р. Набережні Челни, Республіка Татарстан

Опис матеріалу: Пропоную конспект безпосередньо освітньої діяльності для дітей середньої групи (4-5) на тему «Подорож в осінній ліс». Цей конспект складений з усіма вимогами щодо ФГТ, дотримується інтеграція освітніх областей, складено в ігровій формі для дітей.

Тема: Подорож в осінній ліс

Освітня область: Пізнання

Інтеграція обр. областей: Здоров'я, комунікація, соціалізація, художня творчість, читання худ. літератури, музика

Мета: Показати дітям, що осінь прекрасна пора року. Закріпити знання про деякі характерні особливості пори року осінь шляхом застосування ігрової форми навчання.

Завдання:

Навчальні - Закріплювати рахунок до 4, вміння співвідносити цифри 1-4 з кількістю предметів, уміння розпізнавати вивчені геометричні фігури, порівнювати чисельність груп предметів. Закріпити в мові дітей слова татарською мовою - сін ким?, мін.

Розвиваючі - розвивати уважність, навички роботи з пластиліном, дрібну моторику пальців, розвивати орієнтування в просторі.

Виховні - виховувати дбайливе ставлення до природі, дбати про неї.

Словникова робота: водій, шофер, мухомор, підберезник, пейзаж.

Демонстраційний матеріал: Набірне полотно, капелюшок гриба мухомора, лічильний матеріал( мухомори, підберезники, листя клена, дуба), кермо, рамка для картини, осінні дерева

Роздатковий матеріал: пластилін, ватман, листочки клена по кол-ву дітей.

Попередня робота:

Спостереження на прогулянці за природою, розглядання квітів, дерев.

Бесіда про прикмети осені. Читання віршів про осінь.

Дід. Гра «Скільки всього?»

Хід заняття

Вихователь: Хлопці, я так рада, що ви прийшли в дитячий сад. Сьогодні ви дізнаєтеся багато цікавого. До нас прийшли гості, нам треба бути ввічливими і привітатися з гостями.

Діти: Здрастуйте.

Вихователь: Хлопці, гості хочуть подивитися які ви в мене розумні. Але от біда, вони ж не знають , як вас звуть. Що ж нам робити?

Діти: Познайомитися.

Вихователь: Ви праві. Ми сьогодні познайомимося татарською мовою. Хв - Анастасія Володимирівна. Сін ким? (діти по черзі називають свої імена)

Вихователь: Ось ми і познайомилися. Молодці, хлопці. Сьогодні ми з вами відправимося в ліс. Ось тільки ліс далеко, на чому ж можна до нього дістатися?

Діти: На машині, автобусі, трамваї

Вихователь: До нас приїде надшвидкісний автобус. Давайте по лічилки виберемо шофера:

Йшла зозуля мимо лісу

За якимось інтересом

Інті-інті-интирес

Виходь на букву с.

Вихователь: Сьогодні Кирило у нас водій, він поїде першим.

Під музику «На автобусі....» Желєзнова О.С. діти заходять в групу.

Вихователь: Діти, відгадайте загадку:

Несу я врожаї,

Поля знову посіваю,

Птахів на південь відправляю,

Дерева роздягаю.

Але не торкаюся сосен

І ялинок. Я .... (Осінь)

Вихователь: Молодці! А зараз яка пора року?

Діти: Осінь.

Вихователь: Які ознаки осені ви знаєте?

Діти: Листя жовтіє і опадає, птахи відлітають у теплі краї, сонце гріє мало, часті дощі, небо сіре, стає холодніше.

Вихователь: Хлопці, ми зараз з вами пограємо. Я буду задавати питання, а ви відповідати "так" чи " ні".

Восени цвітуть квіти?

Восени ростуть гриби?

Хмаринки сонце закривають?

Звірі норки закривають?

Урожай збирають?

Пташині зграї летять?

Часто-часто ллють дощі?

Дістаємо чи чоботи?

Сонце світить дуже жарко?

Дітям можна засмагати?

Ну а що ж треба робити?

Куртки, шапки одягати?

Вихователь: Ви правильно відповідали, а тепер почитаємо вірші про осінь.

Вранці ми у двір йдемо,

Листя сиплються дощем.

Під ногами шелестить,

І летять, летять, летять.

Дні настали осінні,

Літо червоне пройшло.

Тільки ми сумувати не стали,

Осінь - теж добре!

Веселий маляр навмання

Розбризкав чудові фарби

І ліси осінній наряд

Нас вабить, як добра казка.

Вихователь: Хлопці, як багато листочком лежить у нас під ногами. Давайте ми з ними потанцюємо.

Фіз. хвилинка - Танок листочків ( під музику)

Вихователь: Хлопці, ліс дуже красивий восени. Хлопці, а що в осінньому лісі ми можемо порахувати?

Діти: Гриби, дерева, шишки, листя, птахів, квіти,

Вихователь: Я приготувала для вас кошики, хлопчики збирають гриби, а дівчатка-листочки. Ви постаралися, зібрали все, а тепер порахуємо, підходьте сюди. Мухомори ставимо на верхню поличку - 5 шт., а на нижню полицю - підберезники - їх 4 штуки., хто мені скаже, яких грибів більше? Правильно. Мухоморів. Хлопці, ой хто це до нас прийшов?

Пальчикова гра про мухомор.

Ми ходили в темний бір,

Зустріли мухомор,

Червоної шляпкою манить,

Але не чіпай. Отруйний!

Вихователь: Так, хлопці, мухомор дуже отруйний, його не можна чіпати.

А тепер подивимося, скільки листочків зібрали дівчинки - 4 кленових листочків і 3 дубового листочка. Яких більше? Що треба зробити, щоб листочків стало порівну.

Діти: Додати дубовий листочок. Кленових листочків, стільки ж скільки і дубових.

Вихователь: Хлопці, мені так подобається осінній ліс. Я придумала, що ми зараз зробимо. Ми сфотографуємо осінній ліс, щоб показати мамі і татові. Згодні? Дістаємо фотоапарати

Вихователь: Ось хлопці, яка фотографія у нас вийшла. Тільки що вона чорно-біла, що ж нам зробити, щоб дерева стали такими ж красивими , як в осінньому лісі. Та ми їх розфарбуємо. Пропоную спробувати пластилін.

Діти прикрашають пластиліном дерева. Звучить тиха музика.

Вихователь: Мені дуже сподобалося, як ви старалися. Картина вийшла просто чудова. Я приготувала рамочку. У нас з вами, хлопці, вийшов пейзаж. Пейзаж - це зображення природи. Я впевнена, мамам дуже сподобатися наша робота. Але нам пора повертатися в дитячий сад.

Ми ногами топ - топ,

Ми руками хлоп - хлоп,

Ми очима мить - мить,

Ми плечима чик - чик,

Раз - присіли, Два - присіли,

Руки вгору - і полетіли,

Раз, два, раз, два,

Повертатися нам пора!

Вихователь: Сідаємо на автобус. Кирило заводь мотор. І поїхали.

Підведення підсумків:

Вихователь: Хлопці, про який пори року ми сьогодні говорили?

- Що цікавого ви сьогодні дізналися?

- Що вам найбільше сподобалося?