Автор: Міхєєва Ольга Володимирівна, вихователь МБДОУ - дитячий садок №2 р. Балаково Саратовської області
Опис матеріалу: пропонований мною конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей середньої групи 4-5 років по темі: «Чарівниця осінь». Даний матеріал буде корисним для вихователів середньої групи. Це конспект комплексного заняття з образотворчої діяльності, спрямованого на виховання емоційної чуйності і передачу свого настрою фарбами.
Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання» (формування цілісної картини світу), «Художня творчість» (малювання), «Фізична культура», «Комунікація», «Читання художньої літератури».
Цілі: продовжувати спостерігати за змінами в природі, формувати вміння створювати сюжетні композиції.
Завдання:
Освітні: сформувати уявлення про квітах, листі і деревах восени.
Розвиваючі: розвивати спостережливість, увагу, пам'ять, емоційну чуйність, уміння створювати сюжетну композицію.
Мовленнєві: розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словник дітей, розвивати вміння підтримувати бесіду, висловлювати свою точку зору.
Виховні: виховувати інтерес до природних змін, допитливість.
Демонстраційний матеріал: репродукція картини І.левітана «Золота осінь». Осінні квіти і листя. Малюнок, виконаний педагогом.
Роздатковий матеріал: аркуші паперу, фарби, кисті, стаканчики з водою, серветки, мольберт.
Методичні прийоми: бесіда-діалог, розгляд репродукції картини і бесіда по ній, фізкультхвилинка, продуктивна діяльність дітей, аналіз, підведення підсумків.
1. Організаційний момент.
Вихователь: Ми з вами довго не бачилися. Чому? (Діти відповідають) Було літо і ви відпочивали. Літо скінчилося, і ви знову прийшли в дитячий сад. Яка зараз пора року? Осінь. Ми з вами радіємо осінньому сонечку, яке так яскраво висвітлює золото листя. Яскраво-жовті, червоні та жовтогарячі листочки виглядають так ошатно. А які красиві осінні квіти. Осінь триває три місяці. Зараз вересень, потім настане жовтень, потім листопад.
Діти: повторюють назви осінніх місяців.
Вихователь: Восени трохи холодає, але ще тепло. Сонце яскраво світить. Дощі йдуть рідко. Листя на деревах починають міняти забарвлення. В садах і парках ще цвітуть квіти. В таку пору багато людей відчувають радість, милуючись красою навколишнього світу. Як приємно в цей час гуляти по доріжках парку або в лісі! Листя шурхотить під ногами. А який чудовий повітря! Чим він пахне?
Діти: восени пахне опалим листям, багаттями, грибами, осінньої свіжістю.
Вихователь: діти, послухайте вірш З.Федоровской:
Осінь на узліссі
Фарби розводила,
По листю тихенько
Пензлем проводила.
Пожовтів ліщина,
І зашарілися клени,
В пурпурі осинки,
Тільки дуб зелений.
Втішає осінь:
- Не шкодуйте літа!
Подивіться - гай
Золотом одягнена.
Вихователь: подивіться на картину і. левітана «Золота осінь». Напевно, саме таку картину змалював поет у своєму вірші. А якого кольору ця осінь?
Діти: жовта, червона, помаранчева, бузкова, рожева.
Вихователь: хлопці, а який настрій викликає у вас це час року радісне чи сумне? (відповіді дітей). А зараз ми трохи відпочинемо і перенесемося в осінній ліс.
Физминутка: діти стають в коло:
Вітер віє нам в лице, (махають руками перед обличчям)
Захиталось деревце, (махають руками нагорі)
Вітерець все тихше-тихше, (присідають навпочіпки)
Деревце все вище-вище (піднімають руки вгору).
Вихователь: А тепер сідаємо на свої місця і продовжуємо працювати.
А якими фарбами ми з вами будемо малювати нашу чарівну осінь.
Діти: жовтими, червоними, зеленими, помаранчевими для листочків. Блакитну фарбу для неба.
Вихователь: подивіться, у своєму малюнку я хотіла висловити радість від зустрічі з такою красивою восени. Як ви думаєте, у мене це вийшло? А зараз ми подивимося, яку осінь ви назвете радісною, чарівної. Намалюйте.
Діти виконують завдання.
Вихователь: розкажіть, яку осінь ви намалювали (відповіді дітей).
Вивішування малюнків на стенді.
Давайте підведемо підсумок: подивіться, яка гарна вийшла осінь на ваших малюнках. Кожен з вас передав красу природа яскравими фарбами і висловив своє радісне настрій.