Реклама












Конспект самостійної діяльності в середній групі відповідно ФГТ


Організація самостійної діяльності з освітньої галузі «Комунікація»

Конспект самостійної діяльності для дітей 4 - 5 років згідно ФГТ

Автор: Рандина Ольга Миколаївна, вихователь середньої групи МБДОУ № 234 комбінованого виду р. Челябінська

Анонс: дана інформація допоможе створити умови організації різних видів діяльності (ігрової, трудової і тощо). Закріпити пізнавально - мовленнєвий та художньо - естетичний розвиток дошкільників. Враховувати індивідуально - особистісні якості кожної дитини, її свободу вибору.

Тема заняття: «В гостях у Бабусі - Забавушки»

Програмне зміст.

Мета: рішення освітніх завдань програми «Від народження до школи» Н. Е. Веракси через самостійну діяльність дошкільнят.

Завдання :

1. Створити умови організації видів діяльності (ігрової, комунікативної, трудової, пізнавальної, продуктивної, музично - художньої) навколо теми «В гостях у Бабусі - Забавушки» у самостійній діяльності дітей.

2. Закріпити в самостійної діяльності дошкільників пізнавально - мовленнєвий та художньо - естетичний розвиток.

3. Відобразити отримані враження в самостійних видах діяльності дітей у відповідності з їх індивідуальними та віковими особливостями.

Попередня робота.

Перегляд ілюстрацій «Свійські тварини і птахи», «Весняні квіти». Бесіда на тему «Хто де живе», «Подарунок для Бабусі». Дидактичні ігри «Чий будинок - вгадай», «Склади візерунок», «Палички Къюзенера», «Блоки Дьеныша». Читання російських народних казок «Колобок», «Ріпка», «Теремок», «Жили у бабусі два веселих гуся», віршів та загадок про тварин, птахів. Рішення проблемних ситуацій «Продірявився курник», «Зламався паркан», «Бабуся сумує». Художня діяльність : «Сонце і хмари» (обрывная аплікація), «Сонечко " в гостях у бабусі» (малювання пластиліном), «Весна прийшла» (аплікація з використанням різних видів паперу і тканини), «Свійські тварини і птахи» (розфарбовування з використанням нетрадиційних видів - крупа, вата, макаронні вироби, каміння, бісер, пластилін). Ляльковий театр «Дюймовочка», пальчиковий театр «Ріпка», настільний театр «Вовк і семеро козенят».

Обладнання.

Демонстраційний матеріал : художня майстерня; театральна міні - студія; макет дерева; фігури та іграшки домашніх тварин і птахів; дидактичні зображення птахів, квітів, домашніх тварин; виставка дитячих робіт художньої творчості; деталізоване зображення фрагмента російської хати - з використанням самовара і сільської домашнього начиння.

Роздатковий матеріал: крупа, макаронні вироби, бісер, ґудзики, квасоля, клей - олівець, пензлі, підставки, клейонки, серветки, шматочки тканини, вушні палички, вата, одноразові тарілки, саморобні фігурки домашніх тварин, розмальовки із зображенням квітів, домашніх тварин і птахів, магніти, набори домашніх тварин і птахів, наклейки, ножиці, кольоровий папір, фломастери, кольорові олівці, воскові крейди, різнокольорові кулькові ручки, шнурки - плетінки, об'ємні наклейки із зображенням комах, гуаш, акварель, пластилін, дощечки для роботи, стеки, солоне тісто, трафарети, формочки для тіста, настільні мозаїки, лічильні палички, нитки, білизняні прищіпки, набір геометричних фігур на липучках, фланелеграф, кришки з-під пляшок, ковпачки фломастерів, палички Къюзенера, блоки Дьеныша, конструктор пластмасовий, дерев'яний, м'який - різних розмірів і форм, футляри з кіндер - сюрпризів, коктельні палички.

Словникова робота:

- збагачувати словник - курник, ферма, самовар;

- активізувати словниковий запас - домашні тварини і птахи, подарунок для бабусі, намисто і браслет, весняний букет, чарівна казка.

Індивідуальна робота з малоактивными дітьми (Корнєєвої Лерой і Дидюшиной Лізою) у виборі самостійної діяльності на тлі ігрової діяльності спільно з однолітками або індивідуально.

Очікуваний результат:

- виготовити браслети і намиста - «прикраси для бабусі»;

- «сфабрикувати» з солоного тіста бублики, пряники, печиво;

- допомогти крупу перебрати;

- побудувати паркан для тварин і птахів;

- зібрати букет квітів для Бабусі - Забавушки;

- пограти настільно - друкованими іграми, мозаїкою;

- сконструювати курник, конуру;

- зробити друзів і зібрати їх разом для домашніх тварин і птахів, що живуть у бабусі;

- «намалювати» чарівну картину;

- скласти і показати казку для улюбленої бабусі;

- чаювання біля самовара.

Використовуючи різні види театральної діяльності, показати інсценізацію російської народної казки (за вибором дітей).

Передбачуваний хід самостійної діяльності дітей

Організаційний момент супроводжується музичним оформленням (мотиви російських народних пісень, спів птахів, дзюрчання води).

Діти грають у групі. Входить Бабуся - Забавушка в костюмі.

- «Ой, ви мої рідні, онучата дорогі - здрастуйте! І ви - гості милі, теж вітаю!».

Робить розминку, діти за бажанням допомагають, при цьому відбувається розвиток великої моторики, зв'язного мовлення, вміння поєднувати рух і мова.

- «Здрастуй, небо блакитне.

Здрастуй, сонце золоте.

Здрастуй, легкий вітерець.

Здрастуй, маленький дубок.

Добрий ранок, добрий день -

Нам вітатися не лінь!».

Після цього вихователь хвалить дітей, називає їх добрими словами.

- «Так, мої онучата, господарство - то у мене велика, справ багато : то паркан зламається - хто б полагодив, то в курнику дах продірявиться - хто б залатав, то вихованці мої по всій селі разбредутся - хто б їх всіх докупи зібрав. Так і для мене хто б пряників і бубликів напік, букет квітів гарних подарував або картинку намалював, намисто або браслет зробив, та й просто казку розповів. А я б того обов'язково напоїла чаєм та цукерками смачними пригостила. Хто б мені допоміг?».

Бабуся бере в руки спиці, сідає на стілець і починає в'язати, при цьому охає і ойкає, приділяючи увагу дітей на те, щоб надати допомогу в перерахованих вище справах.

Передбачувані ігри

Діти виявляють бажання та інтерес, виконують різні види самостійної ігрової діяльності.

1. «Курник», «Будинок» - з дрібного, середнього та великого конструктора різних колірних відтінків і форм на підлозі майструють для домашніх птахів і тварин.

2. «Загін», «Паркан» - з допомогою рахункових паличок, блоків Дьеныша, паличок Къюзенера, майструють паркан для дрібних фігурок тварин і птахів.

3. «Метелик», «Квітка», «Дитинчата домашніх тварин» складають, використовуючи настільно - друковані, дидактичні ігри, пазли, мозаїки різних геометричних форм.

4. «Квіти» - для складання букета в подарунок Бабусі - Забавушке виготовляють з пластиліну, кришок з - під пляшок, ковпачків фломастерів, білизняних прищіпок, одноразових тарілок і крупи (пшоно, гречка, ячмінь, рис). Прикрашають за допомогою кольорових олівців, воскових крейд, різнокольорових ручок, гуаші, акварелі, фломастерів - «незвичайні квіти - небувалої краси».

5. «Сухий басейн» - квасолю перебирають різних кольорів, горох та інші крупи з різних окремих ємностях.

6. «Намисто», «Браслет» - майструють з паперу, макаронних виробів, гудзиків, бісеру, шнурків, тканини, клею, пластиліну. Розвивають дрібну моторику, фантазію і уяву».

7. «Бублики», «Пряники», «Печиво» - доварюють з солоного тіста, пластиліну різних кольорів з використанням формочок; прикрашають їх крупою, бісером.

8. «Свійські тварини і птахи» - виготовляють, використовуючи пряжу, пластилін, ґудзики, камінці дрібні, вату, серветки паперові, клей. З допомогою магніту закріплюють свої роботи на дошці (кінь, свиня, корова, кішка, собака, гусак, качка, курка, півень).

9. «Казка» - викладають на фланелеграфе з різних геометричних фігур і силуетів картинку, складають і розповідають казку для бабусі.

10. «Гості прийшли» - грають в сюжетно - рольову гру з використанням різних предметів - заступників, а також самовара, кухлів, блюдець, ложок, цукорниці і т.д.

11. «Придумаємо наряд для улюбленої бабусі» - (ження) - діти вибирають відповідні спідниці, капелюхи, хустки, шарфи, прикраси і самі демонструють свої вбрання, тим самим розвиваючи фантазію і уяву.

12. «Дивовижні історії» - діти у театральній міні - студії показують пальчиковий, ляльковий, настільний театри (за вибором і бажанням).

13. «Диво - картина» - нетрадиційний спосіб малювання - малюють пальчиком по крупі (пшоно, гречка, рис): сонечко, квітка, портрет бабусі і т.д., тим самим розвиваючи дрібну моторику.

Роль вихователя в процесі самостійної ігрової діяльності вихователь періодично підходить до кожної дитини, цікавиться, чим він займається, чому і навіщо. Хвалить, гладить по голові, говорить ласкаві слова «Яхонтовый ти мій», «Рідний», «Золотий», «Внучок», «Онучка». Якщо дитина не може - надає допомогу. При цьому враховуються індивідуально - особистісні якості кожної дитини, її свобода вибору того чи іншого виду самостійної діяльності.