Реклама












Конспект заняття для дітей середньої групи на тему: «Слухай тихо й гляди, казка, в гості завітай»


Автор: Сичова Тетяна Миколаївна, вихователь МБ ДНЗ «Дитячий сад №153», Рязань р.

Опис матеріалу: Даний конспект може бути корисним для вихователів і батьків. Цей матеріал спрямований на розвиток зв'язного мовлення і емоційної чуйності на утримання російських народних казок.

Інтеграція освітніх галузей «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Читання художньої літератури».

Мета: Залучення дітей до витоків російської народної фольклору через казку.

Завдання:

1. Продовжувати вчити дітей розуміти образний зміст і ідею казок;

2. Стимулювати бажання придумувати нові епізоди, фрагментів до казок;

3. Закріплювати вміння загадувати і відгадувати загадки, побудовані на описі;

4. Розвивати емоційну чуйність на зміст казок з допомогою передачі голосу і характеру персонажів.

Матеріал: три картинки з епізодами казок «Колобок», «Лисичка з скалочкой», «Заюшкина хата»; «чарівний» мішечок; бубон; музичний супровід.

Хід заняття

- Здрастуйте, гості дорогі! Проходьте, проходьте, рассаживайтесь зручніше.

Дай Бог,

Хто в нашому будинку. -

Здоров'я дорогим гостям,

Так милим детушкам.

- Зручно вам? (так). Тоді слухайте уважно:

Як не в морі-океані,

Не на острові Буяні

Стоїть терем-теремок

На дверях висить замок.

Ми замочок отопрем -

Казку в гості покличемо!

Слухай тихо і дивись...

Казка, в гості приходь.

(слова супроводжуються тихій російською народною мелодією)

- Зараз, я покажу вам картинку, а ви вгадайте, з якої це казки.

(це з російської народної казки «Колобок»)

- Молодці! А давайте розповімо нашим гостям, що або якийсь епізод з казки намальований. А що було до цього, а що потім?

Йде розповідання казки кількома дітьми.

(Так само працюємо з епізодами з казок «Лисичка з скалочкой», «Заюшкина хатинка»)

Під час розповідання прошу дітей, емоційно змінюючи інтонацію, голос зображати звірів. Наприклад:

- Заспівай пісеньку колобка для зайчика!

- Як лисичка просила курочку за скалочку?

- Удай плаче зайчика?

- А які російські народні казки ви знаєте?

Вправо-вліво повернися,

У новій казці опинившись.

(«Маша і ведмідь», «Ріпка», «Рукавичка», «Курочка Ряба», «Вовк і семеро козенят», «Бичок смоляний бочок», «Гуси-лебеді», «Баба Яга»)

- Ай, да молодці!

Що ж, хлопці всі сидимо?

Аль грати ми не хочемо?

Виходьте, веселіше.

Так давай грати швидше!

А гра у нас така

«Бабка Йожка», ох яка!

Опис гри:

В середину кола постає ведучий - Бабка Йожка. В руках у неї помело. Навколо бігають грають і дражнять її:

Бабка Йожка,

Кістяна ніжка

З печі впала,

Ногу зламала,

А потім і каже:

- У мене нога болить.

Пішла вона на вулицю -

Роздавила курку.

Пішла вона на базар -

Роздавила самовар.

Бабка Йожка скаче на одній нозі і намагається кого-небудь зачепити «помелом».

До кого доторкнеться той і завмирає. (Під російську народну мелодію)

Можна вибрати 2-3 бабок Єжек

Після того як діти сіли, вихователь:

Всім видно, всім чути,

Всім місця вистачило?

Приготуйте вушка, вічка

Загадаю вам загадки.

 

Ходжу в пухнастою шубці,

Живу в густому лісі.

У дуплі на старому дубі

Я гризу горішки.

(білка)

 

Без рук, без топоренка

Побудована хатинка.

(гніздо)

 

Сидить дівчина в темниці,

А коса на вулиці.

(морква)

 

(Чується веселий сміх з мішка)

 

- Що ж ви, діти так смієтеся? Не ви, а хто ж?

Що за диво -

Скік та скок.

Гляньте, стрибає мішок!

- Ой, та я зовсім забула. Він же у мене чарівний. Ось прокинувся і пограти з вами хоче. Давайте розв'яжемо його так подивимося, що в ньому? (відкриваємо)

Бубон тут лежить,

Чекає, коли його візьмемо

Так грати скоріше підемо.

Гра з бубном

Опис гри:

Діти передають бубон з рук в руки і промовляють лічилочку:

Ти котись веселий бубон

Швидко, швидко по руках.

У кого веселий бубон

Той загадку скаже нам.

Дитина, на якому закінчилася лічилки, загадує загадку на будь-яку тему, а діти відгадують.

(Гра проводиться 5-6 разів, а потім можна просто запитати будь-якого дитини)

- Спасибі тобі, мішок, за гру.

Ви тихенько проходите

Так гостей дякуйте.

За добрі очі

За ласкаві слова.

Тільки діти хотіли «спасибі» сказати, як мішечок хихикати став:

Я ж мішечок не простий

І зовсім я не порожній.

Ти зазирни глибше,

Там сюрприз лежить всередині.

(Вихователь дістає пиріжок)

 

Як для вас мої друзі,

Наварила, напекла,

П'ятдесят аж пирогів -

Не знайти їдців!

Господиню потешьте -

Пирогов мої поїжте!

Не червона хата кутами, а красна пирогами!

Йде частування пирогами.

Література:

1. Виховання духовності через прилучення дошкільнят до традиційної святкової культури російського народу /авт.-упоряд.: Г.А.Антонова, О. М. Єльцова, Н. Н. Миколаєва. - СПб.: ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «ДИТИНСТВО-ПРЕС», 2012. - 336 с.