Реклама












Конспект заняття в середній групі по розвитку зв'язного мовлення


Автор: Сучкова С.М., вихователь МКДОУ д/с №40 «Калинка» р. Лесосибирска

Тема: «В гості до казки «Рукавичка»

Програмовий зміст: Розвивати зв'язне мовлення дітей. Виховувати дбайливе і турботливе ставлення до тварин

Матеріал: Рукавичка; дві стрічки - світла, темна; магнітна дошка; картинки із зображенням жител диких тварин; іграшки диких тварин на всіх дітей; сліди будь-якого звіра, вирізані з паперу.

Хід заняття

Діти заходять в групу, на підлозі лежить велика гарна рукавичка.

Вихователь: - Діти, що це? Діти піднімають і розглядають рукавичку.

Вихователь:

- Вам подобається рукавичка? Яка вона?

- Ваня може це твоя рукавичка? (Можна запитати у кількох дітей).

- А чия це може бути рукавичка?

- Хлопці, ви знаєте казку про рукавичку?

- Хто жив у рукавичці?

- Куди поділися всі тварини? А раптом вони заблукали і не можуть знайти дорогу. Давайте допоможемо звірятам.

На підлозі лежать дві стрічки , світла і темна .Воспитатель звертає на них увагу дітей.

Вихователь: - Хлопці, подивіться, ось дві доріжки, з якою ми підемо? Діти вибирають світлу стрічку.

- Чому? (Вона світла, весела з нею не страшно йти)

Вихователь: - Готові! Вставайте за мною парами.

З рівненькою доріжці

Крокують наші ніжки

Топ, топ, топ, топ

По камінцях, по камінчиках

В ямку бух. (Діти присідають навпочіпки)

Вихователь з дітьми підійшли до магнітної дошки, на якій картинки із зображенням жител диких тварин. Кожна картинка закрита, або перевернута зворотною стороною. Діти не бачать що намальовано.

Вихователь:

- Хлопці, у нас на шляху житла диких звірів.

- А давайте заглянемо туди, може звірі там? Вихователь по черзі відкриває картинки.

- Хто тут живе? (Заєць) - А де він живе? Наступна картинка.

- А чий це будинок? (Лисиці)- Де вона живе? (Норі)

- А чий це будинок? (Мишки) - Як його правильно назвати? Подібним чином розглядаємо інші картинки.

Вихователь: - Хлопці, ми знайшли тварин? (Немає)

- А куди ж ми підемо далі?

- А це що? На підлозі розкладені паперові звірині сліди. Можна з дітьми подумати, чиї це сліди.

Вихователь: - Хлопці, а підемо по слідах шукати звірів. Діти йдуть по слідах.

Вихователь: - Подивіться, ми вийшли на галявину, давайте трохи відпочинемо. (Можна запропонувати дітям сісти на стільчики)

Вихователь:- Ой, дивіться, білочка. А давайте у неї запитаємо не бачила вона, куди наші звірі пішли?

Вихователь: - Білочка, може ти бачила, куди пішли наші звірі? (Білочка мовчить).

Вихователь:

- А давайте розповімо білочку, яка вона хороша і красива. Може тоді вона нам допоможе.( Вихователь дає білочку в руки дитині, потім передає іншому і т. д.)

- Скажи, яка білочка? ( Після того як кожна дитина скаже, білочка повертається до вихователя.)

- Тепер білочка, ти нам допоможеш?(Вихователь підносить білочку до свого вуха.)

Вихователь: - Ой хлопці, вона сказала мені, куди звірі пішли. Білочка нас поведе, а ми підемо за нею.

- Що треба сказати білочці?

Діти підходять до столу, на столі «замет».

Вихователь: - Що це?

- Хлопці, подивіться, наших звірів занесло снігом, тому вони не можуть дістатися додому.

Вихователь: - Що ж робити? (Відповіді дітей)

Вихователь: Зараз ми їх звільнимо. Вони дуже налякані, щоб їх заспокоїти треба ласкаво назвати звірів.(Діти по черзі дістають іграшки з «кучугури»).

- Хто це? Як ласкаво назвати зайця?

- Хлопці, давайте повернемо звірів в рукавичку. Звірі вдячні вам за порятунок. ( Діти по черзі повертають звірів в рукавичку. Можна запропонувати дітям показати, як пересувається звірятко, обіграти. Вихователь читає вірші про кожну тварину. Чи можна заздалегідь вивчити вірші з дітьми.)

1.Мышонок по лісу біжить 4.К нам лисиця йде

В рукавичку він поспішає. Пі-пі-пі. І мете хвостом.

2.Вот і зайчик - русачок Заходить в рукавичку

В рукавичку скок і мовчок І пісеньку співає.

3. Раз-два-три-чотири-п'ять 5. А ось і волчишка,

Пішла жаба погуляти. Сіренький хвостишка

Побачила рукавичку побачив Рукавичку

Покликала лисичку. Прямо до неї, він побіг.

6. Сніг на вулиці хрумтить 7. А ведмідь раптом встав

Хтось біжить по лісі В рукавичку почимчикував.

Хрю - хрю - хрю

В рукавичку я хочу.

Вихователь підводить підсумок заняття і діти повертаються у групу.