Реклама












Конспект НСД (освітня область «Музика») у старшій групі з елементами музично-дидактичних ігор


Заняття по темі «Весна» в старшій групі дитячого садка

Автор: Лазарєва Оксана Юріївна, музичний керівник Муніципального автономного ДНЗ «Центр розвитку дитини - дитячий садок №33 «Веселка» Білгородська область, р. Губкін

Конспект НСД в старшій групі «Подорож " в весняний ліс»

Мета: Формувати у дітей основи екологічної культури, дбайливе ставлення до природи, об'єктів світу тварин і рослин. Вчити передавати свої почуття і емоції через музику і рухи, співпереживати їй, збагачувати словниковий запас, прищеплювати любов до поезії, викликати емоційну чуйність. Розвивати пам'ять і музичний слух за допомогою музично-дидактичних ігор.

Матеріал: Мультимедійний екран, слайди із зображенням картин природи, птахів, рослин, тварин. Шапочки вовка, ведмедя, лисиці, зайця. Музичний інструмент - металофон.

Музично-дидактичні посібники: картки тварин.

Музичне оформлення: В. С. Бах «Жарт», «Спокійна ходьба» муз. Т. Ломова, «Ловишка», муз. Гайдна, П. І. Чайковський «Вальс квітів».

Даний матеріал може бути використаний музичними керівниками ДНЗ для проведення відкритих заходів по музичному вихованню дітей старшого дошкільного віку, екологічного виховання, розвитку мови і комунікації, а також для закріплення пройденого матеріалу протягом року.

Хід заняття:

Діти заходять в музичний зал. Звучить «Жарт» І.С. Баха.

Муз. кер.:

Здрастуйте дорогі хлопці, за вікном прекрасна пора року - весна! Читає вірш про весну Ф. В. Тютчева «Весняні води»:

Ще в полях біліє сніг,

А води вже навесні шумлять -

Біжать і будять сонний брег,

Біжать і блищать і говорять...

 

Вони свідчать у всі кінці:

«Весна іде, весна іде!

Ми молодої весни гінці,

Вона нас вислала вперед!

Ви коли-небудь гуляли у весняному лісі? А хочете відправитися туди? Тоді у путь! Тільки давайте будемо йти дуже обережно, щоб нікого не налякати! (Звучить музика «Спокійна ходьба» муз. Т. Ломова. Діти зображують прогулянку по лісі). А тепер давайте притаимся і трохи послухаємо...Ви чуєте звуки? Як ви думаєте, чиї це голоси? (діти відповідають). Звичайно, це голоси птахів. А яких ви птахів ви знаєте (діти перераховують). Скажіть мені будь ласка, які птахи перелітні, а які ні? (відповіді). Правильно! Зараз, я пропоную вам переглянути слайди, на яких ви побачите цих птахів. (Діти проходять в зону для перегляду слайдів, фоном звучить музика).

Діти проходять у зону слухання.

Муз. кер.:

Скажіть мені, будь ласка, звуки птахів - це музика? (відповіді дітей). Звичайно, це музика! Тому, що кожна птиця співає по-своєму красиво. А давайте пригадаємо, які бувають птахи (дикі і свійські). А як співають дикі птахи (горобець, синиця, голуб, ворона, зозуля, соловей). Зараз пограємо в гру «Зозуля». Ви напевно чули, як вона співає? Ми почули два звуку, і вони звучали по-різному: один вище, інший нижче («ку-ку»). Давайте спробуємо зобразити ці звуки на металлофоне. А тепер інша гра: «Мама і дітки». Ви, напевно, знаєте, у мами-пташки один голосок, а у пташеняти зовсім інший. Спробуйте вгадати, хто зараз співає? (музично-дидактичні картки).

Муз. кер.:

Хлопці, кожна мама дуже любить свого малюка і неважливо хто це пташеня, звіря або людина. Я пропоную вам по-черзі придумати ласкаві слова, якими можна називати звірів і птахів. А тепер давайте виконаємо пісню «Козлик», в якій співається про те, як козлик любить свою маму-козу.

Муз. кер.:

У лісі живуть не тільки птахи, але і тварини. Давайте трішки розімнемося і пограємо гру «Ловишка», муз. Гайдна, а «Ловишкой» у нас буде вовк, а ми всі зайці.

Муз. кер.:

Як ви вважаєте, чи можна рухами висловити почуття? Звичайно, так! Зараз ми трохи побудемо акторами. Саша зобрази нам, будь ласка, незграбного ведмедя. Маша - боязливого зайця, Ваня - хитру лисицю, злого вовка (під різну музику діти зображують тварин).

Муз. рук.

Хлопці, але в лісі живуть не тільки птахи і тварини, а як ви думаєте, хто ще? Правильно ще й рослини, ой я, здається, чую музику...(«Звучить вальс квітів» Чайковського, з'являється фея-фіалка).

Фея - фіалка:

Живе, хлопці, я Фея - фіалка і можу чути мову квітів. Хочете, я навчу вас робити це. Звучить музика П.І. Чайковського «Вальс квітів». Як ви думаєте, які рухи можна використовувати в цій музиці (діти показують), а як їх можна описати словами (плавні, повітряні, легкі...). Давайте спробуємо їх показати. Молодці!

Муз. рук.

Спасибі Фея-фіалка, що навчила нас чути і відчувати мову квітів.

Фея - фіалка:

Але це ще не все, я приготувала вам невелике завдання. Давайте пройдемо в зону перегляду і поглянемо на слайди. Мені хотілося б дізнатися, чи знайомі ви з рослинами, що живуть у весняному лісі. Давайте їх хором будемо називати (пролісок, конвалія, фіалка, папороть, і ін., фоном звучить музика). Тепер гуляючи по весняному лісі, ви точно не помилитеся у назві квітів. Я дуже сподіваюся, що ви будете оберігати і любити свою природу і тварин і наостанок хочу прочитати чудовий вірш В. Токмаковой «Радість»:

Радість - якщо сонце світить,

Якщо в небі місяць є.

Скільки радості на світі

Не виміряти і не злічити.

Тільки радісні чують

Пісню вітру з висоти,

Як тихенько трави дихають,

Як в луках дзвенять квіти.

Тільки той, хто сильно любить,

Вірить у світлу мрію,

Не зіпсує, не погубить

У цьому світі красу.

Прощається і йде.

Муз. рук.

Хлопці, зараз всі ми пограємо в гру, яка називається «Веснянка», укр. н. м. обр. С. Полонського.

А тепер нам пора повертатися назад. Діти йдуть спокійним кроком під музику. На цьому наше заняття закінчене. Сподіваюся, вам сподобалося подорож в весняний ліс, і ви дізналися багато нового і цікавого про нашу природу і її лісових жителів.

Заняття закінчується чаюванням у групі.