Реклама












Конспект НОД у старшій і підготовчій групі на тему «Казковий скриньку, відкрийся»


Конспект НСД для дітей старшої і підготовчої групи по темі: «Казкова скринька, відкрийся»

Автор Мельникова Олександра Олександрівна вихователь. ГБДОУ дитячий садок №104 загальнорозвиваючого виду Фрунзенського району Санкт-Петербурга

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект безпосередньо організованої діяльності для дітей старшої і підготовчої групи по темі: «Казкова скринька, відкрийся». Даний матеріал буде корисним для вихователів старших і підготовчих груп. Цей конспект пізнавального заняття спрямований на розвиток мислення пам'яті та мови.

Реалізація освітніх галузей «Пізнання», «Читання художньої література», «Комунікація», «Соціалізація»

Мета:

· Розвиток інтересу дітей до казок;

· Розширення і поглиблення знань про казках.

Завдання:

· Закріплювати знання дітей про російською фольклорі на прикладі казок;

· Вчити дітей відгадувати загадки за змістом знайомих казок.

· Виховувати любов до російської народної творчості;

· Виховувати прояв добрих почуттів по відношенню один до одного;

· Формувати художній смак;

· Виховувати повагу до книги.

· Долучати до витоків російської культури;

· Розвивати пізнавальну і мовленнєву активність, розширювати словниковий запас.

· Розвивати психічні процеси дітей: увага, пам'ять, мислення;

· Захопити ігровою ситуацією;

· Створення позитивного емоційного стану у дітей під час музичного супроводу.

Матеріали:

· Скриньку;

· Музичний центр;

Попередня робота:

· Читання російських народних казок;

· Ігри-драматизації за мотивами казок;

· Розгадування казкових загадок;

· Розглядання ілюстрацій до казок;

· Показ лялькового театру;

· Перегляд мультфільмів за казками;

· Прослуховування аудіо мультфільмів.

Методи і прийоми:

· Практичні: ігри, ігрова ситуація;

· Наочні: (показ, спостереження);

· Словесні: (бесіда, пояснення, міркування).

Хід заняття

Вихователь: Діти, вчора я отримала дивний конверт, а в ньому лист від доброго чарівника. Він пише про те, що зла Баба Яга вкрала казки і тримає їх у заперти. Баба Яга дуже зла і хоче, що б казок не було на світі. Уявляєте, що буде, якщо ні хто не врятує казки?!

Давайте всі разом врятуємо казки! Але знайте, що шлях нам належить нелегкий, багато випробувань нам приготувала Баба Яга. Ой дивіться скриньку, а на ньому записка. Я читаю, а ви уважно слухайте. Якщо діти відгадають всі загадки і виконають всі завдання заховані в скрині, тоді я поверну вам казки. Підпис Баба яга.

Вихователь: Ну, що хлопці почнемо випробування? Звучить «казкова» музика. Відкриваємо скриньку і перше завдання.

1. Віршовані загадки:

Вихователь: Я вам зачитую загадку, а ви повинні здогадатися, про яку казку йде мова?

1. Відчинили двері козенята і пропали всі кудись?(«Вовк і семеро козенят»)

2. У батька був хлопчик дивний,

Незвичайний, дерев'яний.

Він мав довгий ніс.

Що за казка?- Ось питання. («Золотий Ключик»)

3. Був схожий на м'яч трішки

І катався по доріжках.

Покотився від усіх,

Крім « рудою», ось так сміх! («Колобок»)

4. Лисичка будинок собі знайшла,

Мишка добра була.

В тім домі, в кінці кінців,

стало безліч мешканців. («Теремок»)

Вихователь: Ой які молодці, усе разом і відгадали всі загадки. Знову відкриваємо скриньку і читаю наступне завдання Баби Яги.

2. Скажіть як їх звуть?

1. Дівчинка з блакитним волоссям? («Мальвіна»)

2. Чоловік у повному розквіті сил? («Карлсон»)

3. Герой Джунглів? («Мауглі»)

4. Дівчина з риб'ячим хвостом? («Русалонька»)

Вихователь: Молодці. Знову відкриваємо скриньку, а там заховані пісеньки, ваше завдання пригадати з яких казок ці пісні. Звучать уривки з пісень.

3. Казкові пісеньки.

1. Я від бабусі пішов,

Я від дідуся пішов... («Колобок»)

 

2. Козлятушки. Хлоп'ята,

Отопритеся, отворитеся.

Ваша мама прийшла,

Молока принесла. («Вовк і семеро козенят»)

 

3. Нехай пливуть незграбно,

Пішоходи по калюжах,

А вода по асфальту річкою..... («Крокодил Гена»)

 

4. Якщо я чешу в потилиці - не біда!

У голові моїй тирса - так, так, так!

Але хоча там і тирса,

Але кричалки і волання -

А також шумелки, сопілки, пыхтелки -

Складаю я непогано іноді - ТАК! («Вінні-Пух»)

Вихователь: Розумничка! І знову ми впоралися із завданнями Баби Яги. Дістаємо наступне завдання, нам треба вгадати казку з предметів.

4. Вгадай з предмета.

1. Старий, море, корито... («Золота рибка»)

2. Поліно, буквар, монети.... («Буратіно»)

3. Яблунька, пиріжки, козеня... («Сестриця Оленка та братик Іванко»)

4. Гарбуз, туфелька, карета... («Попелюшка»)

5. Маша, пиріжки, ведмідь... («Маша і ведмідь»)

6. Яєчко, мишка, курочка... («Курочка Ряба»)

Вихователь: з цим завданням ми впоралися, відкриваємо скриньку, а там останнє завдання і називається воно «Звірині герої».

5. Звірині герої.

1. Назвіть останню знайому колобка? («Лисиця»)

2. Тварина у взутті? («Кіт у чоботях»)

3. Комаха, любляче чаювання і галасливі компанії? («Муха Цокотуха»)

4. Хто погасив море, зажженное лисичками? («Метелик»)

5. Хто повернув вкрадене крокодилом сонце? («Ведмідь»)

Вихователь: Ура! Ось і ми впоралися з усіма завданнями Баби Яги. Всі разом ми звільнили казки і все тепер буде добре.

Звучить весела музика, вихователь разом з дітьми танцює веселий танець!!!