Реклама












Конспект тематичного музичного заняття в старшій групі «Музичний магазин іграшок»


Автор: Попова Надія Олександрівна, музичний керівник ГБОУ Дитячий садок №1524, р. Москва

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект тематичного музичного заняття для дітей старшої групи (5-6 років) «Музичний магазин іграшок» з використанням творчих завдань. Даний матеріал буде корисним музичним керівникам дошкільних установ. Це конспект підсумкового заняття з розвитку творчих здібностей дошкільників у всіх видах музичної діяльності в дитячому саду.

Мета: Розвивати творчі здібності дітей засобами музичної діяльності, роблячи життя вихованців найбільш цікавою, змістовною, наповненою радістю музичної творчості.

Завдання:

Освітні: Сформувати у дітей вміння виразно передавати образи, задані в музичному творі. Знаходити в музиці акцентні позиції.

Розвиваючі: Розвивати творчість, музичний слух, ритмічне та ладове почуття, пластику, емоційну чуйність на музику.

Виховні: Виховувати інтерес до музичної культури, до елементарного музикування, бажання імпровізувати.

Атрибути, використані на занятті:

Дзвіночок, штучні квіти за кількістю дітей; «вітрина», на якій розташовані іграшки: м'ячик, барабан, заєць, клоун-маріонетка, клоунські ковпаки (5 штук), шапочки гусей, корів, коней, свинок за кількістю дітей, на дитячих столах музичні інструменти (ксилофони, трикутники, маракаси, пластикові стаканчики, гумові іграшки-пищалки), костюми курки, курчат, кішки, качки, свинки.

Музичний матеріал:

Г.Гладков «Добра фея», Л.Шитте «Етюд», Т.Ломова «Передача м'яча», Ф.Шуберт «Марш», Е.Тиличеева «Зайчики», М.Скребкова «Зайчик, зайчик, де бував?», Д.Кабалевский «Клоуни», Польська народна пісня «вийшли діти в сад зелений», А Філіпенко «Полька», А.Пинегин «З днем народження!»

Хід заняття

Діти з квітами входять в зал і виконують музично-ритмічну композицію з елементами імпровізації під музику Г.Гладкова «Добра фея». По закінченні танцю діти ставлять квіти в кошики і встають врозтіч.

Музичний керівник. Хлопці, в цей весняний ранок ваш танець з квітами підняли всім настрій. Бачите, як вам усміхаються наші гості. Поздороваемся з гостями.

Діти співають: - Здрастуйте!

Музичний керівник звертається до окремих дітей і просить їх відповісти тією ж мелодією

Музичний керівник (співає). - Здрастуй, Аля! (тризвуку)

- Здрастуй, Діма! (на терції)

- Здрастуй, Маша! (на одному звуці)

- А хто привітається своєю пісенькою?

Діти співають привітання за бажанням на власну мелодію.

Музичний керівник (звертає увагу на «вітрину»). Хлопці, подивіться, ви знаходитесь у магазині іграшок. (Дзвонить у дзвіночок).

Дінь-дінь-дінь,

Дінь-дінь-дінь,

Відкриваємо магазин.

Заходьте, заходьте,

Вибирайте, що хочете. (Вірші В.Болдыревой)

- Щоб отримати іграшку, потрібно заспівати пісеньку, мелодію якої

придумаєте самі на слова: «Я іграшку купую і з собою забираю».

Мелодію постарайтеся придумати таку, щоб вона підходила до характеру іграшки.

Музичний керівник бере з вітрини м'яч.

- Ось стрибун - веселий м'ячик,

Він не любить тих, хто плаче,

Любить музику і сміх,

Стрибає він вище всіх! (Вірші В.Болдыревой)

Хто м'ячик вибирає?...

Виходить бажаючий дитина.

Музичний керівник. Як повинна прозвучати пісенька для м'ячика? Дитина. Бойко, дзвінко, мелодія ніби стрибає.

Дитина співає веселу пісеньку в ритмі польки.

- Хлопці, покажіть який м'ячик меткий, прудкий, легкий.

Діти, ставши довільними групами виконують етюд «М'ячики», муз. Л. Шитте.

- Я пропоную стати в коло і всім пограти з м'ячем. Передавайте м'яч на сильну частку музики по колу, на кого музика зупиниться, придумає якісь танцювальні рухи з м'ячем.

Дитина, заспівав пісеньку про м'яч, починає вправа «Передача м'яча», муз. Т.Ломовой. По закінченні вправи м'яч кладеться на окремий столик.

- Хлопці, послухайте, музичний уривок і здогадайтеся, до якої іграшці ця музика підходить? (Звучить уривок «Маршу» Шуберта)

Діти: Це марш, підходить до барабану.

Музичний керівник.

Ми купили барабан,

Щоб влаштувати "тарарам".

Будемо паличкою стукати,

Марш веселий вибивати.

Хто візьме барабан?

Хто пісеньку заспіває? (Вірші И.Сударевой)

Бажаючий дитина співає пісеньку в ритмі маршу.

Музичний керівник. Пограємо в ритмічне ехо. Гліб отстучит на барабані ритм, який ви йому прохлопаете в долоні.

Гра з барабаном «Ритмічне ехо». Діти по черзі придумують ритмічний малюнок, а Гліб повторює цей ритмічний малюнок на барабані. Відзначити правильне повторення ритму. Після гри барабан покласти на окремий стіл.

- Послухайте ще одну музичну загадку. Звучить п'єса «Зайчики», муз. Е.Тиличеевой.

Бажаючий дитина співає пісеньку, відповідного характеру (легко, грайливо).

- Ось і заїнька-боягуз!

Про тебе читаємо в книжці.

Діти відразу тебе впізнають,

Про тебе вони пісні співають! (Вірші Ю.Скляровой)

Діти виконують пісню «Зайчик, зайчик, де бував», муз. М.Скребковой за ролями: дитина-«покупець» співає за зайчика.

- Для вас звучить ще одна музична загадка. Про кого вона? (Звучить уривок п'єси Д.Кабалевского «Клоуни»)

Діти дізнаються твір і називають композитора. Бажаючий дитина співає пісеньку на заданий текст з потрібним характером (пустотливий, веселий, смішний). П'єса «Клоуни» звучить цілком, під яку дитина водить клоуна-маріонетку.

Музичний керівник знову звертає увагу дітей на вітрину.

- Тут є клоунські ковпаки. Хто сьогодні придумає веселий пустотливий танець? Ми подивимося. Якийсь клоун буде веселіше.

Роздати дітям 5 колпаков. Діти виконують творчий танець «Веселий клоун». Відзначити різноманітність танцювальних рухів.

- Діти, відгадайте загадку:

Я все знаю, всіх учу,

А сама завжди мовчу.

Щоб зі мною подружитися,

Потрібно грамоті вчитися. (Книга)

Музичний керівник бере з вітрини велику книжку, гортає її.

- Яка цікава книга про тварин. Тут зустрічаються персонажі знайомої вам пісеньки «Вийшли діти в сад зелений погуляти».

Візьміть шапочки героїв пісеньки і встаньте півколом.

Діти беруть шапочки гусей, корів, коней, свинок і інсценують пісню з рухами «Вийшли діти в сад зелений», польська народна пісенька.

- Справді, весело танцюють діти в нашому саду. І навіть самі можете придумати танець. Давайте придумаємо польку.

Діти пропонують знайомі танцювальні рухи (кружляння в парах, хлопки, викидання ніг на стрибку і інші) і складають танець.

Знімають шапочки тварин і стають парами по колу. У парах виповнюється «Полька», муз. А.Филиппенко.

Музичний керівник. У нашому магазині є ще музичні інструменти. Назвіть їх (ксилофони, трикутники, маракаси).

Інструментів тут вистачить на всіх, правда вони не всі музичні.

Є прості предмети: стаканчики, гумові іграшки, але їх шуми нам знадобляться.

Дінь-дінь, бум-бум,

Наш оркестр влаштує шум!

Пошумимо, позвеним,

Казкою всіх повеселим!

Я всіх запрошую в казку. Ми розповімо казку, яка називається «День народження». А допоможуть нам її озвучити ці музичні інструменти.

Будь ласка, герої казки надіньте костюми, а музиканти розбирайте інструменти.

Казка-шумелочка «День народження» за аудіокасеті Е.Железновой. Діти-артисти виконують театральне дію, а діти-музиканти озвучують їх. Вихователь читає текст казки:

Одного разу в курнику, в гнізді за ящиком хтось тихо писнув. Ось так: Пищати гумовою іграшкою.

Курка-мама підбігла до гнізда й стала слухати. В найбільшому яйці знову хтось пискнув, трохи голосніше: Пищати гумовою іграшкою.

Курка обережно постукала по яйцю. Постукати олівцем по стаканчику

Яйце розкололося, і з нього виліз маленький курча. Пищати гумовою іграшкою.

«З днем народження, малюк! Підемо, я покажу тобі, де можна поїсти!» І курка пішла з курника у двір. Ось так. Звучить ксилофон внизу.

А курча побіг за нею. Ось так. Звучить ксилофон вгорі.

Курка привела свого маленького курчати до годівниці, а сама знову пішла в курник. Курча став клювати зернятка. Ось так. Постукати олівцем по стаканчику.

Курча наївся, подивився навколо і раптом почув тихий дзвін. Трикутник.

«Як красиво телефонують. Це тому, що у мене день народження. Треба про це розповісти». І він пішов до великої важливою качці. Звучить ксилофон угорі. Качка крякає.

«Чуєте, як красиво дзвонять? Трикутник.

Це тому, що у мене день народження!» Але качка нічого не відповіла.

Тоді курча підійшов до товстої свинці, яка щось їла з корита. Звучить ксилофон вгорі. Свиня рохкає.

«Чуєте, як красиво дзвонять? Трикутник

Це тому, що у мене день народження!» Але свиня нічого не сказала.

Тоді курча підійшов до кішці (Звучить ксилофон вгорі), яка вилизували язичком свої лапи: «Чуєте, як красиво дзвонять?»

Трикутник.

Кішка сказала: «Мяу!» і підійшла до курчаті ближче. Маракаси.

Але тут прибігла мама-курка і відвела курчати в курник. Ксилофони

А в курнику бігало багато маленьких курчат. Пищати гумовою іграшкою. «Чуєте, як красиво дзвонять?» Трикутник

«Це тому, що у нас день народження!», - запищали курчата і заплескали крильцями. Ось так: Поплескати в долоні.

Всі діти виходять на завершальну пісеньку А.Пинегина «З днем народження!»

Музичний керівник.

Дінь-дінь-дінь,

Дінь-дінь-дінь.

Закриваємо магазин.

В групу іграшки заберіть,

Там грайте, бережіть!

До побачення!

Діти з іграшками виходять із залу.