Реклама












КВК у старшій групі «Подорож по казках»


КВК по казкам у старшій, середній групі дитячого садка

Конспект заняття «Подорож по казках» для дітей старшої групи

Автор: Маєвська Віра Анатоліївна, вихователь міні-центру при КДУ «Корнеевская гімназія» Північно Казахстанська область. Есильский район. Село Корніївка

Опис матеріалу: Пропоную вам конспект з художньої літератури для дітей старшої групи на тему: «Подорож по казках». Форма проведення: КВК.

Даний матеріал буде корисним вихователям старшої, середньої групи.

Цей конспект розширює знання дітей про добре знайомих казках; формувати художньо-мовленнєві виконавчі здібності; розвивати інтерес і любов до казок;

Конспект заняття «Подорож по казках»

Мета: Закріпити і розширити знання дітей про добре знайомих казках; створити у дітей радісний, емоційний настрій.

Завдання

- дати характеристику героям казок; формувати художньо-мовленнєві виконавчі здібності;

- розвивати інтерес і любов до казок; розвивати мовлення дітей у процесі бесіди, уміння вживати в мовленні поширені речення; розвивати уяву, пам'ять, увагу;

- виховувати любов до художньої літератури.

Матеріал до заняття: чарівну квітку із сімома пелюстками; картинки - (баба - яга, лисиця); переплутані ілюстрації до двох казок («Три порося», «Крилатий, волохатий та олійний»); картинки із зображеннями казкових персонажів.); шапочки до казок «Ріпка» та «Колобок»; фішки.

Методичні прийоми: бесіда, пояснення, гра, загадки

Хід заняття:

Коло радості

Здрастуй, сонце золоте!

Здрастуй, небо блакитне!

Здравствуйте, мої друзі!

Дуже радий вас бачити!

- Ви любите казки? А чому ви їх любите? Ви знаєте багато казок? Зараз перевіримо. Давайте розділимося на дві команди.

Добрий день, друзі! Добрий день, дорогі гості! Я рада вітати вас на конкурсі веселих і кмітливих. Сьогодні ми будемо подорожувати по казках, а допоможе нам «чарівна квітка». У кожній пелюстці у нього заховано завдання.

Завдання № 1. Згадайте назви народних казок (за кожну правильну відповідь дається фішка).

Завдання № 2. Я загадаю вам загадки, а ви будете називати казку або казкового героя. Слухайте уважно.

1.

Знайшла одного разу мишка

Зовсім порожній будиночка,

Почали жити та поживати.

Так мешканців до себе пускати. (Теремок)

Назвіть тих, хто жив в теремку. Правильно, всього 6 героїв.

2.

Чекали маму з молоком,

А пустили вовка в дім,

Хто ж були ці

Маленькі діти? (Козенята)

Скільки козенят у казці?

3.

З'явилася дівчинка в чашечці квітки,

І була та дівчинка трохи більше нігтика.

В шкаралупі горіха дівчинка спала.

Яка ж дівчинка у квітці жила? («Дюймовочка»)

4.

Зараз поміркуємо про книжку інший.

Тут синє море, тут берег.

Старий вийшов до моря і закинув невід,

Кого спіймає і щось попросить.

Про жадібного старій розповідь наш піде,

А жадібність, хлопці, до добра не веде.

І скінчиться справа все тим же коритом,

Не новою, а старою, звичайно, розбитим. («Казка про рибака та рибку»)

5.

Ах ти, Петя-простота,

Схибив трохи.

Не послухався кота,

Виглянув у віконце... («Півник - золотий гребінець», російська народна казка)

6.

Я від дідуся пішов.

Я від бабусі пішов,

Скоро прийду до вас. («Колобок»)

7.

Дід бив, бив-не розбив,

Баба била, била-не розбила. («Курочка Ряба»)

8.

Я дерев'яний чоловічок.

На воді і під водою

Шукаю ключик золотий,

Усюди суну ніс свій довгий,

Хто ж я? (Буратіно)

Фізкультхвилинка «Буратіно».

Буратіно потягнувся,

Раз - нагнувся,

Два - нагнувся,

Руки в сторони розвів,

Ключик, видно не знайшов.

Щоб ключик нам знайти,

Потрібно встати на носочки.

Молодці!

Завдання № 3. А тепер найскладніше завдання: я буду називати казкових героїв, а ви згадайте назви казок, в яких вони діють.

1. Цар, три сина, стріла, болото. («Царівна-жаба»)

2. Батько, мачуха, три дочки, фея, туфелька. («Попелюшка»)

3. Дуже маленька дівчинка, травневий жук, миші, ластівка. («Дюймовочка»)

4. Зла мати, дочка і падчерка, дід Мороз. («Морозко»)

Завдання № 4. Доберіть ознаки до героя, зображеного на картинці: команда № 1 - Баба Яга; команда № 2 - Лисиця.

{Баба Яга - люта, страшна, стара, потворна, кістлява, кістяна, обірвана і т. д.;

Лисиця - хитра, руда, пухнаста, красива, розумна, тепла, кудлата, шахрайка і т. д.).

Завдання № 5. Гра «Плутанина» (казки «Троє поросят», «Крилатий, волохатий та олійний»).

Одному художникові дали завдання намалювати ілюстрації до двох казок. Але він виявився дуже розсіяним і неуважно читав казки, тому все переплутав.

Давайте подивимося, що у нього вийшло.

Вихователь читає переплутані тексти для кожної команди і просить виправити помилки в тексті і на картинці.

Завдання № 6. «Пошук скарбу».

А шостий чарівний пелюстка пропонує нам пограти і заповітний скарб відшукати.

Відшукаємо ми скарб, тільки якщо пройдемо за наступним маршрутом: «шість кроків ліворуч, десять стрибків прямо, чотири кроки на носках вправо, тепер треба повернутися, та озирнутися навколо». Що нового з'явилося в ігровому куточку? (В куточку з'явилися картинки з зображеннями казкових персонажів.)

Гра «Допоможи героям казок зустрітися».

Для кожної команди - конверт з героями казок. Картинки розкладаються на килимі, і за сигналом діти починають збирати героїв названої казки.

Завдання № 7.

Сьомий пелюстка пропонує вам стати артистами і показати уривки з казок: команда № 1 - «Ріпка»; команда № 2 - «Колобок».

Діти самостійно беруть речі і предмети, що необхідні їм.

Підсумок. А ми надаємо слово журі».

Слово журі, підсумки (вважаються фішки). Нагородження. Включається тиха музика, діти обмінюються враженнями про свято.

Ось і підійшов до кінця наше свято.

Продовжуйте, діти, любити казку.

Успіхів вам!