Реклама












Логоритмическое заняття для дітей старшого дошкільного віку із ЗНМ по темі: «Якою буває транспорт?»


Логоритмическое заняття для старших дошкільнят

Автор: Бохан Оксана Олексіївна, вчитель-логопед, МБДОУ «ЦРР-дитячий садок «Мрія», місто Абакан

Опис матеріалу: пропоную конспект логоритмического заняття для дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвиненням мови 3 рівня за темою: «Якою буває транспорт?». Даний матеріал буде корисним логопедам, музичним керівникам, вихователям.

Мета: створення спеціальних умов для розвитку сенсомоторної координації через ознайомлення з темою «Транспорт»

Завдання: Створювати умови для спонукання дітей до мовленнєвої активності по темі транспорт

Сприяти формуванню дихально-артикуляційного апарату, слухового сприйняття

Сприяти розвитку автоматизації поставлених звуків у мовленні дітей, почуття ритму, навичок взаємодії, тонкої моторики, звуковисотного слуху.

Сприяти розвитку уваги, спостережливості, інтересу до навколишнього.

Організація дитячих видів діяльностей:

Спілкування дитини з дорослими

І спілкування з однолітками.

Обладнання: іграшки транспорту, картинки, мультимедийнная презентація по темі, дошка, звуки транспорту, магніти, пальчикові ляльки Смурфики.

Розділи

Хід заняття

Організаційний момент.

 

Пальчикові ляльки Смурфики сумні. Смурфики забули, що таке транспорт. Ми можемо їм допомогти? А як?

Варіанти відповідей дітей.

(Можемо розповісти, показати, зобразити голосом).

Діти входять в зал під польку запального характеру. Виконують дії під римування:

Йдемо, йдемо, йдемо ми

Йдемо ми просто так

Прямо і направо,

а потім назад, а потім назад,

а потім колом,

а потім вистрибом, а потім бігом.

Утворюють коло.

«Емоційно-вольовий тренінг «Здрастуй».

Логопед: «Давайте поздороваемся один з одним».
Діти простягають праву руку в центр кола. Руки дітей стикаються. Метляючи ними вгору і вниз, вони вимовляють слова: «Здрастуй, здрастуй, не зівай і долоньку мені давай!»

 

Дихально-артикуляційний тренінг

 

 

 

Вправа на розвиток уваги.

 

 

Так, що ж таке транспорт? Навіщо потрібен транспорт? Якою буває транспорт?

Що це за звуки? (звучать звуки транспорту)

«Пихкає паровоз» зміцнення губ при беззвучному вимові приголосного звуку п-п-п Діти складають пальці в пучку, підносять їх до рота і, зробивши енергійний вдих носом. Дмуть на пальці короткими активними видихами, енергійно працюючи м'язами живота

Вправа «Насос» звук з-з-з

Машини їдуть по мокрій бруківці «ша-шо-шу», «шу-ша-ши», «ши-шо-шу»

Ми зобразили транспорт звуками, а ми можемо його показати.

Гра «Покажи» давайте домовимося, якими рухами будемо показувати транспорт. Варіанти дітей.(зображуються види транспорту: наземний, повітряний, водний) вибирається ведучий з дітей, який називає транспорт, інші діти показують рухами. Діти змінюються кілька разів.

Ігро-ритміка

 

 

 

Вправа на координацію мови з рухом. «Скоро поїзд відійде».

 

Звучить фонограма гудка потяга. Як ви думаєте, що це за транспорт?

Гуде потяг вимовляння складу ту на одному видиху: «ТУ-ту-ту» варіанти дітей: ту-ТУ-ту, ту-ту-ТУ і т.д.

Давайте пограємо в гру «Поїзд»

Кілька провідних (машиністів) формують свої паровозики. Рухаючись по залу, провідні зображують паровози, запрошують дітей покататися. Вони виконують польську народну мелодію «Скоро поїзд відійде»:
«Тут і там, тут і там
На пероні шум і гам.
Ось гудок в дорогу кличе,
Скоро поїзд відійде».
Із закінченням музики провідні зупиняються перед обраними партнерами і плескають у долоні. Партнери повторюють заданий ритмічний малюнок; партнер стає позаду ведучого, кладе йому руки на плечі. Пари продовжують рухатися по залу під музику топающим кроком.

 

Закрийте очі послухайте, куди ми потрапили. Звучить магнітофонний запис вокзалу.
Педагог: «Де ж це може бути так шумно?»
Діти: «Це вокзал».
Педагог: «Звідси відправляється транспорт в інші населені пункти». А ось і наш автобус. Сідайте на стільчики,
а водієм у нас буде Любов Василівна

Музичний керівник:

Слухання музики. Бесіда по ходу твори.

Їдемо на автобусі водій включив нам музику.

«Весняна капель»

Вокальне музикування з рухами

А ви знаєте пісні про транспорт. Відповіді дітей.

Вибір пісні «Паровоз -«Комашка».

Виконуються рухи по тексту.

 

 

Пальчикова гімнастика

Фонограма Гудок пароплава.

Що це за звук?

Хто керує кораблем? Давайте покажемо капітана.

Я на містку стою, і бінокль в руках тримаю

Хвилі плескаються злегка, качка тиха поки

Хвилі сильними раптом стали

і від хитавиці всі впали

За канат я тримаюся міцно

раптом зірвало вітром кепку

я ловити рукою став трохи з мосточка не впав.

Креативний тренінг «Нісенітниця»

Присіли на килимок. Логопед роздає 3 іграшки транспорту. Діти сидять у колі з іграшками машини, літака, кораблика в руках. Звучить двочастинна ритмічна музика. На сильну частку іграшки передаються по колу. Із закінченням музики рух припиняється.
У кого в руках виявилася іграшка складають пропозицію про вид транспорту, який у нього в руках.

Розвиток уваги

Підійдіть до екрану.

Який картинки не стало. Мультимедійна презентація з теми. Трактор, літак, КАМАЗ, велосипед. Діти закривають очі, одна картинка зникає. Діти називають, чого не стало.

Програється кілька разів, з іншими картинками. В останньому набір картинок зникає літак. А ви знаєте гру «Літаки»

Гра

Гра «Літаки»

Діти стоять на одному коліні. Заводять мотори. Р-Р-р Під музику летять л-л-л-л Приземляються під тиху музику.

Організація закінчення заняття.

 

Релаксація

Поки діти гралися, з'являється автобус з Смурфиками. Подивіться на піаніно Смурфики в автобусі. Як ви думаєте Смурфики згадали, що таке транспорт? Що було складного для вас? У чому відчували труднощі на занятті?

Якщо сподобалося заняття прикріпити на дошку різнобарвні фігурки транспорту, а якщо ні темні фігурки транспорту.

Діти виходять із залу під спокійну музику

Бібліографічний список:

Р.Л. Бабушкіна, О.М.Кислякова

«Логопедична ритміка в системі корекційно-виховної роботи з дітьми, що страждають загальним недорозвиненням мовлення»