Реклама












Заняття з розвитку мовлення в старшій групі «В країні казок»


Автор: Терехова Олена Василівна, вихователь МБДОУ дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з художньо-естетичному розвитку дітей №16 «Топольок» місто Миколаївськ-на-Амурі Хабаровський край

Опис: Пропоную вам конспект заняття для дітей старшої групи (5-6 років) з теми «В країні казок». Даний матеріал буде корисним для вихователів старших дошкільників, а також для студентів педагогічних коледжів. Це конспект заняття з розвитку мовлення спрямованого на виховання інтересу дітей до казок і театрально-ігрової діяльності.

Заняття з розвитку мовлення в старшій групі з теми «В країні казок»

Програмовий зміст: Розвивати вміння впізнавати окремі казки за характерними ознаками і вміти їх обігравати, активізувати мовлення, збагачувати словниковий запас, вчити утворювати слова прикметники від слів іменників, що визначають героїв; підтримувати інтерес до казок і театрально-ігрової діяльності, виховувати доброзичливе ставлення до героїв казок і один до одного.

Демонстраційний матеріал: Пано для складання казки «Заюшкина хатинка, картки для словотворення з намальованими частинами тіла тварин, дидактичний посібник - кубик з казками, макет телевізора, елементи костюма казкарки, ляльки театру на косинці і ляльки театру на мотузках.

Хід заняття

Вихователь: Здрастуйте, діти!

Діти: Здрастуйте!

Вихователь: Діти, а ви знаєте, що означає це чарівне слово «Здрастуйте»?

Діти: Будьте здорові, коли ми вітаємося з ким-то, значить, ми бажаємо цим людям здоров'я.

Вихователь: А от давайте ми зараз і пограємо в гру, яка так і називається «Здрастуйте» (діти виконують рухи по ходу слів разом з вихователем)

Гра «Здрастуйте»

Вихователь: Здрастуйте ніжки!

Діти: Здоровий-ствуй-ті! (Руки на поясі, марш на місці, високо піднімаючи коліна і витягаючи носок на кожен склад)

Вихователь: Здрастуйте долоньки!

Діти: Здоровий-ствуй-ті! (Плескання в долоні на кожен склад, одночасно зі словами).

Вихователь: Здрастуйте щічки!

Діти: Здоровий-ствуй-ті! (повороти голови в право вліво)

Вихователь: Здрастуйте губки!

Діти: Здоровий-ствуй-ті! (Повітряні поцілунки один одному)

Вихователь: Молодці. Хлопці, а ви хотіли б бути чарівниками? Які чарівні предмети ви хотіли б мати? (чоботи - скороходи, килим - літак, шапка - невидимка, чарівна сопілочка).

Для чого вони вам ? Чи хочете ви сьогодні зустрітися з казкою? Тоді вирушаємо у казкову країну, а ось на чому ми туди доберемося відгадати допоможе загадка.

Загадка:

У будь-яке місце він донесе вас

Куди побажаєте самі

І не встигнете ви озирнутися

Як зустрінетесь з чудесами раптом

І зовсім не потрібен йому пілот

Адже це чарівний ... (килим літак)

Молодці, відгадали, а ось і мій чарівний помічник сідайте на килим - літак він донесе нас в країну казок. 1,2,3 злітаємо, очі всі ми закриваємо

Ми летимо в країну чудес, повз блакитних небес 1, 2, 3, 4, 5 можна відкривати очі (вихователь перевтілюється в сказочницу за допомогою елементів костюма: кокошник і казковий сарафан-фартух)

Зустрічає казкарка: Здрастуйте, хлопці! Я казкарка. Хто знає, чому мене так називають? Ось і сьогодні ми зустрінемося з різними добрими казками. Але в моїй казковій країні трапилася біда. Хлопці, злий чарівник розсердився на мене, і зачарував всі мої казки, може бути, ви допоможете мені їх розчарувати?

Діти: Так, допоможемо.

Ось перше завдання: Це мій кубик з казками, якщо ви правильно відповісте на мої запитання, тоді дізнаєтеся, які казки ховаються в цьому кубику.

Перша казка ховається під цифрою 1, слухайте моє запитання: В якій казці «сидить дівчинка в кошику, у когось за спиною» (Маша і ведмідь) або

Друга казка під цифрою 2

Відгадайте казку загадці:

«Немає ні річки, ні ставка

Де води напитися?

Дуже смачна вода

У ямці від копитця» (Сестриця Альонушка і братець Іванушка)

Наступна казка під цифрою 3

Треба дізнатися з якої казки цей уривок (будь-який уривок з казки " Гуси-лебеді)

Ну молодці.

А інші казки ви отгадаете, якщо розв'яжіть вузлики казкового клубочка. Треба відгадати які казки згорнулися в клубок:

«Жили-були дід та баба, і була у них курочка Ряба. Раз знесла, яєчко курочка Ряба. Поклала його баба на віконце студиться. А дід пішов тягнути ріпку. Тягне, тягне, а витягнути не може». («Курочка Ряба», «Колобок», «Ріпка»).

Дякую, ви мені допомогли звільнити мій казковий клубок. Але це ще не все. Є у мене чарівний телевізор, який показує різні казки, але і його зламав злий чаклун, зображення пропало, всі герої стали невидимими, тому треба по одному фрагменту тіла відгадати героя казки.

Робота з картками (словотвір):

Гребінь півня - півнячий, лапи ведмедя - ведмежому, хвіст лисиці - лисячий, вуха зайця - заячі.

Так яка ж казка зачаклована в моєму телевізорі?

Діти: «Заюшкина хатинка».

А яка лисиця була в цій казці? (зла, хитра, спритна)

Подивіться уважно і скажіть: яка у зайчика в казці була хатинка? Діти: зайчика була луб'яний хатинка.

А, що значить луб'яний? (дерев'яна)

А у лисиці яка хатинка?

Крижана.

А, що трапилось із зайчиком в цій казці?

(лисиця попросилася до зайчику погрітися, а потім його вигнала)

А хто допоміг зайчику в його біді?

(собака, ведмідь і півник)

Як лисиця звірів лякала? (як вискочу, як выпрыгну, підуть клаптики по закаулочкам)

Хто лисицю не злякався і допоміг зайчикові відігнати лисицю? (півник)

А які слова він говорив? (несу косу на плечі, хочу лисицю посечи)

А тепер давайте з вами пограємо

Пальчикова гра в парах «Заюшкина хатинка»

(діти стоять один навпроти одного)

Зайчик наш в хатинці жив (руки над головою, пальці з'єднані між собою у вигляді будиночка)

Ніколи він не тужив (повертають головою з боку в бік)

Пісню весело він співав (кивають головою)

І на сопілці дудел (імітація гри на сопілці)

Але лисичка постукала (стукають кулачком об кулачок)

Зайця нашого прогнала (плескають в долоні).

Тепер зайчик сумний ходить (кружляють).

Собі місця не знаходить (зітхають, і розводить руки в сторони)

І собака, і ведмідь (виляє хвостиком«, потім гойдаються з боку в бік)

До зайцю нашому підходять (підходять один до одного),

І ні з чим вони йдуть (розходяться).

Лише єдиний півень

Зайцю нашому допоміг (махають руками вгору-вниз).

І тепер живуть в будинку (руки над головою, пальці з'єднані між собою у вигляді будиночка)

Приспівуючи, у злагоді (обіймають один одного).

Ну, молодці ось ми і пригадали трошки цю казку. А тепер хочете її побачити і самі показати? Є у мене ляльки і ви зараз будете артистами, а хто-то з вас буде глядачем (за бажанням дітей). Діти-артисти вибирають за бажанням ляльок на косинці, ляльок на мотузках з театру)

Драматизація казки «Заюшкина хатинка»

Казкарка:

Артистами хлопці побували,

І казку ви, хлопці, показали.

Артисти, глядачі-всі були гарні

Похлопаем один одного від душі!

Спасибі вам хлопці, у вас дуже цікаво.

Ви всі такі молодці, спасибі, що оживили моїх казкових героїв, допомогли зняти чари злі чари чаклуна і за це я вас хочу віддячити і подарувати вам ось ці книжки саморобки з різними ляльками для настільного театру. Ще хочу нагородити вас медалями за ваше добре серце і за те, що ви допомогли звільнити всі мої казки, велике вам спасибі. Ну а тепер вам пора летіти назад в свою групу вставайте всі на килим літак і він відвезе вас куди ви побажаєте.

1,2,3 злітаємо, знову закриваємо очі

1,2,3,4,5 ось і в групі ми знову, можна відкривати очі. (під час промовляння слів вихователь знімає костюм казкарки)

Вихователь - ось наше заняття і підійшло до кінця, і ми з вами назад виявилися в нашій групі.