Реклама












Урок-гра для дітей 6-7 років «Вінні-Пух в пошуках меду»


Конспект уроків для старших дошкільників

Методична розробка для уроків курсу «Материнська школа» (предшкольное освіта)

Урок проводиться для дітей у віці 6-7 років у формі гри.

Тема уроку: Урок-гра «Вінні-Пух в пошуках меду»

Автор: Зайцева Світлана Валентинівна, вчитель початкових класів першої кваліфікаційної категорії, МБОУ ЗОШ №8 ім. Сибірцева А. Н., р. Сургут

Заняття № 19 (курс «Материнська школа» підготовка до школи, розвиток мови)

Урок-гра «Вінні-Пух в пошуках меду».

Мета:

- формувати вміння слухати, відповідати на запитання;

- навчати ясному і точному висловленню думок;

- розвивати мовлення, пам'ять, уяву, зосередженість.

Хід заняття

I. Хвилинка входження в день.

Рівно встали, потягнулися

І один одному посміхнулися.

- Від ваших посмішок у класі стало світліше та тепліше. Але я також знаю, що ви ще вмієте дружити. Бо до нас в гості приходило багато героїв, яким ви допомагали. Сьогодні ми знову зустрічаємося з друзями. Хто вони? Як їх звуть? І чому вони до нас прийшли ми дізнаємося трохи пізніше.

Отже, як звуть нашого головного героя. Даю вам першу підказку - це казковий герой, герой мультфільму.

II. Відгадай загадку.

- Хто любить мед бджолиний? Дуже любить ходити в гості... (Вінні-Пух) (малюнок 1)

Так, це Вінні-Пух. Що ви про нього знаєте? Де він живе? Чим любить займатися? (складати вірші і пісеньки)

III. Мовна розминка.

- Послухайте яку пісеньку він склав.

Якщо я чешу в потилиці, не-бе-так

У голові моїй тирса, так-так-так.

Разом:

1) «Роботи»

2) «Хором»

3) «Я сам!»- швидко.

- Молодець. (Потискаю руку).

- Що любить найбільше Вінні-Пух? (мед) А де його можна взяти?

- Правильно, хлопці. Бджоли - це комахи, які виробляють такий поживний, смачний і корисний продукт, як мед. А хто пам'ятає, як ведмідь пов'язаний з бджолою? (Ще в давнину вважали, що ведмідь завжди знає, де мед. За це його прозвали мед-адже)

- Які звуки видають бджоли?

- Як називають велику кількість бджіл?

IV. Гра «Продовж»

Де живуть бджоли: у лісі -... (В ДУПЛАХ), на пасіці - ... ( У ВУЛИКАХ).

V. А ви знаєте, що...(прикріплюю 1-ю бджілку)

Щоб отримати 1 ложку меду - 200 бджіл повинні збирати нектар протягом дня.

Якщо бджола знайшла недалеко від пасіки (місця, де розташовані будиночки бджоли - карпатка) джерело корму, то вона виконує «круговий танець», а якщо далеко, то «виляє» танець.

Що бджолина матка ніколи не жалить людину, навіть, коли він завдає їй болю. Її головне завдання відкладати яйця.

Що космонавтам обов'язково дають їсти мед.

Що в природі зустрічаються трутні-альбіноси, з білими очима.

Що бджоли дуже хороші «математики». Стільники, які вони будують, мають саму міцну і точну конструкцію.

(на дошці прикріплені 6 бджіл)

- Ви уважно мене слухали, а тепер розкажіть, що більше запам'яталося про бджіл.

VI. Знайомство з завданням уроку.

- Так от, оскільки Вінні-Пух дуже любить мед, а сьогодні вранці він виявив, що його у нього немає, він вирішив відправитися за ним до великого дерева, в якому є дупло. Його мета набрати повний горщик меду. Допоможемо? Але адже в дуплі живуть дикі бджоли, і вони не люблять гостей. Подивіться на це цікава споруда.

(малюнок 3)

Хто знає, що це таке? (Соти) Навіщо вони потрібні? (У стільниках бджоли зберігають мед.)

А хто будує ці соти? Вірно, самі бджоли. Ось з них-Вінні-Пух і хоче взяти мед. І ми з вами йому повинні допомогти набрати повний горщик меду. А поки він відправляється до свого кращого друга... , правильно, П'ятачку. Разом вони придумають, як дістати мед. Йдучи до П'ятачку, Вінні-Пух пропонує всім розім'ятися.

VII. Физминутка.

Сиділи два ведмеді на тоненькому суку,

Один читав газету, другий молов борошно.

Раз-ку-ку, два - ку-ку.

Обидва шмякнулись в борошно.

Ніс у борошні і рот у борошні

А вушка в кислому молоці.

VIII. Штрихування.

- Хлопці, давайте згадаємо, який варіант запропонував Вінні-Пуха П'ятачок, щоб дістати верхівки дерева, в якому розташоване дупло.

(Відповіді дітей.)

- Правильно, піднятися вгору на повітряних кулях. (малюнок 2)

(Малюнок-П з кулями)

- Візьміть свої листочки, на яких зображені кулі. Розгляньте як заштрихований перший шар, другий, третій. Давайте допоможемо В-П взяти мед з першої чарунки. Але для цього треба виконати штрихування правильно. Які правила штрихування ми знаємо?

1)

2)

3)

- Спасибі. Ви чудово впоралися. Старалися всі, але краще за всіх сьогодні вийшло...(потискаю руку, оплески)

Візьмемо першу стільника, перекладемо з неї мед в горщик. Але цього мало ласуни. Нам потрібно набрати повний горщик. І щоб знову піднятися до бджолам треба розділити на 2 групи. Групи бджіл, які несуть букви, що позначають голосні звуки, бджіл, які несуть букви, що позначають приголосні звуки.

(На дошці бджілки з літерами)

- Давайте згадаємо: які звуки ми називаємо голосними?

Вірно, Голосні звуки в пісеньці дзвінкою

Можуть заплакати і закричати...

- А приголосні, які?

А приголосні згодні

Шелестіти, тріщати, шипіти,

Але не хочеться їм співати.

- Ну, сміливіше виходьте, беріть будь-яку бджілку, перевертайте, дивіться, яка літера - вимовляєте її і визначайте.

Голосні Приголосні

а, у, е, и, і р, л, м, н, ж, п

- Молодці. Добре впоралися з цим завданням. Дістаємо другу стільника, наповнюємо горщик. І ще він не повний.

IX. Гра «Сніжний ком».

- Знову-П відправляється до бджіл. Тепер, щоб допомогти В-П, нам потрібно скачати «Сніжний ком». Придумайте короткий пропозицію про В-П. найцікавіше ми будемо скачувати у великий сніговий ком.

Н-р: Вінні-Пух любить мед.

Вінні-Пух любить мед диких бджіл.

Вінні-Пух любить мед диких бджіл, що живуть у лісі.

- Вважаємо кількість слів. Молодці. Ось горщик вже майже повний. Залишилася остання сота.

Х. «Що зайве?»

- Задумався В-П над останнім завданням. Що ж тут зайве, подумайте і поясніть свою відповідь. Чому?

На дошці картинки:

КАВУН АВТОБУС ГОДИННИК АНАНАС

- Зайві «години», тому що починаються зі звуку « ч», а решта зі звуку «а». Все правильно.(Потискаю руку відповідав)

- От і забрав У-П останню соту і наповнив горщик з медом. А ви, хлопці, йому в цьому допомагали.

XI. Рефлексія.

- Наша зустріч підійшла до кінця. На прощання я хочу вас попросити подарувати мені по одному слову, яке хоч один раз прозвучало на нашому занятті, яке пов'язане з нашим заняттям.

Вінні - Пух

Мед

П'ятачок

Кулі

Бджоли

Вулики

Пасіка

Соти

Дупло

Голосні

Приголосні

Горщик (12 слів)

- А вам на пам'ять про нашому уроці розмальовка від Вінні-Пуха. (малюнок 4)